Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tervezek elköltözni Budapestrő...

Tervezek elköltözni Budapestről vidéki nagyvárosba. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nyitott vagyok mindenre, jelenleg is javarészt távmunkában dolgozom.

2023. júl. 16. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Sopron
2023. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Győr, Zalaegerszeg
2023. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Győr: nagyon népszerű város, magyar viszonylatokban jó lehetőségekkel. Mondjuk személyes ismeretségem nincs, de jókat hallottam róla.


Szeged: A szegedi barátaim nagyon szeretik a várost. Azt mondják hogy nyugodtabb mint Pest, de mindig vannak programok, éjszaka sem hal ki a belváros. Itt is sok lehetőség van.


Miskolc: nem jártam ott, bár én semmiképpen sem költöznék a "vadkeletre". Egy borsodi ismerősöm van, szerinte a megyén belül nagyon jó hely, de vannak nem túl jó környékek (pl. Avas-lakótelep).


Veszprém: Részben itt lakom. :) Én összességében szeretem a várost, bár pont a kisvárosi hangulat miatt. Éjszaka szinte teljesen kihalt utcák vannak, jelenleg az EKF ellensúlyozza ezt, dehát ez csak idén van. Ami még hátrány, hogy drága város, szinte Pesttel vetekszik. Valahol azt olvastam, hogy a legdrágább vidéki város. Szerintem a Balaton közelsége is vaskon benne van, hogy ilyen drágák az ingatlanok. A helyi tömegközlekedés elég megosztó, a menetrendet többen is kifogásolják. Nekem is vegyes tapasztalataim vannak, bár az összkép inkább a pozitív tartományba esik.


Pécs: Nagyon sok negatív véleményt hallottam róla, főleg a szűkös lehetőségek miatt sokan költöznek el. A népességcsökkenés tekintetében az élmezőnybem van.


Amit nem írtál, de esetleg ajánlanék: Kecskemét. Többbször jártam ott, jó helynek tűnik. Még az elég távol eső szülővárosomból is sokan ott dolgoznak, jó munkalehetőségeket kínál. Rengeteg üzlet van, sok kikapcsolódási lehetőség.

2023. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
12%
Szfvár.
2023. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Én amúgy gyerekkorom óta vonzódom a keleti részhez. Lehet, egyfajta perverzió😄
2023. júl. 16. 11:51
 6/18 A kérdező kommentje:
Esetleg még Szeged.
2023. júl. 16. 12:27
 7/18 nemaRendőrség ***** válasza:
91%
Miskolcon nagyon finom a víz és nem olyan drága az élet.
2023. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%
Áózdot.
2023. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8: ott van a magas élet! 10 emeletes panelben a 10-en, másfél szobában, légkondi nélkül, épület sarka. :D
2023. júl. 17. 09:53
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
En is gondolkodom hasonlon ugy 2 eve, nem mertem meglepni. Ami szamomra szimpatikus az Gyor. Viszont ami meg latoterbe kerultaz elmult idoben az Tata. A varos, a kornyek rendezett, az emberek normalisnak tuntek par kirandulas utan, nem tul nagy, nem tul kicsi, kevesbe szellemvaros mint Veszprem, sok a fiatal, a to kornyeke is teljesen oke, nem volt hianyerzetem.
2023. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!