Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeged miért/miben (mennyivel)...

Szeged miért/miben (mennyivel) ROSSZABB Győrtől és Soprontól? Olvastam itt is néhány hozzászólásban, h. azért Győr és Sopron sokkal jobb helyek, mint Szeged. Miközben Szeged is virágzik és (írják) Sopronban is sok az idegesítő/zavaró betelepülő alak.

Figyelt kérdés

Magyarán két különböző vélemény-tábor alakult ki (ezen a fórumon is).


Az egyik azt írja, hogy Szeged

- ellenzéki városvezetés ellenére is - fejlődik! Igaz nem annyival, mint fejlődhetne, de fejlődik, virágzik, és vígan megvan. Egyedül talán a fizetések, amelyek rosszabbak, mint például Győrben.


De MINDEN MÁS tekintetben hihetetlenül élhető és igazán jó város Szeged is!


A másik csapat hozzászólásai alapján azért nem csak Sopron, de még Győr is össze sem hasonlíthatóak Szegeddel, annyival élhetőbb városok, és nemcsak a magasabb fizetések tekintetében jobb például Győr Szegedtől, hanem hangulatos utcaképek, azaz régi épületek, szórakozási lehetőségek, kirándulási lehetőségek miatt, illetve, hogy közel van mindenhez ahová érdemes egy-egy hosszú hétvégére elmenni (például Felvidék, Ausztria, Szlovénia és nagyon közel van az olasz és horvát tengerpart is).


Vagyis mindenki jobban jár az - ő véleményük szerint -, ha Győrbe költözik, esetleg Sopronba, Szegedhez képest.


.

.

.


A kérdésem az: valóban _annyival_ jobban megérné Győrbe költözni, hogy mellette még Szeged is eltörpül? Magyarul Szeged nem lenne hasonlóan jó választás, valamiért nem (annyira) szépen élhető település?


Ui.:


Ha Szeged és környékbeli falvai - is - jó választásnak bizonyulnának mégis, akkor vajon a közeljövőben is marad a mai állapot, vagy csak hanyatlás várható velük kapcsolatosan?



2023. júl. 20. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakorin én nem olvastam ilyet.


Egyébként HATÁROZOTT VÉLEMÉNYEM (!!!) hogy nagyon kevés olyan ember van, aki ismeri Győrt/Sopront és hasonló módon Szegedet is.

Aki egyikhez közel lakik, a másiktól szükségképpen távol van. Így eleve nem nagyon van kompetens ember, aki összehasonlíthatná őket.

Ha te Szegedet jó helynek tartod, én véletlenül sem fogok ellene szólni, legföljebb annyit teszek hozzá, hogy Győr is jó hely.

2023. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Nekem semmi bajom Szegeddel, nagyon sok a fiatal, csak a munkaerővel van egy kis goond.

Ráadásul még jó hogy nem fideszes város.

2023. júl. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sopronnak az elhelyezkedése a fő vonzereje. Bécs mindössze 65 km-re van, ahova óránként jár vonat. Egyetemi város, szép környezetben, régi polgári hagyományokkal. Nem véletlenül akarta Ausztria is az első világháború után.
2023. júl. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Csak a hanyatlás várható velük kapcsolatban.


Szeged népessége az utolsó népszámlálás óta több, mint 10.000 fővel csökkent. Ez nem kicsit nagy szám, az már lényegében egy kisvárost simán kitesz. Koránt sincs annyi befektetés Szegeden, mint Győrött vagy Sopronban. Megmerem kockáztatni, hogy Mosonmagyaróvár is lassan jobban fejlődik, mint maga Szeged.


Noha tényleg egy szép város, lényegében tökéletes egy egyetemistának. Viszont oda letelepedni miért is érné meg? Mindentől (is) messze van. Kecskemét van legközelebb, ami nagyváros, az is 90km-re. Minden más 100km felett. Szerbia vagy Románia közelsége semmi plusszal nem járul hozzá az ott lakhatáshoz. Munkalehetőség koránt sincs sok, órabérek kevesebbek, de a boltokban az árak ugyanazok maradnak. Még a városi buszbérlet is drágább, mint Győrben.


Szerintem nem ad más dologban annyi pluszt Szeged, mint Győr és szerintem jobb, ha a jövőben gondolkodsz, nem pedig a jelenben. Mert lehet, hogy Szeged jelenleg még élhető, de 10 év múlva is az lesz? Úgy gondolod?


Ez alapján gondolkodj! Lebeszélni és rábeszélni sem akarlak egyik város -ról, -ra sem. Viszont jobb, ha legelőször a karrier lehetőségeket nézed, és utána azt hogy mi szép és mi nem, mi van ott és mi nincs. Mert lehet aztán akármennyi látványosság, meg műemlék egy helyen, ha nem tudod kifizetni azt, hogy ott lakj :D

2023. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szegeddel az a legnagyobb baj hogy nem abban a ligában játszik amiben kellene, és ez sajnos meglátszik, MINDENEN. Emiatt frusztrált mindenki, innen az állandó Budapesthez méricskélés, innen a hiányzó munkahelyek, a lassan kiürülő város...

Régebben türelmetlenebb voltam de ma már azt mondom ez csak részben a 22. éve regnáló helyi posztkommunista vezetők hibája. Részben az övék, részben egy elszúrt országos és oldalakon átívelő politika ami csak fővárosban és vidékben képes gondolkodni és nem veszi észre hogy a fővárosnak is jót tenne, ha legalább egy részétől a terheinek mentesülhetne, a körbeudvarolt "vidéknek" is jót tenne, ha lenne legalább 4-5 nagyobb súlycsoportban jászó magyar város hiszen nem kéne mindenért 200 km-t utazni - a legtöbb helyről elég lenne 100-at. És végül de nem utolsó sorban annak a 4-5 városnak is jót tenne. Ezt szerintem utoljára a II. VH előtt tudták, sejtették. Ma minden Budapest környékére települ vagy oda ahol "jó helyen van" azaz nyugatra. Kecskemét jó helyen van mert Budapest van közel, Debrecenben meg valamit jól csinálnak. Délen (Pécs is ilyen) meg csak a pangás. Románia elég jó úton jár hogy tehetős országgá váljon, Szerbia kapcsán nem jósolnék semmit, de akárhogy vesszük ez minimum egy jó szomszéd. Nem tudom ebből következik-e bármi ami jó, az elmúlt 30 évet elnézve nem biztos, sajnos.

Egyébként maga mint élőhely, épített és természeti környezet. csodálatos és imádnivaló, én ezért is vagyok türelmes. Fontosságban lehet hogy helyet cserélünk Kecskeméttel de még akár ebből is jól kijöhetünk.

2023. aug. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!