Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakóknak nincs melegük...

Panel lakóknak nincs melegük a betonfalak között?

Figyelt kérdés

Kànikulàban hogyan oldjàk meg hogy ne süljenek szét?

Mert a legtöbb lakàsban nem làtok klímàt,gondolom nincs rà keret.

Hàny fok van egy panel lakàsban?


2022. júl. 18. 10:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Párom lakik panelban, az előző hőhullámot pont nála töltöttem. Én kertes házban élek, itt azért elviselhetőbb, úgyhogy a panelban engem eléggé kikészített. Nincs nála sem klíma, sem ventilátor, nem is akar költeni rá. Éjjel szellőztettünk, nyilván így kb semmit nem aludtunk az ablak alatt száguldozóktól, nap közben le voltak húzva a redőnyök, a két szemben lévő szoba ablakát nyitottuk ki, hátha lesz egy kis huzat. Egyik nap délutánra már annyira melegem volt, hogy rendesen azt éreztem, nem kapok levegőt. Nem sokkal utána elmentünk fagyizni egyet, abban bíztam, hogy az utcán jobban kapok majd levegőt, de a betondzsungelben csak még rosszabb volt. Amíg fagyiztunk, addig jó volt, mire visszaértünk a lakásba, ömlött rólam a víz, gyorsan le is zuhanyoztam hideg vízzel. Az sem tartott sokáig. Éjjel is olyan meleg lett, hogy meg lehetett pusztulni, végül hideg vízbe mártottuk a törölközőket, magunkra terítettük, úgy aludtunk.

Mondtam neki, én még egyszer ilyen melegben nem megyek hozzá, ezért a hétvégén most ő jön ide. Itt legalább hűvösebb van a fák miatt, meg van több ventilátor is.

2022. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
92%
De igen, sajnos.
2022. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
1%

Ezért kellett volna tanulni meg dolgozni hogy az ember kertes házban éljen, ne ilyen rossz körülmények között.

Ettől lejjebb már csak a hajléktalan szálló van.

2022. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
#3 én kertesben lakok és itt sokkal melegebb van, mint anyósnál, apámnál és apósomnál a panelban...
2022. júl. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, panel és panel között is rengeteg különbség van. Nálunk Debrecenben pl vannak kifejezetten jó panelházak, drágábbak, mint a tégla. Éltem panelben, minden szoba klímás volt, nyáron hűtött, ősszel, míg nem kezdtek fűteni a távhővel, fűtöttünk vele. Most kertesben élek, és rohadtul megszívtam, mert a tavalyi átlagok alapján iszonyú sokat fogok fizetni a gázért és a villanyért. (Mondjuk, ha idejében szólnak, gáz helyett fával fűtöttünk volna...) Szóval, most nem biztos, hogy a kertes ház a nyerő.
2022. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
De.
2022. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Paneltől függ, és még a tájolás sem mindegy.

Amúgy feltalálták már a ventillátort és a klímát is.

2022. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Mi ugyan lakótelepi lakásban lakunk, I. emeleten (alattunk, magasföldszinten lakik 2 lakó), de vadonatújra cseréltettük az összes, a 65 m2-es lakásunkban levő nyílászárót (minden ajtót és ablakot - 4 rétegű üveg van mindegyikben, potom 1.500.000-ba került 2 éve) és légkondit szereltettünk fel szobában (utóbbit évekkel ezelőtt, de minden éven a kánikulai szezon előtt tisztíttatjuk)

A kánikulai napokban hermetikusan bezárjuk az ablakokat, és 22.0°C-on üzemeltetjük a légkondit.

2022. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Régi újlipótvárosi házban lakom, legfelső emeleten. Pokoli. Unokatestvéremék panelban élnek, az ő lakásuk sokkal elviselhetőbb.
2022. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
A mi panelünk egész korrekt, tavalyelőtt szigetelték, a klímát is azon a nyáron szereltettük be, illetve nyílászáró csere is volt. Klíma nélkül is hűvősebb van, mint anyáméknál vidéken.
2022. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!