Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nyitva meritek hagyni az...

Nyitva meritek hagyni az ajtót, ha otthon vagytok?

Figyelt kérdés
2022. okt. 7. 14:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%

VIII. kerületben lakom (szebb részén) és folyton nyitva van. Egyedül lefekvéskor zárjuk be, de volt már 1-2 alkalom, hogy elfelejtettük.


Meg olyan is volt, hogy napközben elaludtam és végig nyitva volt.

2022. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Hű. Nekem belegondolni is para, hogy nyitva marad. Most társas

házban lakok. Éjjel nappal minden zárat gondosan zárok.

Éjszakra be is láncolom.

Anno tanyán laktunk, Ott csak a kapuk voltak zárva éjjel, nappal. A benti bejárati ajtó nyitva volt. Sajnos így is voltak olyan szemtelen szomszédok, akik tudták hogy kell kinyitni a bezárt kapunkat kívülről és megengedték maguknak... szerencsére nem volt ott mitől félni, de akkor is... privát szféra is létezik!

Ott a csengő, ha be akar jönni.

2022. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk olyan a megoldás, hogy zárható előtér van, onnan nyílik 2 lakás. Így csak éjszakára zárjuk.
2022. okt. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

#10:

Ja, vagy ha csak ki akar valaki rabolni/leütni, akkor még könnyebb dolga legyen. -.-

2022. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindig zárva van az ajtó.
2022. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Társasházban lakom. A ház bejárati ajtaja kódzáras. A házba csak az tud bejönni, aki itt lakik, vagy akit egy lakó beereszt. Nappal soha nem zárom kulcsra az ajtót, de éjszakára is sokszor nyitva marad.A lakótársaimban pedig 100 %-ig megbízhatok, és meg is bízok.
2022. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem jutna eszembe nyitva hagyni, nálam alapvető rutin, hogy fordítom rá a kulcsot, ha jövök be.

Nekem az a furcsa, ha valaki nem így tesz.

Vidéken persze más lenne, ott a kertkaput zárnám, a házat csak estére, de társasházban szerintem ez alapvető.

2022. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

Ahol felnőttem szüleimnél falun, ott tárva-nyitva volt-van az ajtó. A mai napig, nincs is kulcsom hozzájuk, volt olyan, hogy nem szóltam, hogy hazautaznék, nem volt otthon senki, beengedtem magam, ettem egy szendvicset, lefeküdtem aludni, másnap reggel ért haza édesapám, mikor épp kávét főztem a konyhájában.

Jelenleg egy társasházban lakom, a közös, ráccsal zárt előtérből nyílik két lakás. Jóban vagyunk a közvetlen szomszéddal, a kislánya bejárós hozzánk, szóval ha itthon vagyok, nem zárom az ajtót, csak éjszakára, illetve, ha olyan dolgot csinálok, hogy nem hallanám, ha bejönne valaki, pl. filmet nézek, vagy fürdök, vagy alszok. Ezt is csak a kislány miatt, hogy ne tudjon olyankor bejönni, és mondjuk magára rántani valamit, vagy elvenni a kést a fiókból.

2022. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem, mert kimegy a macska és megharapja a kutyát.
2022. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élek egy társasgázban, férfi vagyok. Kizárt dolog, hogy nyitva hagyjam a bejárati ajtót. Ha benn vagyok a főzőfülkébe a lakás másik végében, mert át kell mennem a szobán, hogy a konyhába tudjak menni simán kirabolhat egy besurranó tolvaj. Kulcs mindig ráfordítva oszt "jónapot"!
2022. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!