Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretnék Madeirára költözni,...

Szeretnék Madeirára költözni, viszont még nem nagyon repültem, valamint nem intéztem papírmunkákat és béreltem lakást külföldre, tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok 22f vagyok, szeretnék január-március között Madeirára költözni és az érdekelne, hogy ti hogyan csináltátok.

Kint kerestetek albérletet és addig airbnb és hotelben tartózkodtatok vagy már itt le volt beszélve képeken keresztül?

Vonattal mentetek Portugáliába vagy Pestről repülővel ugyanannyi?

Milyen tapasztalataitok vannak?

Melyik városokat ajánljátok és melyikeket nem?

Milyen egy várható repjegy ára és mikor érdemes megvásárolni?

Mennyire nehéz portugál nyelvtudás nélkül (később tanulnám) érvényesülni?

Mennyire nehéz elintézni a papírokat kint és mire érdemes figyelni?



2022. szept. 25. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Uhh, hát itt azért vannak gondok. Amúgy azon kívül, hogy KrisztiRoni Madejrán született, miért pont ez, ha még a szomszéd falu búcsújában sem jártál?
2022. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát van lehetőség relokálni a cégemen keresztül Portugáliába és szeretnék élni a lehetőséggel és országon belül már költöztem. (Programozás- teljesen remote)

Valahol el kell kezdeni

2022. szept. 25. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Vonattal mentetek Portugáliába vagy Pestről repülővel ugyanannyi?"

Ilyen távon a vonat szerintem mazochistáknak való, plusz valószínűleg drágább is. A repülő kb. 3,5-4 óráig megy.


"Milyen egy várható repjegy ára és mikor érdemes megvásárolni?"

Budapestről Portóba és Lisszabonba indulnak fapados járatok. Az alapár kb. 50-300 euró között mozog plusz csomagok, Portóba általában olcsóbb, mint Lisszabonba. A téli időszakban mondjuk olcsóbb, mint szezonban.


"Mennyire nehéz portugál nyelvtudás nélkül (később tanulnám) érvényesülni?"

Madeirán nem voltam. A kontinensen kb. az emberek fele beszél valami angol-szerűséget.

2022. szept. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most nézem, hogy novembertől van wizzair közvetlenül Funchalba is Budapestről. Akkor azzal érdemes menned.
2022. szept. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és remek választ!
2022. szept. 26. 06:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkahelyed miatt költöznél, akkor a munkahelyed biztos segít a szállásban
2022. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha programozó vagy, akkor tudsz angolul. Biztosan lehet leírásokat találni angol nyelven.
2022. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!