Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Saját tulajdonú útra milyen...

Saját tulajdonú útra milyen szorgalmi jogot adjak a szomszédnak, és kinek kell megcsinálnia az útjavítást?

Figyelt kérdés
Van egy saját tulajdonban lévő telkem ami egy út és a szomszéd akinek szorgalmi joga van rajta megcsináltatta, mert nem tudott rajta autóval közlekekedni.Velem akarja kifizettetni mikor nekem úgy is jó ahogy van én nem akarom megcsináltatni ..sőt nem is örülök neki hogy kavicsokat hordott oda és törmeléket Én nem használom azt az utat
2023. jan. 13. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Polgàri torvénykonyvben keress errol infokat
2023. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szolgalmi jog néven keresd.
2023. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne szorgalmira hanem szolgalmira keress.
2023. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Szolgalminak nevezik a jogot jogilag.

Telki szolgalom, szolgalmi jog.

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

2023. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szolgalmi jognak hívják, és nem kapcsolódik hozzá olyan kötelezettség, hogy még meg is kellene csinálnod neki. Szép is lenne.

Annyit jelent, hogy használhatja azt a részt. De ami kárt okoz, azt helyre kell hoznia. Neki, nem neked.

2023. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!