Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csinálnál a helyemben a...

Mit csinálnál a helyemben a házban? Hogyan kerülhetném el ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Gondnokként segítettem 2 és fél napot egy idős házaspárnak házunkban, és 20 ezer forintot a kezembe nyomtak. Nem akartam elfogadni de látszott hogy megsértődnek ha visszaadom. Közben meg hallhatták a szomszédok és úgy tűnt mintha épp ilyen pénzekért külön szívességet tennék. Holott ez a munkám. Le sem tudtam volna tenni a pénzt a lakásukban mert a folyosón történt.

Tényleg rosszabb érzés mintha csak megköszönték volna. Pl. jobban esett volna valami házi sütivel vagy mit tudom én.

Évek óta ismerem őket és eddig nem történt ilyen és nem is akarom hogy így ismerjenek.



2023. febr. 13. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj senkivel, te nem kértél pénzt, ők adták. Az orvosok se lelkiznek ezen. A szomszédokkal se törődj. Gondolom megdolgoztál érte még akkor is, ha ez a dolgod.
2023. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te paranoiás vagy?

Kik a szomszédok? A Nemzetbiztonsági Szolgálat ügynökei?

Raktad volna el a pénzt egy köszönömmel, aztán kész!

2023. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

Vennék nekik vmi szalámi krumpli kávé, meg ilyenekbol egy kosarat valentinra, es azt mondanám kaptam csak de nekik adom.


Nekem is tele van a hócipőm az ulyen kéretlen szivességekkel hogy mindenki felé azt érzem mintha tartoznék.

2023. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Bolond vagy?
2023. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, erre annyit lehet tenni, hogy


1. "nem, nem, nagoyn kedves, de engem ezért fizetnek, erre semmi szükség.

Ha ragaszkodik hozzá, akkor tudhatod, hogy nem illemből teszi, tehát nem katasztrófa ha elfogadod, DE

2. "valami házi süteményt vagy ilyesmit szívesen elfogadok, de nah, ezt azért étnyleg nem kell"

De az nincs most. Erre lehet mondani, hogy "nembaj, úgyis jövök majd még biztos, akkor majd"

3. Ha továbbra is nagyon tukmálja, akkor egy annyi, hogy "biztos?"

Ha azt mondja igen, akk vedd el. Te megtettél mindent, ő AKARTA, úgyhogy nem kell bánködnod miatta.

2023. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát már még történt úgyhogy ez így fog maradni, nem lehet visszacsinálni. Utólag okosabb mindig az ember. Ők valószínű úgy érezték hogy többet teszel mint ami a munkád. És vannak emberek akik nagyon tukmálják a pénzt, ételt stb. De igazából lehet érezni hogy mikor kellemetlen, ez ugyanolyan mint amikor valaki nagyon nem akar elfogadni valamit. Van egy határ amikor már szabad akaratoskodni. Ha ők nagyon oda akarják adni a pénzt akkor el kell venni és kész. Egy alkalommal elmegy. Legközelebb tényleg megmondhatod hogy a pénzt nem veszed el de süthetne ilyen vagy olyan sütit..
2023. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!