Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Be szabad menni ezekre a...

Be szabad menni ezekre a területekre egy-két fénykép erejéig?

Figyelt kérdés

Tavasszal, illetve nyáron, nagyon sok szép napraforgót, búzatáblákat és repcemezőket szoktam látni főutak mentén, és felmerült bennem, hogy rá szabad e lépni ezekre a területekre, amíg csinálunk egy képet?

Azért ebbe a kategóriába írtam ki ezt a kérdést, mert mindig van ezekre a mezőkre egy bekötő földút, és szoktak lenni ott kis házacskák. Félek, hogy valaki kijön a házból és elzavar, hogy ez magánterület, vagy hogy mezőgazdasági területre nem lehet bemenni (gyalog sem).

Tudtok erről valamit?

Be szabad sétálni egy repcemező kellős közepére?


2023. febr. 19. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

" Félek, hogy valaki kijön a házból és elzavar, hogy ez magánterület"


Akkor elmentek, vagy közlöd, hogy fotózni szeretnél és nem tesztek kárt semmibe. Nem hiszem, hogy különösebben bárki ezért megszólna.

2023. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad, magánterület és ráadásul kárt teszel a terményben.
2023. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hans Pötterman ***** válasza:
89%
Keress olyan táblákat amik közvetlen forgalmasabb út mellett vanank,ott ha megállsz fotózni,akár a szélén pár lépést be is sétálhatsz nem lesz baj, viszont bekötő földutakon nem mindig szeretik az idegeneket, pláne ha nem dűlőút,hanem csak ami mezőgazdasági gépeknek vannak meghagyva. Én méhészetben dolgozom, sokszor vándorlunk ilyen helyekre, és volt már nem egyszer példa arra,hogy utánam jött a mezőőr,vagy egy föld tulaj,hogy ki vagyok és mit mászkálok magánutakon
2023. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha házak vannak, amikben látható, hogy laknak is, akkor nem igazán ajánlott, ráadásul arra is tényleg figyelj, hogy ne taposd le a termést.
2023. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a legjobb ötlet csak úgy bemenni. Egyrészt magánterület, másrészt letöröd a termést, harmadrészt a repcét pl. pont virágzáskor szokták permetezni, úgyhogy nem igen ajánlott belemenni.

Lehetőleg maradj a szélén és ha opció, beszéld meg előbb a tulajjal. De ha kárt nem csinálsz, valószínűleg senkit nem zavar amúgy.

2023. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Változó ki hogy fogadja. Volt már olyan, hogy sima földúton mentünk, amiről kiderült, hogy magánút. A nagy büdös semmi közepén, szóval nem arról volt szó, hogy ott bármi kárt okozunk. Kezdetnek a gazda arra járó fia rántotta ránk a kormányt, majdnem elgázolt minket. Utána a gazda állt meg mellettünk a traktorjával "takarodjatok innen" stílussal. Szerintem ha puska lett volna nála, simán ránk is lőtt volna.
2023. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy maga a fotózás alapból jó mentőszöveg bármire. Én is "tévedtem" már be vasúti területre, vagy csak olyan helyre, ahol elég furán néztek rám. Aztán megmondtam, hogy csak fotózok, mutattam is pár képet, általában még ötleteket is adtak.


Egyszer az volt az ötletem, hogy végig sétálok egy régi kisvasút sínjein. Egy részen az élő nagyvasút felett vezet át a sín és ott állt kint 2 polgárőr. Mondták, hogy amúgy tilos vasúti síneken mászkálni, még akkor is ha 20 éve nem jár vonat rajta. Mondtam, hogy túrázok meg fotózgatok, mutattam képeket, beszélgettünk a vasútról aztán mondták, hogy merre menjek le a sínről és kész.

2023. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!