Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezeken a településeken hány...

Ezeken a településeken hány százalék a cigány lakosság, valóban 90% felett van?

Figyelt kérdés
Tarnabod, Erk, Tiszanána, Komló, Ózd, Ercsi, Enying, Érd, Hejőbába, Csenyéte, Miskolc, Pécs, Tornanádaska, Tiszaroff, Abádszalók, Tiszagyenda, Tiszabura, Tiszabő, Tiszakeszi, Kömlő, Dunaújváros, Mátraszentimre,

2023. ápr. 16. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Honnan vetted a 90%-ot?
2023. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Százalék arányát nem tudom, de van jó pár település ahol én még a 100-at is le merném írni, jártam ilyen helyeken, bár nem a te általad mondottakra jellemző leginkább, de vannak ilyen helyek, tömörülések.
2023. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miskolcon, Pécsen, meg nagyobb városokban biztos, hogy nincs 90%
2023. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám hogy többen vannak ott mint más városokban, falvakban, tehát vannak ilyen helyek ahol nagyobb arányban jelen vannak, de egy nagyváros esetében nem jelenteném ki a 90 százalékot. Falvaknál, kicsi eldugott falvaknál a Mátrában például ott azért vannak.
2023. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tájékozatlanságról árulkodik a városokat és 1000 fő alatti lakosú falvakat együtt említő kérdés. Te még sose jártál mondjuk, Pécsen? Reálisnak gondolod, hogy Miskolc vagy Dunaújváros lakosságának többsége cigány? Ne haragudj, te még általánosba jársz?

Egyébként valóban léteznek kisebb falvak, ahol magas a cigányok aránya, ilyen például Tornanádaska vagy Tiszabő. Egyes vidéki városokban, pédául Miskolcon, Érden vagy Ózdon relatíve sok cigány él, ami gyakorlatilag néhány százalékot jelent, tehát így is bőven kisebbségi mértékű. Pontos adat nincs, mert ahogy a Wikipédia írja, "meg kell jegyezni, hogy a magyarországi cigányok (romák) aránya a népszámlálásokban szereplőnél lényegesen magasabb".

2023. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
62%
Tarnabod, Erk, Tiszabura, Tiszabő, Tornanádaska, Csenyéte, Kömlő valóban full cigány. Csenyétén az emberekek a népszámlálásban sem tagadták a származásukat. Enying, Ercsi, Hejőbába, Tiszakeszi ezeket nem ismerem. De halottak alapján itt is elég sok van. Azt viszont meg tudom erősíteni, hogy Tiszaroffon és Tiszagyendán azért közel sincsen annyi cigány. 50-60% lehet Tiszaroffon. Gyendán pedig olyan 30% körül. Abádszalók is olyasmi mint Gyenda. Mátraszentimre pedig tudtommal egyáltalán nem cigányos, vannak a Mátrába cigány faluk de ezek pont nem azok. Miskolc, Komló, Érd, Pécs, Ózd pedig pont azok pont azok a városok, hogy Ózdon és Érden van kb 30-40% cigány. Vagyis több mint 10 ezer ember. Pécsen kb 15-20% Miskolcon 20-25. Ezek pedig 150-200 ezres városok számold akkor ki, hogy az mennyi embert jelent ezért is van eléggé rossz hírük. Mert ha a számokat nézzük igen sajnos akármelyik helyen több a cigány mint Tiszaburán összeségében, igen. Sőt bármelyik 50-100 ezer fő feletti városban. Jobban el oszlik de jobban észre is lehet venni. De a nagyobb gond a környező falvakkal szokott inkább lenni. Pl a Tiszabői és Tiszaburai cigányok sokan beszoktak járni Szolnokra pl. Érden meg nem tudom mi a helyzet régen nem volt sok cigány ott mert eléggé drága környék volt úgy 10 éve. Azóta lehet, hogy sokan beköltöztek.
2023. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
79%

Szabolcsban és Csongrádban éltem/élek huzamosabb időben, illetve Békés megyével van tapasztalatom.


Nyíregyházán ha csak a belvárosból indulok ki, akkor óvatosan azt mondanám, hogy a lakosság 30%-a roma származású, a hozzájuk tartozó kulturkör pedig ennél is magasabb. Azért itt a kertvárosok, Sóstói villa negyedek, még mindig kizárólagosan magyar etnikumúak; ezért teszem 30%-ra. Mert egyébként a nagy bevásárlóközpontjainkban, ahova felteszem a nagypolgárságot kitevő magyarság nem jár, legalább 6-4 a magyar-cigány arány.


A legkeletibb számottevő városunk, Vásárosnamény; na ott már drasztikus a helyzet; és itt vitatkoznék azokkal akik szerint városban még nincsenek többségben; Vásárosnaménynál - főleg ha a fiatalkorúakat is nézzük és a születtésszámot - akkor ott már döntően roma lakosság van többségben, 10-20 éven belül meg szinte színcigány település lesz.


Kontrasztban ezzel Szegeden bizonyos negyedekben már erős a jelenlétük. Főleg a buszpályaudvar környékén; de van már szegregátum is, ahol rengetegen élnek. A város összképében azért annyira nem jelentősek, mint Budapesten vagy a keleti régióban.


Békéscsaba és Gyula volt nekem ilyen szempontból döbbenetes; ugyanis annak ellenére, hogy az ország legszegényebb megyéje - bizony a közhiedelemmel ellentétben Borsodnál is szegényebb, nézzetek utána - mivel én se éjszaka, se napközben nem nagyon találkoztam, vagy ha igen, akkor 1000:1 arányban cigány családokkal a városban. Hozzáteszem akiket láttam azok is normálisak voltak. Felteszem Békés megyében még mindig a hagyományosabb modell van; vannak a Sarkadhoz hasonló települések, ahol nagyon magasan reprezentáltak, de amugy disztingvált a helyzet.


Ismerősöktől úgy tudom Kiskunfélegyháza és környéke nagyrészt még döntően magyarlakta.


Borsodban jártam már olyan faluba, ahol egy darab cigány sincs. Szögliget. Tokajban se nagyon találkoztam még velük; szerintem ebben a megyében jelenleg egy apartheid rendszer kezd kialakulni és el fognak válni a cigány és magyar települések.

2023. ápr. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Borsod, Szabolcs, Nógrád, Heves már elestek. Lassan jön a többi megye is. Mindenhol ott vannak ezek a korcsok. Nem sokára cigány ország leszünk. Hála az elmúlt 30 év politikai intézkedéseknek. Ők is csak bábok, ahogyan a cigányok is.
2023. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!