Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédunk növényeket...

A szomszédunk növényeket futtat a mi ereszcsatornánkra. Kihez kell forduljak, ha nem hajlandó leszedni?

Figyelt kérdés

Az ő kertjük felé néző ereszünkre kötözgeti a növényeit. Egyszer már rászóltunk, hogy szedje le, mert ez tönkre teheti az ereszt. Kelletlenül rábólintott, de azóta sem tett eleget ennek a kérésnek.


Másrészt felmerült bennem, hogy mintha csak ablakok előtt látnám a növényeket. Mivel ezek az ablakok az ő kertjükbe néznek, így a jogszabályoknak megfelelően kisméretűek, és magasan helyezkednek el, tehát ha attól parázik, hogy belátunk hozzájuk: ez nyilván nem lehetséges, csak ha felállok egy székre. Viszont ha leszedi az ereszről és másra futtatja, ha nem, mi van, ha odaültet egy fát vagy valami olyat, ami felfut egy rácson, és totál beárnyékolja az ablakot? Mivel kicsi ablak, így is kevés fény van. Ez szabályos lenne a részéről amúgy?



2023. máj. 17. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Jegyző. Birtokvédelem. Ennyi, nem kell több.
2023. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baja nem lesz a csatornának egy borostyántól például.

Én az egész házamat be fogom futtatni vele,meg vadszőlővel,

védi a házat,klimatizál, és otthont ad egy csomó rovarnak,

eleséget madaraknak.Nem kell ám mindenben a rosszat keresni.

Van matt fólia az ablakaidon? Mert ha nincs akkor jogosan próbálja

takargatni a kilátásod.Ez a minimum,mert volt már nekünk is olyan

szomszédunk,aki nyugdíja néniként, képes volt fél napot egy széken

kukucskálva tölteni...

2023. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2es:

Nem borostyán, de nem értek hozzá, nem tudom, mi ez, de az egyik részen nagyon nagy valami van odakötve. Gyanítom, hogy még nőni fog. Egyrészt.

Másrészt akkor sincs semmi joga a szomszédnak az ÉN eresztcsatornámra kötni valamit. Én sem az ő kertjébe kakáltatom a kutyámat.

Az ablak eleve olyan üvegű, ami nem totál áttetsző, hanem mintás. De azt hiszem ez amúgy nem követelmény.


1es: köszi, meg is találtam, hová kell menjek hozzá.

2023. máj. 18. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Azt a kiálló részt te is levághatod, ami áthajlik. A többivel ne törődj.
2023. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta. Kivágtátok a növenyt?
2023. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!