Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 25-30 év köztiek hol laktok?

25-30 év köztiek hol laktok?

Figyelt kérdés

Albérlet?

Szülőkkel?

Sajàt lakàs?

Sajàt hàz?


Aki még albérletben lakik vagy szülőknél az mikorra tervezi a sajàt ingatlan vàsàrlàst? Mit szóltok az ingatlanàrakhoz?


2022. júl. 11. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját házban, párommal, Pest mellett.

Amíg nem voltunk együtt albérletben laktam Miskolcon, nem terveztem saját lakást venni.

29/N

2022. júl. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját házban a ferjemmel, kislányunkkal.

Pest megyei városban

29N

2022. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csokkal,babavaroval konnyu :D
2022. júl. 11. 09:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakásban, amit "örököltem" a szüleim válása során, Budapesten.


22 évesen költöztem ide, addig úgy terveztem, hogy magamtól kell majd vennem lakást. Akkor volt kb 4 millió megtakarításom, az akkori árak mellett abszolút reálisnak tűnt, hogy ha olyan ütemben tudok gyűjteni, mint addig, akkor tudok venni magamtól is lakást hitelre 30 éves koromra. Ez egyébként tervben is volt, nem szerettem volna a legpörgősebb életszakaszomban a nyugdíjas anyukámat bosszantani az ottlakásommal, mesterszak után mentem volna albérletbe amúgy is. Jó a kapcsolatunk amúgy, de anyukám elég szabad ember, szerette volna, ha mindketten a sajátunkban élünk anélkül, hogy egymás miatt korlátok között kellene élnünk, mint mikor együtt laktunk. Végső soron két felnőtt ember vagyunk, eltérő bioritmussal.


Az ingatlanárak... Hát, most már elég tragikus. Most egy nagyobb otthonra gyűjtök, van 10 millió forint megtakarításom, dehát ennek a lakásnak az árával együtt sem lenne nagy előrelépés egy másikat venni, ha a környéken akarok maradni. Ha pedig csak ennyim lenne, mehetnék 20-25 millió hitelt felvenni (nem is adnának szerintem annyit) egy hasonló kislakásért, mint ez. Aztán ezzel sem lenne megoldva semmi, mióta a párommal élek, mégkisebbnek érződik ez az egy szoba. Nem biztos, hogy mai fejjel érne nekem annyit egy lakás, hogy eltoljam rá az egész fiatalságom és mindent, ami sokkal jobbá tehetné az életem hosszú távon is, mint az, hogy nem albérletben élek (egészséges ételek, sport, élmények, tanulás, stb). A közös ingatlanról meg megvan a magam véleménye, eleget láttam a válás során abból, hogy miért ne akarjak soha a párommal közösen vásárolni. Nem mellesleg, 30-40%-al nőttek a kerületben az árak 4 év alatt. Őrültségnek tartom 30 milliót (kb 20 év megtakarítás) összegürizni egy kicsi lakásra. Akinek nincs, elhiszem, hogy ez a legnagyobb álma, de szerintem tiszta hülyeség, túl nagy árat fizet az ember a pénzen kívül érte. Barátnőm a szomszéd utcában lakik, 150-ért bérel egy cuki albérletet. Egy hasonló lakás, mint az, kb 25 év alatt hozná vissza az árát. Egyszerűen nem éri meg az én szememben.


26n

2022. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

,,Csokkal,babavaroval konnyu :D"


Akkor téged mi tart vissza?

2022. júl. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
A párom lakásában. Neki a szülei vették. Ebben a helyzetben nem sürget nagyon, hogy sajátot vegyek egyelőre. Nem fogok tízmilliókat örökölni, csak vidéki ingatlanokat a testvéreimmel közösen, így reálisan nézve saját erőből legfeljebb albérletben élhetnék életem végéig.
2022. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5# Nem fogok azert szulni 3 gyereket,hogy penzt adjon az allam.

Majd en es a parom eldontom,hogy mennyit szeretnék és mikor!

Szomoru,hogy sokan csak a penz es a kenyszer miatt szulnek.

2022. júl. 11. 11:54
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Albérlet. Akkor veszek sajátot, ha nyerek a lottón. 28/F
2022. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk a babaváró nagy segítség volt a házvásárlásban. Azért mert felvettük, nem az állam mondja meg hány gyerekünk legyen. Mindig is 2 gyereket terveztünk, az a 10 millió meg kimondottan jól jött, nem gondolom, hogy annyira ördögtől való dolog lenne. Így is kevesebbet fizetünk mindennel együtt egy 100 nm-es családi házra, mint sokan egy másfél szobás albérletben nyomorogva.

29N

2022. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok, szülőkkel.


Nettó 172 ezer a bérem gimnáziumi tanárként, szóval esélytelen, hogy valaha elköltözzek.

2022. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!