Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek? Mit tanacsoltok?

Mit tegyek? Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy mi lepcsohazban lakunk egy maradjunk annyiban hogy nem tul rossz de erdekes kornyeken.Es hat mit ad isten a mi lepcsohazunk az az egesz utcaban ahova be ulnek a drogosok,alkoholistak.Valamilyen szinten ertheto miert pont ide mivel a lepcsohaz foldszinti reszenel egy kisbolt van ahol orommel szolgaljak ki ezeket az alkoholista drogosokat meg tobb alkohollal.De komoly,eskuszom full voros a szemuk,latom be vannak alva.Az elejen nem nagyon erdekelt,sot kb egyaltalan,csak simal elsetaltam koztuk itt a lepcsohazban (mindig az ajtohoz vannak gyulekezve tobben)picit akkor mar zavart amikor megyek le es allandoan kerdezgetik hogy “hogy vagy?” “Merre?”,de mostmar kezd nagyon zavarni,sot mondok jobbat,miattuk rettegek lemenni a lepcsohazba.Tegnap,este kb fel 9 fele (full vilagossag volt meg) lementem a lepcsohaz ele mivel megbeszeltem egy baratnommel hogy ide jon es ide adja a toltom,hamarabb lementem mint hogy ide ert es hat en szerencsemre megint ide voltak tomorulve a drogosok.Megalltam a lepcsohaz ele es csak imadkoztam hogy jojjon mar a baratnom,eddig kerdezgettek az alkeszok allandoan hogy “hogy vagy?” “Meg nem is tudom a neved,hogy hivnak?” es ehhez hasonlok,mivel feltem ezert elmondtam a keresztnevem,es az egyik alkesz azt mondta random hogy tiszta ruzsos vagyok,mondtam neki higy nincs is rajtam smink erre o nagy poenosan oda jott es igy hozzanyult az orromhoz es elkezdtek rohogni random.Hala istennek megjott a baratnom,elvettem a toltom es mentem be a lepcsohazba,az egyik drogos utanam szolt hogy varjak egy picit,megalltam szinten azert mert feltem,es elkezdte mondani “most csak ilyen barati alapon,de tenyleg csak barati alapon,adja mar ide egy puszit” es itt elkezdett mutogatni az arcara meg a szajara,konkretan megkert hogy csokoljam meg (30-40 koruli a pali),finoman mondtam neki hogy nem es felfutottam.En szegyeltem

Magam helyette is.Ahogy feljottem be mentem a szobamba,lekuporogtam az agyhoz es bogtem,ahogy a csovon kifert.Erre ra egy fel orara ki mentem apamhoz es szo szerint konyorogtem neki hogy jelentse fel vagy valamit csinaljon itt ezekkel a drogos alkeszokkal mert rettegek kimenni miattuk,ott bogtem apam karjaiba hogy csinaljon valamit,aztan csak annyit mondott hogy “jajj ezek nem bantanak,csak alkoholistak” “nem kell felj toluk,nem csinalnak semmit,de kerdem en,ha tegnap random megkert arra hogy “barati” alapon csokoljam meg akkor mi lesz a kovetkezo? Oszinten kerdem,anyamnak amikor mondtam hogy felek toluk csak annyit mondott lenezoen hogy “vigyazz mert megesznek” szoval nem nagyon erdekli se anyamat se apamat hogy hogy na vajon miert felhet a lanyom toluk.Apam fejebe legalabb atgondolhatta volna hogy hmm valoszinuleg nem alaptalanul jott oda bogve a lanyom hogy csinaljak valamit mert retteg lemenni.Mit tanacsoltok? Es mit tudok tenni? Vagy kovetkezokor ha hozzam szolnak mit tegyek? Nagyon felek toluk tenyleg mar


2023. jún. 30. 08:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Jezusom ez nagyon hosszu lett,ezer bocsanat,nem akartam ennyire elhuzni,nagyon bocsii.
2023. jún. 30. 08:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szörnyű. Főleg anyád és apád reakciója, te jó ég. Na ezért lettél ilyen, aki nem tud kiállni magáért, lerázni a zaklatókat, mert nem volt ki megtanítson.

Hány éves vagy?

Költözés, munka milyen időintervallumon belül lehetséges?

Mert nemcsak a mostani szörnyű helyzetre, de a későbbiekre semm lesz semmilyen eszköztárad, hiszen a szeretteljes, empatikus nevelést, a védőhálót az érzelmileg elérhetetlen szüleidnek nem sikerült biztosítani.

Ez kísérni fog, amíg nem dolgozod fel.

Nincs egy másik felnőtt, aki komolyan vesz, esetleg a barátnőd, aki látta? Te magad is tehetsz panaszt, feljelentést. A közös képviselőnél, boltvezetőnél, rendőrségre bemenni.

2023. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos meg kiskoru vagyok szoval a koltozes szoba nem johet,meg munkaba sem tudok menni legalisan szoval nem tudom mit tudnek tenni,de az hogy egy nagykoru felnottet sem zavarja ez,es nem tesznek semmit azt en nem tudom el hinni,apam is mondta hogy hat o nem tesz feljelentest,ot nem zavarja,de hat nem is vele csinaljak mind ezeket,alig van itthon allandoan munkaban van,jo hogy nem zavarja ot.Es mivel en vagyok ebben a lepcsohazban az egyetlen fiatal lany ezert nyilvan ram vannak allva a 30-40es alkoholista,drogos palik.Csak ebbe apam nem gondol bele hogy valoszinuleg nem alaptalanul felek ennyire toluk.
2023. jún. 30. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet. Egy ideális országban minimális lenne az utcán tobzódó drogos alkoholisták, csövesek száma, de nálunk ezek csak egyre szaporodnak, nem véletlen. Szintén ideális országban a rendőrség tenné a dolgát, elég lenne egy bejelentés és kijönnének elküldeni őket illetve bírságolni, vagy bevinni őket. Közterületen inni szabálysértés, a drogok meg tudtommal még mindig tiltottak. Bár ezek pont még abból is a legalját használják, mindenféle herbált, attól meg méginkább le tudnak aljasodni. Aztán egy kevésbé ideális, de még mindig normálisabb országban esetleg a rendőr verné el őket, hogy kiskorú lányokat mertek zaklatni, meg egyéb járókelőket. Egy szétesett, kaotikus országban pedig, ahol már a rendőrség se működik, ott esetleg a rokonok, barátok, ismerősök fenyíthetnék be őket, hogy vissza se merjenek jönni. Aztán van a mi országunk... Itt gyakorlatilag senki nem tesz semmit, sőt igazából még az áldozatba szoktak belerúgni. Sajnos tipikus történet.

Egyébként én azt a tanácsot adnám, hogy ezeknek nem kell és nem is szabad megállni, szóbaelegyedni velük, mert akkor már nyeregben érzik magukat. Ignorálni kell őket mint a pofátlan lehúzós, kéregetős csöveseket, és haladni tovább. Illetve mivel most ez a helyzet sajnos, ezért a ház előtti találkozókat is el kéne felejteni egyelőre. 1-2 utcával arrébb találkozó teljesen jó lehet. Nem ideális tudom, de legalább nem ezek között a nyomorultak között kell várakozni.

Illetve lehet megérne mégis egy próbát a rendőrségi bejelentés is. Sok eredményt ehhez nem fűznék mert ismerem már jól a hazai viszonyokat. Viszont lehet hogy szerencséd lesz, és pont a te lakóhelyeden még viszonylag normális rendőrség van, főleg ha ilyesmi esetekről van szó, azt talán nem ignorálják vagy nem koptatnak le. Akár névtelenül is megteheted a bejelentést, a lényeg az hogy kiskorú lányként téged szexuálisan zaklatnak, és a többi járókelőt is zavarják, belekötnek az emberekbe, koszt és szemetet hagynak, utcán isznak és nyíltan drogoznak, küldjenek ki járőrt aki megoldja a helyzetet. Ez akár mehet többször is, jó esetben ha beválik akkor el fognak szokni a helyről más, számukra problémamentesebb helyre.

Kitartás.

2023. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiirni facebookra a problémat bejelenteni városvédelemnél zsaruknál stb , szerezni paprika vagy CR sprayt elkergetni mind lefújni akár cigány akar nem .
jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!