Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sok szomszédnak miért jó hogy...

Sok szomszédnak miért jó hogy elkezd kötekedni, majd ezután meg rosszban lesznek a másik szomszéddal?

Figyelt kérdés
2023. aug. 29. 09:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Magyar virtus. :-)

Ugyanez megy az autósok körében. Ott olykor meg állnak verekedni.

2023. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez számomra is érthetetlen.

Én igyekszem minden szomszéddal jóban lenni és eddig szerencsére nem is volt senkivel semmi konfliktus.

2023. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

#1 "Ugyanez megy az autósok körében. Ott olykor meg állnak verekedni."


Én többek között ezért ruháztam be egy gázpisztolyra. Ha valaki így hozzám odajön és mondjuk beüt a lehúzott ablakon, megkínálom egy gáztölténnyel, aztán mehet amerre lát!

Mondjuk látni azt egy darabig nem nagyon fog tudni.. :D

2023. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szolovjov ***** válasza:
100%
Vannak konfliktusfüggő emberek. Egyik nagymutterom is ilyen volt. Nem is maradt senkije öreg korára aki nánézzen.
2023. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kolléganőm volt ilyen. Neki úgy kellett a paprikás hangulat a munkahelyen, mint másnak a csípős paprika a gulyáslevesbe.
2023. aug. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

#3:

Ahhoz bőven elég egy paprikaspray, nem kell mordály.

2023. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6 Hát azért ha az idegbeteg autós a piros lámpánál előttem egy vascsővel a kezében szállna ki és indulna el felém, akkor valószínű hogy egy paprikasprayvel a kezemben nem lennék túl nyugodt..
2023. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére az én szomszédaim rendes emberek jóban is vagyunk egymással. Az utcában viszont van egy kötekedö alak. Furcsa mert állandóan a felesége nyomja a fülébe a sódert,az meg egyre jobban begurul és jön a veszekedés. Nemcsak a szomszédokkal hanem mindenkivel! Eközben a feleség a háttérben viszzahuzódva hallgat,mit a barna kupac a gazban! Furcsa egy alakok,mindenki idióta,ostoba,ütődött,csak ők nem! Nem is nagyon beszél velük senki! Ilyen emberek is vannak mindenhol! Recept,3-lépés távolság!!!
2023. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért manapság a kötekedni kifejezés is sokszor bővebb kifejtést igényel. Mert nem mindegy, hogy ki határozza meg és mire.

Szóval a mai magyar közállapotokban simán alap lett az is, hogy frusztráltan a semmire nekiálljon valaki kötekedni, és igen, buta módon akár a saját szomszédjával. Elrontva a semmiért az amúgy is fontos és kényes diplomáciát, ami a közös és kényszerű együttélés alapja lenne. Pedig még két normális és intelligens szomszéd között is nagyon könnyen jöhet létre súrlódást eredményező dolog, és még ott is el tud romlani néha. Nemhogy így, ha a másik fél kifejezetten egy kötekedő barom.

Aztán a másik véglet, amikor valaki alapból kiállhatatlan idióta szomszéd, és a másik szólni merészel neki végül a folyamatos zavarásért. És akkor még az idiótának áll feljebb, hogy a szomszéd "kötekszik" vele. És másoknak is így fogja terjeszteni tovább a történetet. Hogy az alapból normális szomszéd az idióta, aki a semmiért belekötött.

Ismerek mindkét típusból, ezért is mondtam a kommentem elején hogy nem mindegy a kötekedés definiálása.

Végszóként meg annyit, hogy rengeteg lett az összeférhetetlen, igénytelen, tapló vadbarom a magyarok közt. És igazából minél olcsóbb helyen laksz, annál jobban meg fogod tudni tapasztalni ezt, sajnos.

2023. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Okkal vagy ok nélkül? Felénk van egy felelőtlen kutyás, akinek a kutyája támad másokat, tettek rá többen is panaszt, még neki állt feljebb.
2023. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!