Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik országba költöznétek...

Melyik országba költöznétek az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy cserediák lehetőség, mely által 2 évre kiköltözhetnék az alábbi országok egyikébe. Jelenleg Olaszországban élünk a szüleimmel édesapám munkája miatt, viszont ők pont 2 év múlva hazaköltöznek Magyarországra, én ezidő alatt külföldön fogom letenni az érettségit. Természetesen angolul folyékonyan beszélek, illetve amely országba menni fogok az ott kötelező nyelvet kell megtanuljam. Az alábbi országok közül választhatok:

- Kanada (francia)

- Franciaország (francia)

- Norvégia (norvég)

- Dánia (dán)

- Lengyelország (lengyel)

- Törökország (török)

- Marokkó (francia/arab)

- Izrael (héber)

- Szingapúr (mandarin) - ide vágyom a legkevésbé


Szerintetek hova érdemes elfogadnom az ösztöndíjat? Szívesen maradnék Európában, illetve vonz a közel-kelet, így izrael, marokkó és törökország, de Kanada szintén vonz és bakancslistás hely. Október közepéig kell leadnom a választásomat. Köszönöm



2023. szept. 7. 09:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Dánia, vagy Norvégia. A legélhetőbb országok, legjobb emberek.
2023. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Oda menj ahova szeretnél:)
2023. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Én Izraelt vagy Kanadát választanám. Jobb, ha az Európán kívüli országokat előrébb helyezed, Európán belül viszonylag könnyen lehet járkálni.


Marokkót kerülném, mert Észak-Afrika nem egy életbiztosítás.


Szingapúrban meg egy teljesen idegen kultúra fog fogadni amit kétlem, hogy könnyen be tudsz majd fogadni.

2023. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen valamelyik északi országba mennék, Dánia vagy Norvégia.


Több okból is.


Az egyik, hogy mind a szociális háló, az oktatás, a megélhetés, az általános közhangulat magasan a legjobb Európában ezekben az országokban.


Ráadásul szerintem nem elhanyagolható szempont, hogy Európán belül tulajdonképpen repülővel 3-4 órán belül otthon lehetsz, hogy az az otthon Olaszország vagy Magyarország, teljesen irreleváns. Azért a tengerentúlról ez nem így működik, az sokkal megterhelőbb anyagilag, fizikailag, illetve időben is többszöröse.


Ráadásul Kanadára a meglévő angol tudásoddal bármikor válthatsz a későbbiekben (tanulmányok után).


Mindegy, én Európát nem hagynám el, kelet felé semmiképpen nem mennék és a felsorolt európai országok közül Dánia és Norvégia tényleg TOP.

2023. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Shaddark ***** válasza:
66%

Sorrendben

- Dánia (dán)

- Norvégia (norvég)

- Kanada (francia)


Franciaország (francia) ezt nem tudom, nekem a franciák túl "franciásak". Sok nekem.

Lengyelország (lengyel) hát, cseberből vederbe... Bár ott nem a szervezett bűnözés alapított kormányt, de nem sokkal másabb.

Törökország (török) Itt viszont kisputykos az úr, az itteni maffiát is nehezen viselem, nem mennék át egy másik, bűnözők által irányított országba.

Marokkó (francia/arab) Erről nem sokat tudok, de az éghajlat szerintem nem Európában született embernek való. Meg hát ahhoz hogy legyenek barátaim fel kellene vennem a muszlim hitet, az ország 99%a muszlim... Én meg nem hiszek el senkinek semmit, ezért van saját vallásom.

Izrael (héber) Csak ha szociopata vagy pszichopata vagy és örülsz más emberek halálának, vagy nem zavar semennyire sem hogy az életben maradás ára mások legyilkolása.

Szingapúr (mandarin) ha nem vágysz oda akkor nem menj.

2023. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Franciaországba, Elzászba. Nekem a kedvenc helyem.
2023. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Kanada, vagy Norvégia.
2023. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Vicces a kérdésed, mert leírom, hogy ÉN hova mennék szívesen, de miből gondolod, hogy kettőnknek ugyanaz az ízlése?

Én Franciaországba mennék. Jártam már ott turistaként, szép ország. Ennyi.

2023. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Alapvetően mások véleményére lettem volna kíváncsi, biztosan van olyan aki járt már ezekben az országokban. Én a felsoroltak közül csak Franciaországban és Lengyelországban jártam már, a többiről csak hallottam. De mivel mindegyik vonz valamilyen szinten, így nagyon nehéz döntenem, hogy hol éljem le a következő 2 évemet. A török kultúra nagyon tetszik például, ugyanakkor szívesen élnék Kanadában is. Norvégia és Dánia is szimpatikus a körülményeik miatt, de a kultúrájuk nekem olyan semleges. Izrael és Marokkó is azért vonz, mert különleges, teljesen más a kultúra, de nem biztos, hogy jó lehet a választás beilleszkedés szempontjából a válaszaitok alapján, így ezeket kizárom, ahogy Szingapúrt is.
2023. szept. 7. 12:13
 10/26 anonim ***** válasza:
30%
Franciaországban is biztosan meg tudot ismerni közelebbről a török/marokkói/afrikai kultúrát.
2023. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!