Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan weboldal, ami...

Van olyan weboldal, ami csokorba szedi a legfontosabb tudnivalókat Németországba való költözés előtt?

Figyelt kérdés

Akárhogy túrom a google-t, nem találok semmit. Angolul vagy magyarul érdekelne, nem tudok németül. Mielőtt jönnek a kommentek: a cégnél, ahol dolgozok itthon, lehetőséget kaptam németországi áthelyezésre, angolul dolgozok itthon is, ott is úgy fogok, úgyhogy nem a munkaszerzési lehetőség érdekel.


Egyáltalán hogyan lehet autót venni, milyen bürokratikus dolgokat kell megtenni (lakcímbejelentés, stb), hogyan kell egyáltalán háziorvost találni, minden érdekel. Néhány dolgot céltudatosan nyilván megtaláltam, de biztos minden külföldre költözőben ugyanazok a kérdések merülnek fel, jó lenne valami rendesen összeszedett információhalmaz.


Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni


2022. szept. 1. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2022. szept. 1. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Facebook csoportokat javaslok még mindenképp és azokban először böngészni a már feltett kérdéseket, majd magadnak is feltenni ott kérdést. Nekem az ilyen csoportok sokkal többet segítettek, mint a weboldalak. Neked is ezért javaslom! :)
2022. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Van valami általános csoport, ami érdemes, vagy a tartomány környékére érdemes keresni csoportot?
2022. szept. 1. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!