Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a teendő ha olyat fog rám...

Mi a teendő ha olyat fog rám a szomszéd amit el sem követtem?

Figyelt kérdés
Van egy üres telkem, 2 éve lett körbekerítve. A szomszéd kutyája valahol megkezdte a kerítést és folyton átszökött. Engem nem zavart soha, meg ugye kárt se tudott semmiben tenni (kivéve a kerítés de annyira nem baj) még örültem is hogy “járőrözik” ott. Viszont a minap felhívott a szomszéd hogy a kutyája megdögölve fekszik a telken és biztos benne hogy ÉN mérgeztem meg mert folyton átjárt. Mostmeg fenyegetőzik feljelentéssel, veréssel stb. Mondom, soha de soha nem bántottam azt a blökit még szólni se szóltam érte. Ilyenkor mit lehet tenni?
2023. ápr. 16. 06:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Veréssel fenyeget? Vedd fel a hanganyagot, bizonyítékként szolgálhat már feljelentéshez is, de közölheted is vele, ha még tovább pattog.

Sosem értettem ezeket a tirpák bunkókat, hogy ilyen szinten zoknik az alapvető joghoz.

Menjen a jegyzőhöz, ő majd felhomályosítja, hogy megszökött a kutyája, nem vigyázott rá, nem tartotta be az állatvédelmi előírásokat, ezért ha van még kutyája, az is elkobozható hatóságilag tőle.

És ne legyél nyámnyila, mert még jobban rádszáll.

2023. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Vigye el valahova boncolásra, ahol megállapítják a mérgezés tényét, és a pontos anyagot, amivel megmérgezték. Természetesen mindezt a saját költségén. Utána bizonyítsa be, hogy az adott anyag a te telkedről származik. Ha ez megvan, utána jogosan gyanusíthat téged, addig meg csak hadd járjon a szája, ne foglalkozz vele. Mellesleg egyelőre az ő kutyája okozott kárt neked a kerítés megrongálásával, így azért is ő a hibás, hogy a kutya egyáltalán át tudott menni a te telkedre.
2023. ápr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!