Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falvakban a fűtési szezon...

Falvakban a fűtési szezon beindultával nagyon elviselhetetlenné válik a levegő?

Figyelt kérdés
Sokan fűtenek fával, szénnel, de még szeméttel is. Utóbbi a leginkább orrfacsaró, elviselhetetlen. Vidéki falvakban élők, ti mennyire bírjátok ezt? Hogy tudtok szellőztetni, utcán megmaradni? Főleg, hogy most a rezsiválság miatt méginkább arra lehet majd számítani, hogy boldog-boldogtalan eltüzel mindent.

2022. okt. 12. 22:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
81%
Szerintem mostmár ami éghető azt eltüzelik, lesz olyan füst mintha köd lenne.
2022. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Ritkán éreztem tényleg büdöset, pedig bő 20 évet éltem eddig falun...
2022. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Személy szerint rosszul tudok lenni, amikor egy hideg napon kimennék levegőzni, és csak a füstöt érzem szinte, semmi mást azon kívül.

Én komolyan venném nagyon a környezetszennyezést, mert jó, érthető, ha valaki szegény, és nem telik rendes tüzelő anyagra, de basszus, akkor se kellene belélegezhetetlenné tenni a levegőt.

2022. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
A falu attól falu, hogy kevesen laknak ott, kevés ház van, közel a tiszta levegő, így nem tud megállni a büdös a közepén, mint egy nagyvárosban.
2022. okt. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
De ha völgyben van és megreked a levegő...
2022. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5%

Arra nem gondoltam. :))))

Magyarország nagyjából lapos, nem jellemző, hogy völgyben lennének. :)

2022. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Füstöt enyhén lehet érezni, ha valaki begyújt, aztán ennyi. Tiszta a levegő. Az ilyen kérdéseket amúgy én is bírom. Elmegyek Pestre néha, olyan tömény hugyszag és szmog van, ami gyomorforgató. Akkor miről beszélünk? Nyilván egy falu kevésbé légszennyező, mint egy város.
2022. okt. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
észak magyarországi falvakban ez a valóság.
2022. okt. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vannak szomszédok, akik erőszeretettel dobták tűzre a csomagolóanyagokat. Van szaga, igen úgy 15-30 percig, de általában ezeket akkor dobják rá, hogyha már "senki" nincs az utcán.


A rossz levegőt ennek ellenére nem a falura mondanám. Pesttől nem szűnt meg az undorom, állandó a húgyszag meg az egyéb büdösség, tömegközlekedési eszközökről nem is beszélve. Múltkor is azt hittem, hogy elhányom magam a villamoson, pedig "csak" izzadtság-szag volt.


De szerintem elég szemléletes dolog az, hogy a szennyezettségre érzékeny arcbőröm haláljól elvan itt vidéken, de amint feljárol Pestre kijön minden ragya.

Plusz nálunk "roskadnak" a fák a zuzmóktól, Pesten aligha.

2022. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk igen, brutális. :(

Szellőztetni kora reggel tudok.

2022. okt. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!