Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet valamit tenni, hogy ne...

Lehet valamit tenni, hogy ne a folyosón tartsa a szemetét?

Figyelt kérdés

A szomszédom folyamatosan az ajtó előtt, a folyosón tartja a szemetét. Ugyan be van zsákolva, de mivel több napig is kint van akár, büdös. Kakis pelenka, kajamaradék stb. A folyosó ablaka mindig nyitva van, de így is érezni. És mi lesz nyáron?

Neki természetesen már szóltunk. A válasz az volt, hogy az ő szemete nagy, nem fér le a ledobón és nem hajlandó kisebb zsákot venni és sűrűbben ledobni.

A szisztémájuk az, hogy heti 1-2 alkalommal viszik le, amikor jön a kukás autó. Addig áll a folyosón.

Kihez kellene fordulni? Közös képviselővel nem nagyon találkozink, de ha ő tehet valamit, akkor zaklatom emailen.


2023. márc. 5. 13:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a házirendben van olyan passzus, hogy a szemetet nem lehet a lépcsőházban tartani.

Igen, én első körben a közös képviselőt keresném, amíg csak lehet.

2023. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon gusztustalan és nem éppen higiénikus. Nálunk is ledobó van (10 méretes panel), valóban nem megy bele egy nagyobb méretű zsák, de baszki alap, hogy vesz az ember egy kisebbet és majd többször dobja le a ledobón, főleg hogy minden emeleten van, tehát kb 5 lépés az egész. Ráadásul nálunk a konyhák is olyan picik (meg a panelok elég nagy részében alig pár nm), hogy be se férne egy nagyobb kuka, nagyobb zsákkal. Többi szomszédot ez nem zavarja? Én lehet még egyszer átmennék határozottan szólni, hogy ez egy lakóközösség, bűzlik tőlük a folyosó és a szemétnek a kukában a helye, nem napokig az ajtó előtt, szóval legyenek kedvesek használni a ledobót vagy ha annyira derogál megtenni azt a pár lépést, tárolják a saját lakásukban a szarjukat...

Ha nem történik semmi, akkor mindenképpen a közös képviselőnek/gondoknak (nálunk ő intéz egy csomó mindent) szólnék, intézkedjenek ők. Ez semmiképp nem normális, esetleg érdemes a házirendet is megnézni, mert nálunk van benne olyasmi, hogy nem lehet saját kacatokat a folyosón tárolni, szerintem evidensen bele kéne ebbe az is tartozzon, hogy nem rohasztjuk napokig a szemetet.

2023. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. vagyok, már megint. :)

No, megkerestem az ide vonatkozó jogszabályt.

"A közös tulajdonú területeket [ILYEN A LÉPCSŐHÁZ], menekülési útvonalakat, lépcsőházat tűzrendészeti okokból sem ideiglenesen, sem tartósan nem lehet lezárni, illetve ott közlekedést akadályozó tárgyakat tárolni. A tárolásra kijelölt helyiségen kívül másutt semmilyen tárgy nem helyezhető el. A közlekedő folyosók tárolásra való felhasználása, a közlekedési és menekülési út leszűkítése TILOS! A közös tárolókban gyúlékony anyag nem tárolható! Stb."


Jó ötlet e-mailben, vagy mindenképpen írásos formában keresni a közös képviselőt, mert annak van nyoma (a szó elszáll...). Ha néhány lakóval összefogsz, és mindannyiótok nevében írod meg az e-mailt vagy levelet, még hatásosabb lehet.

2023. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Te is ráérsz ezek szerint.

Igen képzeld, van akinek problémát okoz, ha rohadt szag terjeng a helyen, ahol él, hihetetlen nem? Nem is azzal van a probléma, aki nem tud minimális szinten sem alkalmazkodni egy lakóközösségben, áh dehogy, azzal van a baj, akit ez zavar. Bár nem tudom, az hogy a szemetet a KUKÁBA dobom és nem a folyosón rohasztom, szerintem elég alap dolog, ami néhány prolit leszámítva mindenkinek teljesen természetes.

2023. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%

A 4. vagyok. No de a problámásnak nevezett személy zsákban tartja a szemetét. Nem arról van szó, hogy a takonyos zsebijét a lápcsőházban dobja el. :D Miről beszélsz?

A közös képviselő tojik majd a dologra....

2023. márc. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Inkább te miről beszélsz. Tehát ezek szerint a zsák az egy teljesen légmentesen zárt dolog, ami semmilyen szagot nem enged ki magából ugye? Ne legyél már ennyire fogalmatlan, teljesen mindegy, hogy zsákban van, attól még BÜDÖS, főleg ha 3-4-5 napon keresztül ott tárolod. Erre van a kuka, ezen mit nem lehet érteni? A folyosó nem szeméttároló és ez a legtöbb helyen házirendben is benne van. Sőt továbbmegyek, nálunk már azért is szólt a gondnok/közös képviselő az egyik lakónak, ha egy vödröt tárolt az ajtó előtt, ugyanis tűzvédelmi okokból semmit nem lehet tárolni a lépcsőházban, közös folyosókon.

A közös képviselő pedig nem fogja letojni, ugyanis ez a dolga. Addig kell b@szogatni, amíg nem oldódik a helyzet.

2023. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem én mondom, hanem minimális intelligenciával rendelkező emberek és a szabályok. Ez van. :)
2023. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Akkor írok is a közös képviselőnek. Vagy mivel albérlők, jobb lenne a lakás tulajdonosával felvenni valahogy a kapcsolatot? Rosszat nem akarok nekik (hogy mondjuk elveszítsék az albérletet, de ez borzasztó).

Velük sajnos nagyon nem jutunk dűlőre, mert nem akarnak kisebb zsákot venni.

2023. márc. 5. 14:50
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező estében a közös képviselő már intézkedett volna, ha érdekelné a saját munkaköre.
2023. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nagyon emberséges vagy, kár, hogy az albérlők nem ilyenek. Ha fontos lenne nekik az albérlet, akkor egy ilyen könnyen megoldható dologban együttműködőek kéne hogy legyenek.

Ezért javaslom továbbra is, hogy több lakóval együtt írd alá a levelet, hogy ne Te érezd magad rosszul emiatt, hanem hogy közös ügy legyen...

Én a közös képviselőnek írnék.

2023. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!