Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeged tarján, Felsőváros...

Szeged tarján, Felsőváros környéke milyen?

Figyelt kérdés

Panelt tervezünk arra venni. Egész olcsó relatíve


Még makkosháza esetleg Rókus Tesco környéke jöhet szóba. De inkább tarján víztorony tér jön be a troli közlekedés miatt


10 emeletes vagy 5 emeletes panelt érdemes nézni?


2 vagy 3 szobás panellakas a jobb ?


2023. aug. 31. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rosszabb híre Tarjánnak, de szerintem egyáltalán nem para - bár konkrétan lakni nem laktam ott, de több ismerősöm igen, és én is gyakran jártam arra. Én simán vennék.


A rókusi Tesconál konkrétan laktam, közlekedés szempontjából ugyanolyan jó, meg gyalog is minden elérhető. Az is jó.


Általában az 5 emeletesek élhetőbbek, a tizesek kicsit gettósabbak tudnak lenni. Ha viszont babakocsival mégy az ötödikre, az nem vicces.

2023. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra a Csillag tér, ami gázos, teli züllött alakkal napközben is, ott nem laknék, a többi része normálisabbnak tűnik.
2023. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Retek utcában lakom a Csillag tér mellett, de az utóbbi 10 évben laktam a Csaba utcában is Felsővároson, a Lomnici utcában Makkosházon és az Ipoly soron Rókuson.


Nem írtad mire kell a lakás. Laknál benne vagy kiadnád?

2 vagy 3 szobás? Attól függ hányan lennétek, mekkora élettér kell. Kiadni inkább 3 szobás.

Az 5 emeletes jobb. Nincsenek csótányok, amik általában a szemétledobón másznak fel, ami van a 10 emeletesekben, nincs az 5 emeletesekben. Ez mellett kevesebb lakás van (nem 30 vagy 60, hanem csak 15) a lépcsőházban és kevesebb emiatt a zűrös elem lehetősége. Ha pedig valaki nem szeret lépcsőzni sokat, akkor lehet az 1.-n vagy 2.-on is lakást venni, nem muszáj az 5.-en.


A Rókus Tesco környéke a legjobb, ott vannak a legutolsónak épült panelok és ott a legkulturáltabb a lakóközösség. A többi kb. egyforma, igazából a Csillag tér is eléggé kifehéredett már a 15 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, nekem még sosem volt bajom, pedig a Csillag tér környékén laktam összesen 5 évet már.

2023. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én makkosházát tudom nagyon ajánlani, mi a Gyöngyvirág utcában lakunk egy 10esben. Így konkrétan troli, villamos, orvos, boltok, suli, ovi max 5 percnyire vannak gyalog.

Csótányok konkrétan nálunk nincsenek, amikor ideköltöztünk (bő 10 éve) hívtunk ezzel kapcsolatosan szakembereket 3-4 alkalommal, de sosem találkoztunk velük szerencsére.

A vér tó is közel van, mi gyakran járunk ki oda is, illetve a töltésen is gyakran sétáltatunk kutyát. Szerintem ez egy biztonságos környék, ha újra választani kéne én ide költöznék.

2023. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Július óta lakunk egy tarjáni tízemeletesben a Zápor-tónál.

Nem mondanám veszélyes vagy rossz környéknek, nem is zajos (fúró szomszéd mindenhol van persze, és nyáron a tónál a tücskök-békák néha hangosak).

Csótány nincs, viszont pár órát töltsetek el szerintem abban a tömbben, ahová költöznétek, hogy lássátok a legaktívabb lakókat.

Nálunk van egy nő, aki a háztömb szeme is lehetne, mert mindig figyeli, ki mit csinál. És egy öregember napi többször leliftezik a felsőbb emeletről (hol a kis kávéjával, hol csak bagózni, hol meg mászkálni), és szegénynek nincs jó illata, ha érted.

Szóval érdemes kis időt eltölteni a kiszemelt helyen...

De ezt leszámítva nem panaszkodom, közel van a buszmegálló, kb. mindenhová könnyű eljutni innen busszal.

2023. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!