Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha az egy kerületben lakók...

Ha az egy kerületben lakók összefognának a kerületükért, takarítással, szemét szedéssel, kertészkedéssel, faültetéssel vagy akár polgárőrséggel szebb hellyé válna Budapest?

Figyelt kérdés
Bár eldöntendő a kérdés, örülök, ha hosszabban is kifejted az álláspontod.

#Budapest #civil összefogás #kerület fejlesztés
2022. aug. 22. 22:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
Igen, de nem fognának össze, tehát csak elmélet marad.
2022. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Létezik is pár ilyen kisebb kezdemény.

Az a gond ilyenkor, hogy az összefogás nem teljes, mindig kilóg valaki.

2022. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Csak a sóhajtozás megy, de egy szalmaszálat se tennének keresztbe.

Nálunk pl arra nem képesek, hogy bejelentsék a kátyút, amin keresztül jut ki naponta a parkolóból, pedig kikerülhetetlen helyen volt. Kemény 2 perc volt megírni a mailt, másnap kijöttek és megcsinálták. Vagy tavaly ősszel a falevelek eltömítették a csatornanyílást, hetekig állt a környéken a víz, aztán az egyik eső után már az úton sem lehetett átjutni.

Elképzelhetetlennek tartom, hogy ha ennyit sem képesek megtenni, akkor gereblyével a kezükben rendeznék a parkot vagy mondjuk locsolnák a fákat.

2022. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Én szívesen csinálnék ilyet, ott ahol lakom. Némi változást már sikerült is elérni. De szeretném folytatni. Először egyszerű takarításra gondoltam, mert sajnos ez nem igazán sikerül a közterület tisztán tartóknak errefelé.
2022. aug. 22. 23:30
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt kell mondjam semmi értelme nem lenne, mert a probléma forrásait nem orvosolnák.

Tegyük fel összeszednének minden szemetet, minden utcát feltakarítanának, ültetnének 500 facsemetét, minden szép és jó lenne, aztán este hazamennének. Másnapra mi lenne? Ugyanúgy tele lenne szeméttel az utca, össze lenne fosva a járda, be lenne hányva a buszmegállóba, kitördelnék a facsemetéket, és így tovább. Amíg a város tele van alpári, gané alakokkal, mint a prosztó hajléktalanok meg az üvöltve okádó részeg fiatalok, addig minden ilyesmi szélmalomharc. Először a csöveseket kéne begyűjteni, meg a kocsmákat bezárni, utána meg a rendőrségnek drákói szigorral büntetni azokat akik az utcára szarnak meg szemetelnek, és csak ezt követően lenne értelme akár csak elkezdeni beszélni bármiről.

2022. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Azért van a javaslatok közt a civil őrség. Egyébként valóban problémát jelentenek az életvitelszerűen utcán élők és az hogy sok esetben gusztustalanul nem törődnek a környezetükkel.
2022. aug. 22. 23:36
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, mert azért látszik az eredmény.

És egy normális helyen simán lehet beszélni azzal a 3 hülyével, aki nem érti.

Azt meg fogja érteni, ha 40 ember elé áll.

2022. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván igen. Én gyakran elgondolkozom ilyesmin.


Például azon, hogy ha csak mindenki 1-2 szemetet felszedne útközben, akkor tiszta lenne az utca konkrétan.


Vagy autósként mentem, fel volt túrva az út, a korlátokat meg felborította valaki/valami. Mindenki megállt, vártak hogy szemből eljöjjön a forgalom, kerülgették. Én kiszálltam oda mentem, vissza állítottam, és onnantól tudott haladni mindenki.

2022. aug. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
De a legkritikusabb a tél és a jég/hó. Mindenki anyázik, de ha csak a panelokból pár lakásonként egy férfiember lemenne 5 percet havat lapátolni, akkor konkrétan tiszta lenne a kerület 1 órán belül.
2022. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, de alapvetően nem az ő dolguk.


Nézd, én okkal költöztem városba, méghozzá azért, mert nincs sem időm, sem kedvem a kertesházzal járó nyűghöz.


Szívesen adok pénzt arra, hogy valaki rendben tartsa a lakókörnyezetem, bár úgy gondolom, hogy jelenleg is épp kellően hozzájárulok ahhoz, hogy legyen erre keret: fizetek adót, nem is keveset, fizetem a közösköltséget, a bkk bérletet. Fizetek azért, hogy valaki azt a pénzt arra költse, amire való. Arról nem én tehetek, ha nem így alakul.


Utazással együtt 10 órát töltök munkával, nem vagyok hajlandó még utána is gürcölni. Nem vagyok kertész, utcaseprő, sem más, kerületet támogató munkás. Nem az én munkám elvégezni a dolgukat.

2022. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!