Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet egy rendezett életet...

Lehet egy rendezett életet élő család -tehát nem züllött, kifelé erkölcsös- a falu szégyene olyan értelemben, hogy utálják, csak amíg nincs komolyabb probléma, válság a faluban, addig "jópofiznak" velük?

Figyelt kérdés

Szinte az egész faluban tudják (2200 lakos), hogy ebben a családban az apa/férj családja tartotta egyben a házaspárt, míg az anya/feleség családja keltette a feszültséget, amelyet a nőn keresztül (aki lelépett volna rögtön a házasság után a részesedéssel) kapott meg a férj meg a gyerek, illetve a férj nővére, anyja, apja, anyjának fia, s sokan mások. Például a házaspár lánya kínozta az unokabátyja macskáit. A férj/apa is átvette a lánya és a felesége gonosz, aljas, hazug természetét.

Szóval sok dolgot leműveltek ők hárman -a férj már a saját családja ellen fordult, a gyárban, ahol dolgozik, össze-vissza hazudott; terjedt a hír a közeli városban (akkor még nem falun laktak) a botrányokról. Végülis a férj családja (anyja, apja, nővére, s annak fia) nagy nehezen megbocsátott nekik, hármójuknak.

7 év múlva leköltöztek a város melletti faluba, ahol a feleség már 25 éve dolgozott akkor. Sajnos a család botrányai már régóta ismertek voltak arrafelé, de mivel a feleség jó munkát végzett és végez ott a mai napig, nem esett bántódása. (Máshoz nem ért, ez nála az ütőkártya, hogy olyan becsületes, csak a másik a hülye!) Amikor leköltözek végül a faluba, akkor sokan mondták a nő anyósának és családjának, hogy nem örülnek ennek a ténynek.


A mai napig is csak megtűrik őket arra, csak annyit beszélnek a szószátyár nővel meg a férjével, amennyit muszáj, nem bunkó módon, kedvesen.

De van arra esély, hogy ha komoly probléma lenne arrafelé, akkor kimarnák őket?



2023. jún. 1. 20:17
 1/8 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, a falu elég összetartó közösség. Kicsit zárt. Nem cigányok, elég jómódú falu. Ott mindenkinek megvannak a kapcsolatai egymással, sőt messze a falun kívül is.

Azt is tudom, hogy a nő, a férfi és a lányuk -főleg az utóbbi- lenézik a falubelieket, igaz, nem nyíltan, de ezt nekem is megmondták. Erre köpni-nyelni nem tudtam. Én ha vidékre költöznék, zárkózott maradnék, talán kicsit ridegebb lennék, lehet, hogy még mogorvának tartanának, de tisztelném a szomszédaimat, lakóközösségemet.

Slusszpoén, hogy amikor leköltözött a család, akkor a nő rögvest belekötött a szomszédjába egy olyan dolog kapcsán, amit a szomszéd már régóta legálisan csinált.

2023. jún. 1. 20:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Szánalmas ez a vergődés. Mindenki oda költözik ahová akar, nincs olyan hogy kimarom mert nem tetszik a pofája.
2023. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ki vagy te a történetben, hogy ennyi pletykát összegyűjtöttél és itt fecsegsz összevissza? Ez sem különb annál a viselkedésnél, amit leírtál. Hagyjátok békén őket, ez a legegyszerűbb. Mindenki élje a saját életét.
2023. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ültem börtönben miattuk!
2023. jún. 1. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Az azért volt mert bűncselekményt követtél el, nem miattuk. Mellesleg ha letöltendő szabadságbüntetést szabtak ki akkor nem is akármilyet.
2023. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvittem helyettük a balhét. Belebetegedtem, de végre Emberek vesznek körül.
2023. jún. 1. 22:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért vitted el helyettük a balhét, szívességből?
2023. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kamu. Köszönjük, jó éjszakát.
2023. jún. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!