Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hazánkban mennyire gyakori...

Hazánkban mennyire gyakori hogy a fiatalok lakást örököljenek a rokonoktól?

Figyelt kérdés
Itthon ez mennyire elterjedt hogy örökölnek a rokonoktól egy lakást a fiatalok?
2023. márc. 1. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Örökölni a felmenődtől tudsz, nem random rokonoktól.
2023. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs erről hivatalos statisztika.
2023. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé, hiszen általában a rokonok örökölnek Magyarországon.
2023. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Rokontól kizárólag akkor tudsz örökölni, ha rád iratja a házát vagy egy élő közvetlen hozzátartozója sincs! Ez azért meglehetősen ritka eset!

Egy haverom úgy kapta meg a nagynénje lakását, hogy a néni még javában élt, mikor ráiratta a házát.

A néni gyermeke már elhunyt és nem voltak unokák sem.

2023. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én “megörököltem” mostohanagyanyám házát, mikor már tudta, hogy vége lesz hamar, a nevemre íratta, és adott pénzt az illetékre.

De amúgy inkább épne még én azt mondom, mint a kecó, nem ért ennyit mégha ez változtatta meg végérvényesen is az életem alakulását, inkább gebednék még 3 műszakban, csak lenne inkább meg a kedvenc nagymamám.

2023. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyatéki ügyintéző vagyok. Milyen rokonról beszélünk? Szülőtől viszonylag gyakran előfordulhat, hiszen a törvényes öröklési rendszerint az egyenesági leszármazó + a túlélő házastárs az elsődleges törvényes örökös, HACSAK nincs végrendelet, öröklési vagy eltartási szerződés valaki más javára.

Egyéb rokontól már némileg ritkább, akkor lehet esély, ha a távolabbi rokonnak nem volt leszármazója, a szülei és házastársa sem él már, nincsenek élő testvérei (hacsak nem maga az elhunyt is még fiatal, ezért a testvére is az, de ilyen esetben elsősorban a szülők örökölnek egyeneságon).

Én találkoztam már sok ilyennel, kiskorú örökössel, fiatallal is. Olyannal is aki szülőtől örökölt vagy testvértől, esetleg nagynénitől/bácsitól, sőt MÁSODnagynénitől/bácsitól. Volt, ahol unokatesók, másodunokatesók örököltek.

Leggyakoribb az egyenesági öröklés természetesen, aztán jön az összes többi, nagyjából arányosan elosztva.

2023. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis segítség, a törvényes öröklési rendről (ha nincs végrendelet, öröklési szerződés, eltartási szerződés):

1. Gyermekek

2. Túlélő házastárs

3. Elhunyt gyermek esetében annak leszármazói(unokák)

Abban az esetben, ha az elhunytnak nem volt gyermeke:

1. A szülők, ha nem élnek, akkor

2. A testvérek, ha nem élnek, akkor

3. A testvér leszármazói, ha nem élnek, akkor

4. A nagyszülők, ha nem élnek, akkor

5. A nagyszülő leszármazói (nagybácsi, nagynéni, unokatestvér)

...és így tovább.


Akik azt írták, hogy úgy lehet örökölni rokontól, hogy még életében "ráíratja" az nem így van. Az ugyanis NEM öröklés. Örökölni azt lehet, ami az örökhagyó tulajdonában volt a halálakor. Ha korábban bárkinek elajándékozta mondjuk a lakását, akkor az már nem volt az övé, ergo: nem a hagyaték része.

Azt is érdemes tudni ajándékozás esetén, hogyha mondjuk a nagynéni ajándékozási szerződéssel odaadja a kedvenc unokaöcsinek a lakását, viszont van gyermeke, akkor a gyermek polgári per keretében megtámadhatja ezt a szerződést, amennyiben az örökhagyó halálát megelőző 10 éven belül került rá sor. Végrendeletet is meg lehet támadni, amennyiben van kötelesrészre jogosult (vagyis egyenesági leszármazó).

2023. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én örököltem egyet, el is adtam a francba, mert Bp agglomerációjában volt, ahová a közlekedés egy rémálom autóval IS a dugók miatt.


21 éves korom óta nem élek ott, és nem tervezek hazaköltözni, a pénz meg jól jött.

2023. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!