Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hajnali 1-kor miért kongathatj...

Hajnali 1-kor miért kongathatják a harangot a templomban?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 01:12
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Árvíz, tűzvész, vagy csak valami hülye gyerekek felmentek a toronyba szórakozni...
2023. júl. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%
Én azt tudom az ilyen hajnali harangozásokról hogy állítólag imára szólít, na de álltlában 4-5 órakor szoktak harangozni (legalábbis azok a településen ahol mi lakunk) és nem 1-kor. Esetleg így hirtelen az jut eszembe hogy ha olyan a harang hogy magától kong, és gombbal működik nem e valami meghibásodás, bár ahhoz hogy kongjon a gombot meg kell nyomni valakinek én úgy tudom,és nem hinném hogy valaki a templomba töltené az éjszakákat. Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem valamennyit tudtam segíteni.
2023. júl. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Sok helyen akkor is kongatják a harangot, ha valaki meghal.
2023. júl. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Amiért a sutyerák mentős bömbölteti éjjel kettőkor a kihalt utcán a szirénáját.
2023. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Furcsa az a hajnali időpont.
2023. júl. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

#4:

Majd ha a jó édes anyádat fogja vinni az a mentő, majd átértékeled ezt.

2023. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Jópár helyen minden teljes órakor harangoznak.
2023. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Nálunk az ortodox templom is harangoz. Lehet valami paraclisul. Mert a televízióban is éjjel 1 órakor kezdődik és olyankor énekelve imádkoznak egy szenthez ( nem Istenhez) meg néha van ektenia meg igeoolvasás. Lehet van a római katolikusoknak is ilyen paraclisul, reformátusként nem tudhatom.
2023. aug. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Nyáron nem tudom miért, de ha jól emlékszek karácsonykor és/vagy húsvétkor és/vagy újévkor volt, hogy éjfélkor harangoztak.
2023. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!