Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Nefelejcs utca a 7. kerületb...

A Nefelejcs utca a 7. kerületben milyen környéknek számít?

Figyelt kérdés
Vidékről költöznék fel Budapestre, nem ismerem túlságosan a várost. Főként a fővárosiak véleményére vagyok kíváncsi. Köszi!

2023. ápr. 21. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem egy Buda várnegyed vagy Óbuda hegyvidék maradjunk annyiban testvér. Sok a boxolo
2023. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát az egyik leggázabb környék Bpen.
2023. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van rosszabb is,de nem jó.
2023. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen felejthető.
2023. ápr. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Sok a c.gany. 1-es is ezt irta korul. Szerintem is.


A felejtheto is arra utal,h leutnek ott es agyrazkodas miatt felejtesz.


Tehat,ha szeretsz c. ganyok kozt lakni,akkor jo szivvel ajanlom. Naluk nagyon megy a lelki tamogatas ,a dicseret utcan idegenkent is egymasnak. Ezt viszont meg kell tanulni toluk.

2023. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, mond-e neked az valamit is - kérdező, - hogy "Csikágó"?

-Nem véletlenül írtam így, - mert semmi köze az amerikai vonalhoz, - ha csak az nem, hogy olyan szinten zajlottak itt valaha az erőszakos cselekmények, mint az amerikai városban.

Nagyjából az Izabella utcától, - de konkrétabban a Rottenbiller utcától - a Dózsa György útig terjedő VII. kerületi részt hívták így kb. 30 évvel ezelőttig. 70-120 méterenként pancsolt, gányolt italokat mérő helyekkel, sötét, nyitott kapualjakkal és tiszteletet különböző szúró-vágó fegyverekkel, ill. bokszerral és puszta kézzel egymástól megkövetelő, többnyire hordákba verődve egymást kísérgető lakossággal, akik (gúny)név szerint ismerték egymást.

"Észak Jemen jó hely!"... :D


S bár most be van kamerázva még a lyézus térde kalácsa is a kerületben, ez sem garancia semmire, - nem kell csúnyán nézned se ahhoz, hogy környéken ismeretlenként bele ne szaladj időközönként egy-egy sallerba ott.

2023. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
#6 Ennyire azért nem veszélyes környék. Egy erős,zömök férfiba pl. már nem kötnek bele éjjel ott se..
2023. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Még a hatodik válaszomhoz annyit fűznék, hogy volt egy olyan szokás is anno, - többek között a csikágóban is, de ez jelen volt a VI., VIII., IX. kerület azonos nívójú belterületein is, - amit úgy hívtak, hogy "rajzás". Ez egy nagyjából 15:30, 16:00 óra környékén kezdődő jelenség volt, amikor a hordákba verődő melegítőnadrágos, szutykos suhancok tömegesen mentek ki nap mint nap bandázni, lejmolni, pofozkodni, farokméregetésre, a "területükként" kezelt tereken beszélgetni, keménykedni, iszogatni, esetleg kártyázni. Minden téren képviseltette magát - általában - egy banda és a területért időről-időre megverekedtek a bandák. A kora estébe, estébe áthajló időre általában fel is szívódtak és átvették a helyüket a "nehéz fiúk", - akik önmagukban is veszélyesek tudtak lenni. Ezeknél már alapkellék volt a zsilet-penge, a borotva és a boxer. Ezeket sok helyen csúfolták "sűrű gyereknek" - azon felül is, hogy szinte mindenkinek volt egy gúnyneve, ami többnyire a legerősebb negatív tulajdonsága ihletett - és a sitten is publikus volt. Ezeken a környékeken nagyon sokat számított, hogy ki, kicsodát ismert, - emberéletek múltak sokszor azon, hogy ismer-e valakit az utcán megszólított, akinek "súlya", szava, befolyása van. -Ha tudtad a "bűvös nevet", akkor volt esélyed békével továbbmenni, - egyébként pedig nagyon kevés. A csikágóban az egyik hírhedt tér a Bethlen-tér volt, de az Almássy-téren is zajlott az élet, - csak az egy kicsivel odébb volt, a Lenin körúthoz eléggé közel. A környéken elfogadott túlélési stratégia volt a folyamatos hazudozás, - megúszni, amit csak lehet, bármi áron.
2023. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt a mindenségit, micsoda válaszok vannak itt. :D Nekem az a tapasztalatom, hogy a Budapest rosszhírű környékeinek dolgait mindig többszörösére fújják fel a beszámolókban, de a kérdést meglátva arra számítottam, hogy majd mindenki leírja, hogy semmi extra, mivel ez egy totál átlagos, semmiben nem különleges 7. kerületi utca. Ehelyett meg olyan válaszokat látok, mintha valami háborús körzet lenne :D

Csupán kíváncsiságból kérdezem, hogy a válaszolók hol laknak? Mert hogy nem a belvárosban vagy nem a környéken, az biztos. :D


Kb. 4-5 éve élek itt, azóta soha semmilyen konfliktusom nem volt, pedig csak egy teljesen átlagos termetű és fizikumú férfi vagyok, ráadásul sokszor éjszakai is mászkálok, sörözésből vagy hasonló programból hazafelé.

A Keleti pályaudvar felé haladva az utcában egyre több az "érdekes" arc, de ezek jobbára inkább hangosak sem mint veszélyesek. Ilyen kretének, cibbányok meg csövesek gyakorlatilag Budapest minden tömegközlekedési csomópontján megtalálhatóak, igen, Budán is ilyen alakok lebzselnek az Újbuda központnál vagy a Mórczon.

Biztos vannak lepukkantabb házak is, ahol problémásabb családok laknak, de nem hiszem hogy ez lenne a jellemző, ahol én lakok ott például egyetlen cigány sincs (talán egy albérlő család volt, de azok is normálisak), pedig nem egy újépítésű palotáról van szó.


Mindenkinek javaslom tanulmányozásra ezt a térképet:

[link]

2023. ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De kicsit bővebben:

Ha egy idilli kisvárosból jössz, ahol mindig mindenki mosolyog és előre köszön a másiknak, akkor nyilván nem lesz jó első benyomásod, ahogy kb. semelyik belvárosi résszel sem lenne.

Szerintem egy totál átlag környék, ha nagyon pesszimista akarnék lenni, akkor is azt mondanám, hogy egy PICIT átlag alatti, de semmiképp sem fog senki megtámadni, leütni, beszólni, kirabolni, főleg nem nappal. Nem egy hatalmas forgalmú utca, de azért mindig sétálnak rajta páran, nem lesz olyan, hogy egyszer csak a kihalt utcán eléd ugrik fél tucat késes ember...

2023. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!