Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jegyzőt és polgármestert hol...

Jegyzőt és polgármestert hol lehet feljelenteni ha nem végzik el normálisan a feladataikat? Vagy mi egyebet tehet a lakosság ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag olyan lett a településünk mintha gazdátlan lenne! Sokszor már félméteres a gaz a közterületeken. A szemétszállítás kimaradozik, a lakótelepi kukák csurig vannak szeméttel, de már mellette is zsákok, lomok mindenhol. Ráadásul félig meddig a faluból is idehordják a szemetüket a falusiak, az önkormányzat hallgatólag jóváhagyásával! Tele van minden lommal és kiszuperált bútorokkal az utcákon. A szúnyoghelyzet rémes! Folyamatosan megy a közösségi oldalon az önkormányzatot dicsőítő hazugságpropaganda, többek között erről is hogy két hetente írtanak. De gyakorlatilag írtás az már nem is történik, csak a pénzt veszik fel! Kétszer látott az egész település írtóskocsit idén, akkor is átszáguldott pár utcán és még füstöt se hagyott! Azóta már kifejezetten nem is jön, csak írják állandóan facebookon hogy mikor jött, és tényként kezeli az önkormányzat hogy volt. Mindezt az ártér párszáz méteres távolságában, szóval képzelhető mennyi idén a szúnyog így írtás nélkül. A településhez tartozó gátat és natura területet teljesen feldúlták az offroadosok, gyakorlatilag a polgármester jóváhagyásával! Szándékosan nem hajlandó a helyzettel foglalkozni, még benyújtott képviselői indítvány ellenében sem! A jegyzőről meg annyit hogy többen is állatvédelemmel kapcsolatos dolgokat nyújtottak be hozzá, legyen az folyamatosan utcán tartózkodó nagytestű kutyák, állatkínzás, illegális szemétlerakás vagy folyamatos zajongás, de úgy hallottam gyakorlatilag mindent visszadob. Ja és mindennek a tetejébe most már beindultak nálunk a garázsfeltörések, besurranós lopások is, és ezzel se foglalkoznak. Holott elméletben van a városnak polgárőrsége is, csak épp ki tudja merre, mert ide soha nem szokták küldeni. Akadnak még egyéb problémák is, meglehetősen élhetetlenné és tarthatatlanná vált mostanra a helyzet.

A kérdésem a következő, hová lenne érdemes fordulni ezekkel a panaszokkal? Akár feljelentés formájában, mivel úgy tudom vannak kötelező jellegű feladatok amit az önkormányzatnak kötelessége ellátni. Vagy hogyan lehetne ezt egyéb módon kikényszeríteni belőlük? A lakosságnak már igencsak elege lett idén, de azért még így is viszonylag nagynak mondható a polgármester rajongótábora, a "dicső múlt" és bizonyos hangadó embereknek visszaosztott pénzek okán.



2023. jún. 25. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Mindenkit ugyanott lehet feljelenteni.
2023. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

fideszes önkormányzat? Mert akkor nehéz menet lesz. Ezek a dolgok ugyanis az előre megyünk nem hátra című kampányukba tartoznak. És hát erre szavazott a lakosság 2022-ben.

Nálunk is hasonló a helyzet. Tavaly óta látványosan romlott, idén meg főleg.

2023. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a lehetőség maradt, hogy meggyőzöd az embereket, ne szavazzanak rá.
2023. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre önkormányzati választás, legkésőbb ott kinyilváníthatjátok a véleményeteket.
2023. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Keressetek meg egy jó ügyvédet, szükségetek lesz rá! Működhet ha sokan összefogtok és összedobjátok a pénzt.
2023. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam erre én is már, hogy meg kellene győzni az embereket. Esetleg összefogni őket. A többség folyamatosan morog facebookon, és az amúgy jogos panaszát posztolja sokszor, akár képekkel. Olyankor vagy megoldódik a helyzet, vagy nem, mert az önkormányzat a facebookot azt folyamatosan monitorozza, arra bezzeg van kapacitásuk. A széthúzás sajnos viszonylag nagy, főleg a faluból nagyon gyakran bele szoktak állni az emberekbe hogy mit problémázik, költözzön el! Kigúnyolások és kárörvendések, a valós problémák hiteltelenítése és teljesen logikátlan dolgokkal kimagyarázása hogy miért jó ez így, bezzeg régen stb. Főleg a polgármester rajongói köre...

Gondoltam én is a 24-es választásra hogy addig elkezdeni összegezni hogy mit is köszönhetünk ezeknek az embereknek az elmúlt pár év alatt. Képekkel illusztrálva és rövid, lényegretörő tényekkel. Mert elég sok érdekes és felháborító ügy volt az elmúlt pár év folyamán. És időről időre ezt megfuttatni az emberek előtt, emlékeztetőbe.

Viszont azt is tudni kell hogy jópár önkormányzatközeli nyugdíjas rosszindulatú nő is írogat ott, folyamatosan ontják az önkormányzati hazug sikerpropagandát, és próbálják lejáratni aki nem ért velük egyet. Nem tudom, ha belekezdenék ebbe, nem lehet hogy végül még ők próbálnának meg feljelenteni? Akár hitelrontásért, vagy nem tudom. Vagy inkább álnéven kellene csinálnom ezt?

2023. jún. 25. 21:30
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Hitelrontás egy politikusnál? Hova lehetne még azt rontani?:D

Szerintem csapasd.

DE

Oké, hogy nem ő. Tegyük fel, hogy jövőre észbe kapnak az emberek és nem őt választják meg. De akkor kit? Ugyanis a politika jelenlegi nagy csapdája, hogy hiába van szar a hatalmon, nincs megfelelő alternatíva.

Szóval van olyan vetélytársa ott a településen akinek egyáltalán esélye van?

Ha nincs... nos... akkor még mindig indulhatsz te is. Függetlenként. A kampányodba simán bele mehet az amiket most összegyűjtesz.

2023. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 Ez is jó ötlet, akad jópár gazdagabb ember is azokon a városrészeken, amiket szinte páriaként kezel az önkormányzat. Nálunk is. Viszont mi szokott lenni az ilyen ügyek végén, ha esetleg nyerünk? Kötelezik őket az elhanyagolt feladataik bepótlására? Kártérítés a lakók részére? Vagy akár le is válthatóak ilyen módon? Esetleg volt már hasonlóra precedens?

Az biztos hogyha én így végezném a munkámat, akkor kirúgnának. Már a tizedéért is. Itt meg több ezer embert szivat meg egy kicsi, inkompetens és korrupt kör.

2023. jún. 25. 21:51
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 igen szerintem lenne induló most is. Legutóbb a tipikus szavazatelszívó kamujelöltek mellett volt kettő eléggé értelmes és normális, középkorú jelölt. De sajnos egyik se lépett vissza a másik kedvéért, így az öreg polgármester maradt a befutó. Pedig összességében erre a két emberre többen szavaztak a változás érdekében már akkor is, még a választási osztogatás ellenére is.

És előtte is eléggé kétséges munkát végzett sokszor a mostani csapat, de igazán csak a mostani választási ciklusban fajult el ennyire durván a helyzet. Teljesen következmények nélkül folyik a pusztítás.

2023. jún. 25. 21:56
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor állj be valamelyik jóesélyű jelölt mögé, segítsd az összegyűjtött anyaggal.

És hát... ők járatosabbak a politikában, valószínűleg arra is van erőforrásuk, hogy megmondják mi az a szint ahol már lehet feljelentést tenni múlasztásért stb..

2023. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!