Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan panaszkodik a hangos...

Jogosan panaszkodik a hangos zene miatt?

Figyelt kérdés
Napközben hangfalról zenét hallgattam viszonylag hangosabban, és a mellettem lakó szomszéd bekopogott (inkább bedörömbölt), hogy halkítsam le. Jó bunkó paraszt volt, pedig ez eddig nem fordult elő egyszer sem, hogy hangoskodtam volna vagy zenét hallgattam. Na szóval lejjebb vettem a zenét, de az erős basszus miatt valószínű, hogy ugyanúgy áthallatszik csak halkabban. Mivel napközben hallgatok zenét, ezért jogosan tud panaszkodik, esetleg rendőrt hívni rám? Este 10-től van csendháborítás.

2023. aug. 1. 21:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem, ha áthallatszik akkor jogos. Ne kelljen már a zenéd hallgatnia annak is aki nem akarja. Ha telik hangszóróra akkor telik vezeték nélkül fülhallgatóra is.
2023. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha hallja akkor jogos.
2023. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy én sosem értettem ezt a zene bömböltetést. Létezik fejhallgató amivel így hallgatod ahogy csak akarod és nem zavarsz vele másokat.
2023. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát te is egy jó bunkó paraszt vagy, hogy ezek után még neked áll feljebb, öcsibogyó. Sztem inkább örülj neki, hogy ennyivel megúsztad.
2023. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#1 igen nyilván telik, de sokkal jobb a szobában hangosan zenét hallgatni, mint valamit a füledre tapasztani, amitől hosszútávon kb megsüketülsz nagy hangerő használat mellett.
2023. aug. 1. 21:33
 6/21 A kérdező kommentje:
#4 nem olyan környék, ahol ezt “megúszásnak” kell nevezni. Ez egy elit lakópark, nem az a szint, amit előadás.
2023. aug. 1. 21:35
 7/21 A kérdező kommentje:
Előadsz
2023. aug. 1. 21:35
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Csendháborítás nappal is van, csak akkor magasabbak az értékek:

6-22 óra között kb. 45-55 decibel a megengedett,

22-6 óra között pedig általában maximum 30-40 decibel

[link]


Szóval okés, hogy tényleg ha első alkalom, akkor nem dörömbözőset kell játszani, ebben igazad van, de a bunkóbb itt inkább te voltál még így is.

2023. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

"amitől hosszútávon kb megsüketülsz nagy hangerő használat mellett."


Hát hallgasd akkor kisebb hangerőn.. tényleg ilyen kérdések után arra tudok gondolni, hogy az ilyen hogy maradt eddig életben?!

2023. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm a hasznos választ, beleolvastam a jogszabályba, de nem olvastam végig, azt esetleg meg tudod mondani, hogy a hangfaltól milyen távolságra kell lemérni a hangerőt? Vagy ez a 45-55 dB az szomszéd lakásából mérve értendő?
2023. aug. 1. 21:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!