Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyes országokban miért nem...

Egyes országokban miért nem adnak semmit a hulladékkezelésre?

Figyelt kérdés

Utaztam néhány helyre a világban és azt kell mondjam, hogy Magyarország egész jól áll hulladékgazdálkodás terén. Vannak persze jobbak is pl a skandináv országok. A nálunk gazdagabbnak mondott Olaszországban rengeteg a szemét és a nagyhírű Párizsban főleg a bevándorló hátterű emberek mindent a földre dobnak, rettenetesen piszkosak az utcák.

Tunéziában is jártam egyszer, amíg a repülőtérről bevittek a szállodáig megfigyeltem, hogy az út szélén hegyekben áll a szemét, de a városban is simán mindenki eldobálja a szerves anyagokat is, úgy tűnik ez abszolút megszokott. Indiában még nem jártam, de arról is durvákat lehet olvasni, hogy a vizeket teljesen elszennyezik, semmi szabály nincs arra, hogy mit hova lehet önteni. Miért nem adnak semmit erre? Nem esik le, hogy saját magukkal szúrnak ki, ha tönkreteszik a környezetet?



2023. jún. 26. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a japánok a legjobbak, de tudod, hogy miért? Rohadt sokat kell fizetni szemetelésért, és a gyerekeket kicsi koruktól kezdve, úgy nevelik, hogy tiszteljék a természetet, a környezetet.



Én az ilyet 200.ezerre büntetném, kezét kitörném, annak aki szemetel. Bizony.:D

2023. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Ezt csak úgy itt hagyom:


Ha valaki Japánban él, köteles részt venni a közös takarítónapokon. Egy adott időben a környék lakossága fogja magát, reggel 7-kor felkel, fogja a lapátokat, seprűket, kaszákat, gereblyéket, ollókat és útnak indulnak. Megtisztítják a csatornarácsokat, visszavágják a fákat, kivágják a gazt, füvet nyírnak, rendbe teszik a környéket. Ez vonatkozik a közeli kis parkokra és a nyilvános illemhelyekre is. A lakosok pedig büszkék arra, hogy milyen szép és rendezett helyen élnek.

2023. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, japán nagyon jó. Pl iskolákban minden nap végén a gyerekek takarítják az osztálytermet. Így is lehet nevelni.


A bírság pedig jó lenne nálunk is, hiszen 5-50 ezer forint. Csak a betartatás nem megy.

2023. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!