Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeged panellakásos részeit...

Szeged panellakásos részeit tekintve merrefelé ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Makkosháza vagy Tarján vagy Felsőváros van célban.

De inkább tarján, felsőváros, Tarján-Víztorony tér tetszik, mert onnan indul a 9-19, és át lehet szállni a Széchenyin az 1-2-es villamosra.


Makkosházával kapcsolatban viszont nincs sok kapcsolatom, a Csongrádi-sugárúton laktam régen, ha jól rémlik arra megy több trolijárat is ami behoz a városba.


28 millió a keretünk, 1+1 szobás, 50 nm-es panelokat nézegetjük.


Nagyobb ajánlott bolt?

Csótányok?

Lakosság, lakóközösség milyen?


Internet szolgáltatás stabil? Fontos, hogy jól működjön, régen még 10 éve úgy tudom voltak ilyen problémák is a külsőbb részeken.


2023. szept. 12. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nemrég költöztünk a Tarján részre, így sok mindent nem tudok róla mesélni, csak amit eddig tapasztaltam.


Tényleg jók innen a buszjáratok, könnyű eljutni szinte bárhová.


Itt Spar, Spar Extra és Penny van közel, autóval szoktunk Tescoba, Auchanba menni néha.


Csótányok nincsenek, de apró rovarok előfordulhatnak. Van szúnyogháló az ablakokon, de az apróbbak be tudnak jönni rajta, úgyhogy este nyitott ablak vagy lámpa, a kettő együtt nem jó ötlet. 😅 Illetve egy két hétig volt gondunk hangyákkal, de valószínűleg a morzsák vonzották ide őket. Hangyairtó porral sikerült elűzni őket, azóta nincs gond.


Ebben a tömbben kissé fura idős emberek laknak (van kíváncsi, olyan, akit folyton kint látok a ház előtt a padon, de persze fiatalok is laknak itt).


Itt D..i internet van, és nem vagyunk elégedettek vele, váltani szeretnénk, mert okostévén többször elment a net, akadozott az adás, nem tudta betölteni a jobb felbontást. Igaz, csak pár napig csinálta, azóta nem tűnt fel. Lehet, hogy csak ideiglenes probléma volt.


Ami a leginkább zavar, az a víz minősége. Ízre és szagra sem mondanám semlegesnek. Keményebb, fémesebb, ezért vízszűrőt tervezünk beszerezni.


De egyébként viszonylag csendes, nyugodt környék (leszámítva a mindenhol előforduló felújító szomszédokat), és szép a kilátás (itt a Zápor-tó, a sok zöld terület). Bár a tavat kicsit rendbe rakhatnák, nekem olyan elhanyagoltnak tűnik.

2023. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy írtál!! Mert nekem is a Tarján része tetszik a legjobban.


Panellakást vettetek?

Ha igen, megkérdezhetem, hogy hányadik emelet / liftes-e?

Laktam ott, és így, hogy mondod nekem is ez volt a legproblémásabb dolog. A víz minősége, meg nem tudom, hogy panelban laktok-e. De nekem még az is volt, hogy 8. emeleten éltem és nagyon gyenge volt a víznyomás, szóval meg volt nyitva maximumra a csap, de alig jött a tusolóból víz. Már sajnos nem emlékszek, hogy csak a melegre volt jellemző, vagy a hidegre is.


Viszont az a rész amiről írsz tömegközlekedésileg szerintem nagyon jó, vagyis régen az volt még.


Ha bármi esetleg eszedbe jut, akkor nagyon érdeklődően olvasom, köszi! :)

2023. szept. 12. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi csak béreljük, de azért írtam, mert néhány kérdést így is meg tudtam válaszolni. :)


Panelben lakunk a 6. emeleten, és tökéletes a nyomás hideg és melegvíz tekintetében is.


Lift van természetesen. 10 emeletesben mindig van. :)


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. Nekem most nem jut eszembe más.

2023. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!