Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vajon miért el egy csomó...

Vajon miért el egy csomó ember kupiban?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok túl pedáns, szeretem, ha minden a helyén van, tiszta, rendezett és szellős a lakás. Ahova jó hazamenni. Nekünk alapból a kevesebb bútor /nagyobb tér koncepciós az otthonunk. Amikor átmegyek másokhoz, a legtöbbször olyan rendetlenség meg kupi van, hogy nekem lesülne az arcomrol a bőr, ha úgy fogadnék vendégeket. Szanaszét ruhák, könyvek, túlzsúfolt kacatokkal teli szobák. Sztem ez halál igénytelenség.
2023. júl. 4. 06:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%
A kupi relativ. A rendszeretet pedig szocializacio eredmenye
2023. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Az számukra nem kupi.
2023. júl. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%

Mert lehet ők úgy boldogok.

Olvastam az írásod, de egy cseppnyi boldogság nincs benne, csak a másik lenézése. Ilyen személyiséggel meg aztán cseszheted a nagy pedanciát.

Sajnalom, mert nem magadtól lettél ilyen. Azt hoztad, hogy akkor vagy tökéletes, akkor leszel valaki, akkor érsz valamit, akkor fognak szeretni, ha minden rendben, milcsisen, párhuzamosan áll. És szeretnek? Többet érsz? Sosem fog eljönni a szeretet, ezt jó, ha tudod.

Nem tudom ugyan, hogy milyen durva szinten állsz, az ilyen embereknél némi OCD is megfigyelhető.

Nálunk is kupi van gyakran. Ami a kosszal nem egyenlő.

Elhiszed, hogy leszarom, ki mit gondol? Hát majd valamit, ami rá tartozik, amivel neki van dolga. Nekem mi közöm más gondolatához?

2023. júl. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Elég sok oka lehet. Például sokat dolgozik valaki és kevés ideje van a háztartásra. Vagy azt szereti, ha minden kéznél van. Írod, hogy szerinted a zsúfoltság is kupi. És aki kis lakásban él? Nincs ám mindenhol pince, padlás, udvar, garázs és még melléképület is, hogy a lakótérbe csak a mindennapi szükségletek tárgyainak kelljen bekerülniük, hanem sok városi ember ott tartja az egész életét, mert nem tehet mást.
2023. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is hegyén-hátán vannak a dolgok, dobozok vannak a földön, asztalon, mindenhol.

A ruhák nyilván nem ráhányva a széktámlára, hanem fogason lógnak, de első blikkre kupinak tűnik.

Mi 40 négyzetméteren élünk ketten. Te hova pakolnál egy háztartásnyi holmit és személyes dolgokat ekkora lakásban?

2023. júl. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
86%

"Nekünk alapból a kevesebb bútor /nagyobb tér koncepciós az otthonunk"

A ti otthonotokban van koncepció, ami ritkaság. Sokkal gyakoribb az, hogy van a szekrénysor, amit még az előző lakó hagyott itt, a kanapé Babi nénitől, apáék régi mosógépe, ami a felújításkor került ki, a könyvek összegyűltek az évek alatt (mer' ott a TV, de azért ki kell őket pakolni a nappaliban, mert az jól mutat) és még sorolhatnám. Végül ott áll a család célszerűtlen, össze nem illő bútorokkal és ebből adódó kényszermegoldásokkal. Kellene a hely az éppen nem használt (nyáron a téli, télen a nyári) ruháknak, de a Babi néniéktől örökölt vitrines szekrénysor hiába foglal el fél szobát, a tárolóhelyek fele csak porfogókhoz használható, a ruhák meg dobozokba gyömöszölve pihennek a szekrény tetején, az ágy alatt vagy ahol épp hely volt. Kevés a hely a fürdőszobában, egy felültöltős keskeny mosógép kapacitása elég lenne és akkor férne egy nagyobb fürdőszobai szekrény, de nincs rá pénz, úgyhogy marad az apáéktól kapott levitézlett behemót, a tisztítószerek meg jobb híján a kád mellett sorakoznek a földön, amíg valaki zuhanyzás után beléjük nem rúg. Akkor aztán borulnak. Sajnos kevesen engedhetik meg maguknak, hogy 0-ról, teljesen a saját szájuk íze szerint, szakértő segítséggel rendezzék be a lakásukat, ebből jönnek a fent említett problémák és ezen nem segít a sokaknál tetten érhető gyűjtögetés sem. Semmit sem dobunk ki, minden kell, jól jöhet még az, aztán lassan megtelik a lakás lommal, amit eleinte még eldugdos az ember a szekrény mélyére, ágy alatti tárolóba, szekrény tetején billegő dobozba, később pedig már az ágy mellett is lesz egy doboz, a konyhában csak úgy ottmarad a pulton az olajosflakon, mert holnap is szükség lesz rá és nem romlik meg, végül pedig csak az ágyig és a TV-nézős kanapéig vezet egy fix ösvény, bárhol máshol feltűnhet bármi, aminek éppen kellett némi hely.

2023. júl. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

#6-os, a gyűjtögetős részt leszámítva tökéletesen leírtad az lakásunkat. :D


(5-ös voltam)

2023. júl. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Az emberek többsége nem múzeumban él, hanem lakik a lakásában.
2023. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%
Nem érezném jól magam nálad, olyan személytelen-steril lehet, a 6-osnál igen, az otthonos, pont, mint nálam :-)
2023. júl. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
13%
6-oson beszartam
2023. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!