Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem úgy néz ki Szlovákia,...

Nem úgy néz ki Szlovákia, mintha 100 évvel le lenne maradva?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon, de ez nem negatívum. Minden alkalom, amikor kimegyek, egy időutazás nekem. Olyan hangulata van, ami itthon már nincs, a régi, 100 évvel ezelőtti vidékek hangulata.


Még kínai boltok és éttermek sincsenek, kifőzdék se nagyon, de trafikok vannak.

Éjjel nincs közvilágítás a legtöbb faluban, és a házak 100 évvel ezelőtti stílusúak. Egyik-másik falu díszletnek is elmehetne valami régi típusú filmhez.

Éjjel a falvakban mozgás sincs.


Ezalatt Dél-Szlovákiát értem, Pozsony és Kassa kivételével.


2023. júl. 13. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Muemlekek, nincsenek szetkrva uj beepitessel? Durva.
2023. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én inkább azt tapasztaltam, hogy imádnak betonból építeni valami rondát, többsávos utat vágni a műemlék belváros közepén stb.
2023. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Én amikor Budapestről elmegyek gyongyosre rokonokhoz csak az út alatt lábon kihordok egy klinikai depressziót, olyan elmaradott vidékek vannak arrafelé

Keltem hogy Szlovákia rosszabb lenne

2023. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ez nem tűnt fel pedig a szlovák határon nőttem fel.
2023. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy Szlovákia úgy néz ki mint akik 100 évvel le vannak maradva, Magyarország viszont 200 évvel le van maradva, és nem csak úgy néz ki.
2023. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Euró van náluk bazze, és te meg azt mondod le vannak maradva...😆
2023. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
Hát igen, náluk még vármegyék sincsenek... 🤣🤣🤣
2023. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Shaddark ***** válasza:
100%

Én s a határon nőttem fel, a Borsod melletti része pont úgy nézett ki régen mint Borsod. Néha nem is tudtuk hogy átmentünk, nem vettük észre :)

Ma már feltűnne, az ottani régimódi házak karban vannak tartva, míg itthon omlik össze a legtöbbje.

Kassa nekem tetszik, szerintem szép város.

2023. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%
Szlovákia lehet, hogy úgy "néz ki", de gazdaságilag messze előrébb jár már, mint mi, nem mellesleg euró a fizetési eszköz, nem szrrá inflálódó huf. :D
2023. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Éjjel nincs közvilágítás a legtöbb faluban - Svájcban élek, egy kisvárosban, kapaszkodj meg, NINCS közvilágítás, mégis életben vagyunk.

Sőt, a városközpontunk elmehetne egy képeslapra simán, ezen kívül nem sokan mászkálnak az utcán sötétedés után.


De biztosan szr, elmaradott helyen élek, és milyen rossz, amiért éjszaka nem köt belém 4 random C betűs vagy piás, mint Mo-n a születési lakóhelyemen.

2023. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!