Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki él külföldön? Melyik...

Ki él külföldön? Melyik városban,országban?

Figyelt kérdés
Milyen ott az élet? Milyenek a lehetőségek? Árak?

2022. jún. 30. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Három évet éltem Rómában, onnan költöztem át a párommal Edinburgh-be két évvel ezelőtt. Mindkét városban imádtam/imádok ott élni, bár ebben közrejátszik, hogy mindkét ország kultúráját nagyon szeretem és könnyen be tudtam illeszkedni.

A lehetőségek leginkább tőled függenek, mintsem az országtól.

Mindkettő drága város.

26/N

2022. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

London, Anglia, feleség, 2 gyerek.


Havi bevételünk: 1.9-2.1millió Ft


Havi kiadás: 760 ezer Ft, amiben benne van lakhatás, rezsik, adó, havi bevásárlás.


Milyen az élet: jó, amilyet megteremtel magadnak.

Lehetőségek: rengeteg.

2022. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
London melyik részén vagy? Melyik zóna?
2022. jún. 30. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
3. Hanwell, azt hiszem négyes zóna.
2022. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Csehországban éltem hozzávetőlegesen egy évig a párommal. Gyári munkán voltunk, de együtt megkerestük az 1 milliót egy hónapban, ha forintba akarom átszámolni. A páromat elő is léptették, szóval lehetőség az van, én azt mondanám. 🙂

Gyönyörű városban voltunk, minden volt benne, nem volt semmi, amit még kívánhattam volna.

Az árak elfogadhatóak voltak háború előtt ...azóta minden megdragult 70, 100%ot... az üzemanyag árak is megemelkedtek, amit már azért megérzett a pénztárcánk.

Bérelt lakásban laktunk HAVI 1000 kč fizettünk érte. ( 15 000 ft)! Szép egyszobás lakás volt a másodikon, jól felszerelt, nagyon szerettem.

Azért írom ezeket múlt időben, mert pont tegnap költöztünk el onnan, ide tatabányára.A kivett albérlet 90 000 + rezsi, nincsen tv, nincsen WiFi, és a város is olyan semmilyen a korábbihoz képest.

Azért tértünk vissza, mert úgy éreztem, nekem ez már nagyon nehéz, bár tanultam a nyelvet, de a tudásom kevés volt ahoz hogy érvényesíteni tudjam magam. Voltak más gondok is, de ez inkább személyes jellegűek nem pedig annak a hibája, hogy külföldön vagyunk. Fiatalok vagyunk, 20 és 23 évesek. 🙂 én főként azért jöttem haza hogy tanuljak, megcsináltassam a fogaimat, meg azért már ennyi idő után hiányzott Magyarország. 🥲


Elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredett, lényegében csak annyit szerettem volna mondani, hogy mindenképp megérte 🙂 a munkát nem szerettem, de hogy ott voltam és a városra is hatalmas szeretettel gondolok vissza 🙂

2022. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

USA deli reszen lakom.

Munkat lehet talalni, inkabb a JOL fizetu munkakat nehez megszerezni.

Az arak jelenleg az egekben vannak. Az alberlet es a haz vasarlas is nagyon draga. Megneztem hogy mennyi az az apartman amit 3 eve bereltunk es most kozel 500 dollarral tobbert hirdetik abban a komplexumban, ugyan azt a meretu lakast amiben laktunk. Nehezebb is alberlethez vagy sajat hazhoz jutni mert hamar elkapkodjak oket.


Nekunk szerencsenk van mert vasaroltunk hazat hitelre es a torlesztonk olyan keves hogy ennyiert manapsag csak 1 szobat lehetne berelni. Nem 1 szobas lakast, hanem csak 1 szobat valakinek a hazaban.


A nyelvet beszelem es allampolgar is vagyok. Mar eleg jol ertem az itteni rendszert es az interneten mindennek utana lehet jarni, sok online szolgaltatas van, nem kell minden miatt szemelyesen bemenni a hivatalba.

Amit kulonosen szeretek hogy itt minden hazban van klima, a mienkben is. Mialatt Magyarorszagon azt sem tudjak az emberek hogyan aludjanak a hosegben, en csak lejjebb csavarom a klimat :)

Magyarorszagon nem szerettem a nyarat, foleg mikor elkezdtem dolgozni mert akkora hosegben nem jo se aludni, sem dolgozni, sem munkaba menni.

2022. júl. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!