Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni egy gyűjtögető...

Mit lehet tenni egy gyűjtögető szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
Panelház 6. emeletén élek. Tavaly vásároltam a lakást, a tulajdonos nem világosított arról fel, hogy a szomszédban egy 70 éves gyűjtögető bácsi él. Mint kiderült, a ház több éve nem tud ellene mit tenni. Már értesítettem az önkormányzatot, birtokvédelmi eljárás indult, de eredménye nem lett. Nem ürítette ki a lakását és pénzbírságot kapott. Írtam a kormányhivatalnak, hogy fertőzésveszély van (a lakásban el van zárva a víz, a bácsi a dolgát lavórba végzi...), de ki se jöttek, azt mondták, hogy gondnokság alá kell helyezni. Viszont az is jópár hónap vagy akár év is lehet! Nem bírok megmaradni a saját otthonomban! Milyen lehetőségek vannak még?

2023. ápr. 24. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözés.
2023. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

'Akár több hónap vagy év is lehet az eljárás', de a ház/lakóközösség több éve nem hajlandó elindítani ezt a dolgot. Miért? Ami valószínűleg már rég lezárult volna, de egyszerűbb el sem kezdeni, mert bizonytalan a kimenetele. Én mondjuk a fokozott tűz-és robbanásveszélytől jobban félnék, mint az emeleti patkányoktól, mikor majd szétázik az alatta lakók lakása és értékei, vagy épp éjszaka ki kell mindenkit menekíteni.


Lakógyűlés nincs, nem jelenik meg rajta? Nem áll szóba senkivel és nem hallgat senkire? Lehet csak valakinek meg kellene fognia, hogy most beveszi ezt a ciánkapszulát, vagy 30 napja van rendet vágni, utána erővel mennek be és tesznek rendet, és akkor ő is megy a konténerbe.

2023. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Bejelented az ÁNTSZ-nél

[link]

2023. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Iszonyat töketlenek a magyar törvények hogy ez ellen nem tesznek semmit. A veszély az veszély, kb mint a tűzeset. Kb úgy kellene eljárni ez ellen is, mint tűzesetnél, annyi különbséggel hogy a speciális takarító cégeket kell beszervezni akik erre specializálódtak.
2023. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a hivatalok csak pénzbírságot szabnak ki, amit természetesen nem is lehet behajtani...
2023. ápr. 24. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

#5 biztos hogy nem? Én úgy tudom az állami szerveknek hatalmában áll akár a lakóingatlanra is terhelni a tartozást. És akkor a pénz felől közelíteném meg a dolgot, minél több feljelentés és bírságolás, annál több ráterhelés, majd kilakoltatás.

Tudom hogy ez rosszul és embertelenűl hangzik. De sok más megoldást nem látok, és ne feledjük hogy egy teljes lakóközösség szív miatta napi szinten, vagy él akár fertőzés és életveszélyben. Meg ha a vétlen szomszédok költözgetnek miatta, az is sok sok millió mínusz, és idő és energia szomszédonként.

Amúgy tényleg nagyon gáz ahogy ez az ország a szomszédjogot kezeli. Általában mindig a deviáns elemeket védik, és a normális szomszédoknak alig van lehetősége ellenük jogilag fellépni. Sokszor még a törvényeket és rendeleteket se tartatják be a hatóságok, elhajtanak bárkit ha nem akarnak épp foglalkozni az üggyel.

2023. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon gonosz vagy, akkor zajos életmódoddal sírba teszed;)
2023. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

50.000 Ft pénzbírságot szabnak ki



.

2023. máj. 4. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

...és egy határidőt, a helyzet normalizálására. Ha nem teljesíti, akkor már 100,...és így tovább. Idővel elveszíti a lakást.

2023. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Aztán csekkeket gyűjt, ezzel megoldottátok:DDD

Egyszerűbb az őrületbe kergetni, mint éveket várni megoldásra...mástól.

2023. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!