Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun nem szokás kimozdulni a...

Falun nem szokás kimozdulni a négy fal közül?

Figyelt kérdés
Falun az emberek úgy vettem észre,hogy szomszédolnak és pletykálnak,esznek,isznak.Ez a lételemük.ki nem mozdulnának otthonról.még csak sétálni se mennek el egy kört se..Hogy lehet így élni?Én Budapesten lakom,de szószerint megbolondulnék,ha csak 1 napig otthon vagyok egésznap és nem megyek el sétálni,csavarogni,kimenni az emberek közé,hogy egy kis szocializáció érjen.

2023. jan. 11. 18:25
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Ezt honnan veszed? Panelnek kicsi tér van. Persze hogy vágysz kimozdulni. Falun a mozgást a saját udvarában megteheti bárki . Emberek közé ugyan úgy tudsz menni bár nyilván nincs akkora nyüzsgés. Én elég sokat csavarok a természetben. Pecázni pl. Gomba szedés. Akármi. Aki akar mehet
2023. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Éltem falun rövid ideig, valóban csak a boltba jártak az emberek, az alkeszok meg a kocsmába. Néha muszáj volt beülni a kocsiba és kerülni egyet, hogy ne dilizzek be.
2023. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
kedves első!Hát én nekem a kimozdulás nem azt jelenti,hogy kimegyek a kertbe.....Voltam már falun,ahol volt kert-udvar,de ott is majdnem megbolondultam a bezártságtól....
2023. jan. 11. 18:41
 4/17 mindentudó99 ***** válasza:
87%

Írtam több példát is. Ha valakinek mehetnéke van mehet

Én meg ismerek olyan városit aki csak addig mozdul ki míg dolgozni megy. Azon kívül csak kuksol benn a lakásban és játszik a számítógépen.

2023. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Há' eztet hogyan érti kend? Kéremalássan, mink négykor megetetjük a jószágot, utána elmenik mindenki munkába, mikó hazatérünk átöltözünk ozt' megyünk szántani meg kapálni. Utána béesteledik. Mégis hogy gondújja kend, hogy nem mozdulunk ki otthonrúl?
2023. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

A falusi emberek mindig mozgásban vannak.Különböző közösségek vannak ott is

Szinte mindenki ismeri egymást.Te meg még a panelos szomszédodat sem.

Csak lófrálni szeretsz,mert a munka büdös.Neked hétvégi telked sem lehet,te nem tudod mit jelent saját megtermelt tertményeim fogyasztani,betárolni belőlük.

2023. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó!Nem is akarom ismerni a szomszédaimat se.Épp ezt szeretem a városi életben,hogy inkoknitóban tudok maradni és nem rólsm pletykálnak.a munka meg nem büdös számomra,mert önálló független nő vagyok aki egyedül tartja el magát.
2023. jan. 11. 19:38
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Én még pont hogy a várost utálom, idegesítő hogy állandóan leszólít valami tróger. Panelt sem bírnám, túl antiszoc vagyok ahhoz. Egyébként itt is ugyanúgy jönnek mennek, be városba is mindenfele. Nem tudom honnan szeded ezt a sok hülyeséget.
2023. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, de lehet, hogy nem fizikai munkát végzel, mert falun csak annak van értéke.
2023. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
9. Atya Úristen. Itt is van mindenféle ember ez megint csak baromság. Jó hogy már nem azzal jössz hogy minden ember aki nem panelban lakik az disznót tart meg teheneket meg stb. Következő már ez lesz mi??
2023. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!