Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken tényleg nincs internet...

Vidéken tényleg nincs internet sok helyen és nem tudják ki az a Travis Scott?

Figyelt kérdés
Vagy egy ez dezinformáció?

2023. aug. 13. 17:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
60%

Faluban élek, az internet néha kifogásolható, vihar idején hol elmegy hol visszajön, de egy napnál tovább sosem tart az ilyen.

Ellenben fiatal felnőttként és sem tudom ki az a fickó, de ahogy a korábbi kommentekből ítélni tudom, nem maradtam le sokról.

2023. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Egyébként a vezetékes internet (és ezéltal a wifi is) tényleg rosszabb minőségű szüleimnél, akik egy Borsod VÁRmegye beli faluban laknak, mint nálam Budapesten. A mobilnetük viszont hasít, amit irigylek is, én másik szolgáltatónál vagyok, az enyém simán elmegy pl. vonatozás során egy csomó helyen, pedig elméletileg 97%-os az országos lefedettség.

Ami még eszembe jutott, hogy mennyire érdekes az az általános elutasítás, amit az idősek tanúsítanak az okostelefonok és az internet irányában. Pedig a mobiltelefon is viszonylag új találmány volt - nagyanyám mai napig meséli, hogy nagynénémet még otthon szülte bábával, de anyámat már kórházban, és nagynéném szalasztotta le a postára, hogy hívja fel a kórházat, hogy küldjenek neki mentőt, mert idő előtt indult meg nála a szülés. Nem volt vezetékes telefon a magánházakban, mikor huszonéves volt, csak a postán, oda kellett menni telefonálni. Ehhez képest simán megszokta, hogy van otthon vezetékes, a nyomógombos mobilt is imádta, mikor kicsi voltam, azzal húztuk egymás agyát, hogy megpróbáltuk megdönteni a másik rekordját a Snake-ben. És még így is kb. másfél évig kellett neki könyörögni, hogy hadd vegyünk már neki egy okostelefont, de mikor végül megkapta, és megtanulta használni, akkor annyira megtetszett neki, hogy most már nem lediktálja a receptet telefonon, hanem megkeresi a mentett youtube-vidói közül, vagy átküldi whatsappon. És imádom, hogy ízig-vérig nagymama, párszor már elmondtam neki, hogy olyan csomagom van, amivel korlátlanul tudok telefonálni, de akkor is mindig elhangzik az ötödik percben, mikor vonalban vagyunk, hogy "bogaram, tegyed le, felhívlak messengeren, ne fogyaszd a pénzed, nem lesz drága a telefonszámla?"

2023. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, Trevis Scott-ra rákerestem. Nem azért nem találkoztam még a nevével, mert falun nőttem fel, hanem mert nem nagyon hallgatok RAP-et. Mindketten viszonylag fiatalok vagyunk szerintem, mindketten városban lakunk, de én is tudnék neked mondani olyan előadókat, akiket meg te nem fogsz ismerni, mert más ízlésed van, és más stílusú előadókat hallgatsz. Kortárs előadónál szerintem nem lehet aszerint megítélni valakit, hogy te ismered-e Travis Scott-ot, vagy Tupac-et, a Three Days Grace-t, vagy a Korpiklaani-t. Majd ha elég idő eltelik, hogy megítéljék az életművüket, és még mindig vannak rajongóik, akkor lehet valakit leszólni azzal, hogy "mi van, te nem ismered Móricz Zsigmondot, vagy a Queent?! Hol nőttél fel, egy barlangban?" addig nem. Addig egy szubkultúra számára evidens alap művészek, egy másik szubkultúra számára meg ismeretlen nevek.
2023. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy mai előadót egyébként is nehezebb ismerni, amióta futószalagon "gyártják" őket. Nem tudom, hány "tehetség"-kutató műsor van már. Régebben azért voltak szélesebb körben ismertebbek az akkori előadók, mert nem volt belőlük ennyi. Mindenki tudta, kik a Queen például, vagy mondjuk minden magyar ismeri a Hungáriát, és tudjuk, ki a Nemzet Csótánya, akár szereti valaki, akár nem.

Ma nem ismerni egy mai előadót nem fura, mert túl sok van.

2023. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Na, most már én is rákerestem, ki az a Travis Scott. Nem győzött meg a produkció.
2023. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Van és tudják
dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

24, nálam ez a sorozatokkal van így. Nem vagyok nagy sorozatrajongó, de házimunka közben, vagy elalvás előtt beteszek egy részt az aktuálisan nézettből.

Mikor gyerek voltam, akkor ment iskola után a Mónika show, esténként a Barátok közt (amit ugye senki nem nézett, mégis mindenki tudta, mi történt benne), meg volt valami kórházas sorozat is, illetve nyaranta hasítottak a dél-amerikai szappanoperák, amit mindenki a nagymamájával nézett, meg volt a Vad angyal.

Az én családomban a híradó szent volt, az alatt megmukkanni csak indokolt esetben volt szabad, de az összes többit, a vad angyalt, a barátok köztöt, azt úgy néztük, ahogy én ma sorozatot nézek, hogy ment a háttérben, mi meg közben Gazdálkodj okosan!-t játszottunk. Viszont másnap, ha bementem a suliba, akkor a nagyszünetben beszédtéma volt, hogy Zsolt fegyvert fogott Mikire, meg Vanda most terhes, vagy drogozik? Nem azt mondom, hogy jók voltak ezek a sorozatok, mert szerintem nem voltak azok, de mindenki ugyanazt nézte. Ellenben, ha ma én kiválasztok egy sorozatot, és mondjuk megkérdezem a munkahelyi ebédlőben, hogy látta-e valaki a legutóbbi epizódot, általában néma csend. Ahányan vagyunk, annyifélét nézünk, mert annyiféle van. És persze, tök jó, hogy sokkal egyszerűbb az érdeklődésednek megfelelőt találni, de a közösségi élmény, az elveszett belőle.

A Barbie filmet, és Taylor Swift koncertvideóját/dokumentumfilmjét csak azért néztem meg a moziban, mert láttam, hogy akik arra mennek, azok valamennyire egy közösséget alkotnak, és át akartam élni ezt újra, hogy sok különböző ember ugyanazt látja és tapasztalja meg, és aztán erről beszél. Mindkettőt nagyon élveztem, pedig egyik sem az ízlésem igazából, de nagyon jó volt, hogy közösségben lehetek.

dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!