Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit használhatnék fegyvernek,...

Mit használhatnék fegyvernek, ha betörnek?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallok késelésekről, betörésekről és egyéb bűncselekményekről - nem tudom, hogy igaz-e, nem hírekből tájékozódok, kivéve a Békéscsabán történt esetet -, és elkezdtem félni. Egy olyan környéken lakok, ahol sok a roma, és gyakran szoktak egymással is balhézni.


Mit használhatnék önvédelemre, ha valaki késsel támadna rám? Egy vastag botot hozzak be, amivel nagyot lehet suhintani? Mit tudnék használni?



2023. aug. 18. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Egy bottal hatékonyan meg tudja magát védeni az ember, de csak ha értő kézzel forgatja. Ez minden önvédelmi eszközözre vinatkozik, készségszinten kell tudni használni. Félkómásan álmunkból felriadva csatarászni egy husánggal a bútorok között a sötétben, hát nem biztos hogy célravezető. Ha kicsit gyakorol vele az ember, talán egy rövid, fél méteres bot vagy acélcső szóba jöhet. Hacsak el nem veszik tőled. Legálisan tartható paprika spray, némi adminisztráció után gáz- riasztó pisztoly is.

Én arra hegyezném ki a védelmet, hogy ne tudjanak bejutni. Mozgásra bekapcsoló reflektor az ajtó fölött, jól láthatóan kamera, riasztó, rácsok az ablakon, komolyabb zárak az ajtón, kutya.

2023. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Gázspray, gumilövedékes fegyver.
2023. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Csakhogy ezeket is meg kell tanulni ám kezelni, a gumilövedékkel el is kell találnod a tettest, ami nehéz, ha semmilyen célzási tapasztalatod nincs.
2023. aug. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hogyan gyakorolhatnám a bottal való önvédelmet? Tudnátok hasznos tippeket adni?


Milyen paprika sprayt ajánlanátok? A gázriasztó pisztolyt használhatom is büntetlenül?

2023. aug. 18. 22:00
 5/22 A kérdező kommentje:
A gumilövedékes fegyvert használható? Honnan tudom, hogy ezek használhatók, és megúszhatom büntetlenül?
2023. aug. 18. 22:01
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

"a gumilövedékkel el is kell találnod a tettest, ami nehéz, ha semmilyen célzási tapasztalatod nincs."


főleg hogy a magyarországon kapható gumilövedékesek szart se érnek, nem arra lőnek amerre célzol

2023. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Paprika sprey az tuti hatásos pláne zárt térben, nagy buli lenne együtt sirnátok a betörővel 😂😂😂
2023. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
44%
Egy vehemens feleség pont megfelel erre a célra.
2023. aug. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7-8 Látom vége lett a mesének.
2023. aug. 18. 22:15
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egy lefűrészelt csövű sörétes puskám van.
2023. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!