Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik a szülőhelyükről költözte...

Akik a szülőhelyükről költöztek el, hogy hoztátok meg a döntést, hogy melyik városba menjetek?

Figyelt kérdés

Ahol jelenleg lakom ott sajnos nincs munkalehetőség így muszáj vagyok máshova menni. Viszont 2 olyan város van ami a lehetségesek közt van (Budapest, Nyíregyháza) viszont mind 2 városban csak rövid időt töltöttem, 1-2 nap így nem tudom mi alapján döntsek...

Ti mi alapján döntöttetek? Főleg azoktól kérdezem akik egyedül mentek.


2023. szept. 15. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően 2 irányba szokás elindulni.

Munkát keresel, ahol találsz, odaköltözöl.

Összejösz valakivel és hozzáköltözöl.


Ha nálad a 2. megoldás nem játszik még, akkor marad, hogy elsőnek melót keresel és oda mész majd.

2023. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Igaz, csak egy közeli faluba költözünk, de egyrészt azért költözök oda, mert a férjem családja ott él, másrészt alig várom, hogy kiszabaduljak a városból és a természet közelségében élhessek.

Elsősorban a munka szerintem a döntő szempont, utána esetleg a kapcsolatok (párkapcsolaton kívül ismerősök, család, barátok).

2023. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is az 1-es álláspontját támogatom. Ha nincsen senki, aki miatt költöznél, akkor tökmindegy, hogy hová költözöl, szóval akkor először keress munkát, és ahol jobb munkát kapsz, oda költözz.


Nem tudom, milyen lehetőségeid vannak, de én inkább Budapestet preferálnám, ott több a lehetőség.

2023. szept. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám először továbbtanulás majd házasság miatt költözött. Ahol felnőtt, az egy kis falu, ott nem volt felsőoktatási intézmény, apámnak pedig már fix munkája volt Budapesten, amikor megismerték egymást, így nem volt kérdés az a költözés sem. Apám a munka miatt költözött. Öcsém iskola majd munka miatt költözött. Én maradtam Budapesten belül, csak másik kerületbe költöztem, ott jobb volt a közlekedés, mint ahol felnőttem, zöldterület viszont nincs kevesebb.
2023. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem messze laktam Budapesttől, idejártam fel tanulni, majd dolgozni, ésszerű döntés volt ide költöznöm.
2023. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Összejöttem a barátommal, és kiköltöztem hozzá :D Ennyi.
2023. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Amikor eldöntöttük, hogy költözünk, fel sem merült más város, mint Budapest.

Valahogy egyik másik várost se tudom komolyan venni, számomra mindegyik olyan lepusztult, semmilyen.

Tömegközlekedés kimerül annyiban, hogy óránként vannak helyijáratok, munka az kb alig van, hétvégén kihalt az egész, stb


Egyedül Budapest volt az számomra amit komolyan tudtam venni mint várost.

2023. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!