Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan döntsek, ami kedvező?

Hogyan döntsek, ami kedvező?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldre költözni, valószínűleg Spanyolországba, de egyáltalán nem tudom a nyelvet. Azon gondolkodtam, ha egyetemre megyek, szerzek egy szakmát, közben tanulom a spanyolt, utána kimegyek. Ez mennyire lenne jó ötlet? Mennyi pénzzel lenne érdemes kimenni, hogy ne legyek veszélyben, ha hónapokig nem találok munkát? Vagy egyetem előtt menjek ki, és biztosítsam be a jövőmet? Az érettségimen javítani is kell.

2023. júl. 12. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A helyi nyelv ismerete nélkül ne akarj az adott országba költözni. Lehet úgy is, de még akkor is csak egy migráns leszel, ha ismered a nyelvet, ha meg nem, akkor pffff esélytelen.

Ráadásul a spanyolok nem olyan húdehák az angolban, szóval ezért sem ártana megtanulni a ző nyelvüket.


2. Előbb keres smunkát, utána költözz. Úgy a legbiztosab bköltözni, ha már tudod, hogy lesz munkád. Internet van, EU van, szóval vannak erre lehetőségek.


Az, hogy mikor tanulod meg a nyelvet, az ebből a szempontból tökmindegy, a lényeg, hogy maikor kell, akkor már meglegyen.

2023. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Az egyetem minimum 3 éves projekt, addig eltartanak a szüleid?
2023. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
17%
Spanyolország fog leghamarabb elsivatagosodni. És nem, nincs az olyan messze, hogy legyints rá.
2023. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy csomó féle tanulmányi csere és egyéb program is, mint az Erasmus és társai. Ezek is jó lehetőséget kínálhatnak, hogy kimehess, ott élhess, tanulhass nyelvet is és mást is. Ha már ott vagy, ismered az országot valamennyire, akkor könnyebben találsz lehetőségeket is. Érdemes nézegetni a spanyol követség, a Cervantes intézet hirdetményeit, érdeklődni a lehetőségek iránt.


Egyébként úgy tudom, Spanyolországban elég magas a munkanélküliség, a helyiek se nagyon találnak munkát, illetve a túlkínálat miatt nem is annyira fizetik meg a munkát. Ettől persze nem kizárt, hogy találsz olyasmit, amit csinálni tudsz. Csak nem mindegy, hogy mit és hogyan keresel.


Mindenképp jó ötlet megtanulnod spanyolul, főleg ha ilyen terveid vannak. Az hogy csak angolul beszélsz a magyar mellett egyedül Magyarországon számít nagy dolognak. Több Európai országban eleve 2-3 hivatalos nyelvet is beszélnek, főleg francia, olasz, német jellemző. Spanyolországban pl. vannak helyi nyelvek, baszk, katalán és aki beszél, az ezek mellett beszél még angolul is. Ha te ennél kevesebbet tudsz, akkor hátrányban vagy a helyiekkel szemben.


A munkaerő piacon verseny van, az kapja a jobb, többet fizető munkát, aki több szakértelmet és képességet tud felmutatni, értékesebb a munkáltató számára. Minél komolyabb és értékesebb egyéb szaktudásod van, annál megbocsátóbbak lehetnek a nyelvi, vagy más egyéb hiányosságaiddal szemben. Programozóként lehet, hogy nem (annyira?) nézik, hogy spanyolul beszélsz-e, de orvosként ugyanúgy nem tudsz nyelvtudás nélkül boldogulni a spanyol betegekkel, mint ahogy pincérként, vagy bolti eladóként. Takarítani lehet, hogy nyelvtudás nélkül is felvesznek - de hogyan értesülsz róla, hogy takarítót keresnek, hogyan egyeztetsz velük, hogy te vállalnád a munkát és mennyit kérsz érte?


Lehet munkát találni akár mindenféle álláskereső oldalakon, sőt akár közvetítő cégeken keresztül is. De ha kimész és személyesen látod, hogy a boltokra kiírták, hogy hol milyen munkaerőt keresnek, akár könnyebb is lehet. Kérdés persze, milyen munkát vagy hajlandó elvégezni...

2023. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Néha felmerül bennem a kérdés, hogy vajon a 2es és 3as válaszoló vajon ugyanazt a kérdést olvasta-e, mint én:D Merthogy a válaszuk köszönőviszonyban sincs azzala, mit én kérdésként látok, az is biztos.


1es voltam.

2023. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Chris88 ***** válasza:
Gyorsan menj ki Spanyolországba, tapasztald meg, hogy semmi esélyed munkát kapni, és meg lesz oldva a kérdés. Aztán nyugodtan végezheted egyetemi tanulmányaidat, nem érzed, hogy bármilyen jó lehetőséget elszalasztottál.
2023. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!