Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A 2. vagy a 12. kerület...

A 2. vagy a 12. kerület számít jobb környéknek Budapesten?

Figyelt kérdés

2022. szept. 26. 18:53
A kérdező szavazást indított:
2
12
nem tudom
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb egyforma.
2022. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
A 12 a városi luxi, a 2 pedig a kertvárosi luxi. Nem jobb egyik sem, mint a másik. Más.
2022. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a kerületen belül melyik részek... :)


Meg az is számít, hogy mi fontosabb neked... A XII. kerületnek vannak olyan zöld részei, amik nagyon közel vannak a metróhoz, városhoz. Pl. Kis-Svábhegy. De szép a Pasarét is a II. kerületben, vagy ha nagyobb telket, családi házat szeretnél, akkor Hűvösvölgy, Pesthidegkút. De az már elég kint van közlekedésileg.

2022. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:21


Én a kontextusból mindenképp úgy értelmeztem, hogy a 12 alatt kb. a Németvölgyi és a Béla király által határolt, a 2 alatt pedig kb. Hűvösvölgytől a Francia iskoláig részt értjük.


Így van egyedül értelme a kérdésnek. Mert amúgy meg akkor miről beszélgetünk? Hogy a 2. kerületi Retek utcában mennyiben másabb az élet, mint a fasor túloldalán lévő 12. kerületi Városmajor utcában?

2022. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4: egyelőre nem pontosította a kérdező, hogy mit értett alatta. Várjuk meg, hogy ő mit mond.
2022. szept. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Adam2002 válasza:
90%

Gyakran szoktam különböző kerületrészekben sétálni, és a 2 kerület majdnem összes utcáját bejárva tudok arról nyilatkozni.

Mindenképp egy elitebb környezet, ahonnan és ahová azért sokkal bonyolultabb és hosszabb a tömegközlekedés,bár az ott lakóknak a hatalmas többségének van is autója pont emiatt.


Az olyan dolgok mint különféle boltok, fodrász, körmös meg mit tudom én mikből sokkal kevesebb van természetesen, mint Pesten, mivel ugye külkerületről beszélünk, így megintcsak nagyon nagy előny, ha van autó pl a bevásárláshoz és nem kell messziről cipelni tömeggel mindent.


A határon levő részek, főleg Hűvösvölgytől kijjebb nagyon békések, nem sok élet van ott napközben, rengeteg erdő található itt ahol lehet programokat csinálni a családdal, a kutyatartóknak is kiváló sétáltatáshoz (bár sokan kihasználják azt is, hogy van hova kaksiztatni a kutyust).


Az emberek, akikkel összefutottam a sétáim során, sokszor köszöntek nekem, nem igazán voltak elzárkózottak. Rengeteg eladó telket és házat láttam a környéken, így bőven van miből válogatni, viszont sokan vadiúj telkeken, zsír új villákat is kezdenek építtetni mostanában arrafelé.

2022. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Odüsszeusz92 ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló a kettő, annyi a különbség, hogy a 2.kerület nagyobb és hozzá tartozik Máriaremete is, ami már szinte egy önálló kertváros.
2022. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!