Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenkor kié a másik telken...

Ilyenkor kié a másik telken lévő építmény, kerítésláb stb?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, ami egy olyan telken áll, ami anno, 50 éve egy nagyobb telekből lett kivágva, de mivel rokonok voltak az ott lakók, nem lett kerítés húzva a két telek közé. Mielőtt eladták nekünk, kimérették újra a telekhatárt földmérőkkel az előző tulajok. A másik házban amúgy kb 15-20 éve nem laktak, és nem is gondozták a telket, de persze most, hogy mi megvettük a szomszédos ingatlant, feltűnt a másik tulaj és felakarja újítani a másik házat, és hétvégiházként használná.

Nem bajlódok az elmagyarázásával inkább megmutatom, hogy van a két telek :D

[link]


Az alsó házban lakók használták azt a hosszúkás, szűk részt is, ami ugye a felső házhoz tartozott. Ott volt egy füstölő, kerítés lábak ez az, amit ugye azok tettek le, akiktől megvettük a házat, de a szomszéd telken van.

Ilyenkor mi van?

Igazából már nem változtat semmin a válasz, csak érdekel, mert ez számomra nem egyértelmű.



2023. ápr. 2. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Te azt vetted meg, ami a tulajdoni lapon illetve a szerződésben szerepel, így az biztos, hogy nem a tiéd, mert miért is lenne a tiéd. Bármely lerakott anyag vagy oda felhúzott építmény a te előző tulajod és a másik telek tulajának ügye lehet, pereskedhetnének felette, de miért is tennék.

A "kerítés lábak" nem tudom mit jelent, de ha azt, hogy a te kerítésed átlóg a szomszéd telekre, akkor abból még gondod is lehet, mert az, hogy szívességi alapon eddig nem zavarta szomszédot, az nem azt jelenti hogy eztán se fogja.

2023. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mint írtam nincs a két telek között kerítés, a beton kerítéslábak egy elkertelt kiskertnek vannak lerakva a másik oldalt.

Lehet nem egyértelmű, de amikre gondolok, azok mind mozgatható/átrakható dolgok.

Akarunk kerítést a két telek közé, nem akarok átjárkálni a szomszédhoz, és amúgy ő is mindenképp le akarja ezeket bontani, mert nem fog elférni kocsival.

Amúgy én is így gondoltam, ahogy írtad, csak ugyanakkor igazságtalannak tartom, hogy mint írtam a szomszéd nem járt a telekhez, nem gondozta, semmit nem csinált, és most megkapja azokat, amiket a mi házunk előző tulajai raktak le.

2023. ápr. 3. 07:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit másképp látom. Ezek a tárgyak az előző tulajdonos tárgyai, aki ráadásul egy másik telken tárolta őket. Ha úgy gondolta, hogy ezek a ház tartozékai, át kellett volna őket hoznia még az eladás előtt.

De úgy is dönthetett, hogy otthagyja a szomszédnak/rokonnak a cuccot. Vagy elviszi magával az új házához. Vagy a szeretetszolgálatnak adja.

De veled szemben nem tudom miért lenne igazságtalan a helyzet. Ha kell neked, kérdezd meg a szomszédot, lehet simán odaadja.

2023. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!