Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyek a legveszélyesebb...

Melyek a legveszélyesebb lakótelepek Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Miskolc - Lyukóvölgy / "számozott" utcák.
2023. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Lyukóvölgy nem lakótelep…

Nem tudom, 25 éve még Békásmegyer-duna felöli oldal is “veszélyes” volt, most meg már a Havanna is teljesen más… nincs már igazán veszélyes lakótelep szerintem, Budapesten legalábbis

2023. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Na ezaz, attól függ, hogy a kérdező mit ért "lakótelep" alatt. A nagyvárosokban jellemző sok egymás melletti 10 emeletes betonpanelt, vagy csak simán egy komplett elkülönült városrészt?


De ha előbbi, akkor legyen mondjuk Avas II. ütem

2023. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Mésztelep
2023. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Hős utca környékén se laknék
2023. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Kobanyai lakotelep is eleg gaz, es az Avason se laknek, az tuti.
2023. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2# +1

30-15 éve havanna is olyan volt, hogy..., na hát érdekes. Most olyan lehet, mint valami is proli hely. A veszély kifüstölt.

2023. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a lift padlója már szétkorrodált, beszakadt. De nincs pénz a felujításra..
2023. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es: 40 éve élek Békásmegyer Duna felőli oldalán a lakótelepen, nagyon messze volt a veszélyestől még a leggázabb időszakaiban is! :D A Duna felőli oldal legutolsó, városhatárhoz közeli házsoraiban mindig alacsonyabb - mondjuk így - státuszú, társadalmi helyzetű emberek laktak többségében, mert azok jóval olcsóbbak, mint a HÉV-hez közelebbi terület. A 90-es években voltak kisebb-nagyobb balhék, verekedések, utcai rablások, néhány nő elleni támadás, néhány késeléses balhé. Egy időben rengeteg lakásbetörés, de azok kikoptak, ahogy egyre többen lecserélték az ajtókat modern biztonságira, vannak rácsok, kamerák stb. Gépk feltörések is mentek egy időben, mára már az is normál szintre csökkent.


Nő vagyok, voltak időszakok, amikor heti szinten többször éjjel/hajnalban jártam haza, nem ért soha semmi atrocitás. Mostanában is a hátsó házsoroknál vannak néha problémák, én főleg kutyás csoportokban vagyok benne, azon a környéken vannak azért bajok a békés együttélés kapcsán, meg néha az aluljáró környékén a hajléktalnaok balhéznak, de veszélyesnek azért nem mondanám.


Nagyon kicserélődött már a lakosság, rengeteg értelmiségi/diplomás, pályája elején járó, kisgyerekes család lakik itt - ha megnézed mennyibe kerül egy panellakás itt akkor beláthatod, hogy az elmúlt tíz évben lassan a középosztályba kellett tartozni, hogy ide tudj költözni! :D

2023. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Havannán laktam. Nem veszélyes, érdekes.

Nő vagyok, 2016-2020 között vendéglátóztam, egyedül jártam haza éjszaka. Annyira biztonságban éreztem magam, hogy simán kimentem futni is éjszaka. Találkoztam szatírral, akart kipakoltatni 12 éves gyerek, akit állítása szerint "az utca nevelt" (pofán lett röhögve, és ezzel nem tudott mit kezdeni), kétszer nem akartak hazaengedni, mert valaki kiugrott valahonnan, háromszor kérdezett meg rendőr hazafelé menet, hogy ilyen-vagy olyan ruházatú, magasságú, stb. embert láttam-e, és ha igen, merre ment. Egyszer egy embert nyakonszúrtak a dohánybolt előtt, mert nem adott cigit valakinek. Pár ember sportot űzött abból, hogy dolgokat hajigált ki az ablakon - az egyik elvileg egy bolond tag, de amivel találkoztam, azok közül a nyolcadikról leqrt karácsonyfa, a dobozba rendezett Jimmy-CD-k, meg egy tányér a rajta lévő kajával volt a legszürreálisabb. Egyszer békésen kávézgattam a konyhában, mikor azt láttam, hogy tűzoltódaru vezet a magasba az ablakom alatt. Lementem, megkérdeztem a kb. 300 bámészkodótól, hogy mizu, mondták, hogy nem ég semmi, csak valaki beszorult a lakásába. Egyszer azzal csöngetett be hozzám valaki, hogy tudok-e valamit a tegnap történt esetről - kérdeztem, milyen esetről, ő világosított fel, hogy egy szomszédom sajnos megfojtotta az egy év körüli kislányát.

Voltak nagyon dark és lehangoló pillanatok, de a többség csak simán szürreális volt. De nagyon nagy veszélyben soha nem éreztem magam. (mondjuk én állítólag bátor vagyok, mindig egyedül utazgattam külföldre is, mindenhová egyedül mentem, leszartam, hogy esetleg megtámadhatnak).

2023. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!