Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon szeretnék...

Magyarországon szeretnék lakni (továbbra is) és Ausztriában szeretnék dolgozni (ingázással) hogyan lesz magyar tb-m?

Figyelt kérdés
Illetve van-e még más amit rendezni kell mert ausztriai munkavállalással megszűnik?

2022. nov. 29. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Magyar nem lesz, csak osztrák.
2022. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Egy bejelentőlapot kell a magyar egészségpénztárnak küldj, hogy kint vagy biztosítva.
2022. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
2022. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Vagy ebben az esetben

Határ menti ingázóként hol részesülhetek egészségügyi ellátásban?

Határ menti ingázóként Ön rendes körülmények között abban az országban minősül biztosítottnak, ahol dolgozik, tehát ott jogosult egészségügyi ellátásra is. Ha be szeretne jelentkezni a lakóhelye szerinti ország egészségbiztosítási rendszerébe, S1 nyomtatványt en (ez a korábbi E 106 nyomtatvány bg ) kell igényelnie annak az országnak az egészségbiztosítási hatóságától, ahol dolgozik.


Ez a nyomtatvány feljogosítja Önt és eltartott családtagjait arra, hogy lakóhelyükön bejelentkezzenek az egészségbiztosítási rendszerbe. Önnek tehát 2 egészségbiztosítási kártyája lesz, mindkét országban kap egyet. Ön a lakóhelye szerinti országban ugyanúgy részesülhet egészségügyi ellátásban, mintha biztosított lenne ott.

[link]

2022. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Köteles vagy Ausztriában fizetni a tb-t, ergo magyar nem lesz.


Egyébként sok sikert hozzá, nekem hat év! alatt képtelenek megszüntetni a magyar tb-met úgy, hogy elküldtem a nyomtatványt - két példányban -, írtam nekik, bementem 3x! (mert nyilván nincs jobb dolgom 1000 km út után), és még mindig küldik, hogy fizessem.

Mégis milyen jogcímen követelnek rajtam bármit, amikor ők a balf...ok?

Vagy borítsam rájuk az asztalt? Mert legközelebb ez lesz.


Ismerősömnél meg nem léptették vissza, miután hazaköltözött. Másfél év! után derült ki, amikor beteg lett hogy jaaa nem vitték be a rendszerbe.

2022. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!