Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a közös...

Mit lehet tenni, ha a közös képviselő sem áll mellettem?

Figyelt kérdés

Egy vén phas évek óta üvölt velem, hol személyesen, hol a lakásából fölfelé, hogy én dübörgök, ugrálok, főleg, mikor fekszem az ágyon. Rontott már rám úgy, hogy majd betörte az ajtómat, rugdosta, dörömbölt. Akkor rendőrséggel fenyegetve elzavartam.

Ő is kihívta rám a rendőrséget éjszakánként többször, hogy én zajongok, miközben aludtam.

Most vasárnap van, és ő kalapál órák óta. Hívjam ki rá én is a rendőrséget?


A közös képviselő érezhetően az ő pártján áll. Cirkuszoknál neki mindig felveszi a telefont (felhallom, ahogy a közös képviselőnek szid engem üvöltve, miközben rápróbálok, és tényleg foglalt a közös képviselő vonala, tehát együtt beszélnek), nekem viszont nem veszi fel, vagy azt is letagadja, hogy a phasszal beszélt (szintén férfi a közös képviselő, ha ez jelent valamit).

Van olyan kérésem, amit 8 éve folyamatosan mondok neki, mert veszélyezteti a lakásomat, le se sz@rja. De amikor a vénphas bejelent neki engem, akkor fel tud hívni b@szogatni, és amikor én panaszkodom neki a vénphasra, akkor tudja mondani, hogy nem ő lakik itt, tehát ennyi erővel tényleg zajonghatok én is.

A vénphas már megrongálta a postaládánkat is, felfeszítette a lemezt, hogy lássa, kitől milyen leveleket kapunk.

Elvileg az a fő baja, hogy ő már 60 éve itt lakik, amikor épült a ház, mi meg csak 8 éve, és szerinte a legkisebb unokája is idősebb nálam (én 38 éves vagyok, a vénphas 90, de biciklivel jár, kijár a hétvégi kertjébe, még aktív életet él, de egyedül)


Amikor a közös képviselőt kérdeztem, hogy mit lehet tenni, azt mondta, hogy kérhetek birtokvédelmet a jegyzőtől, de nagyon vigyázzak, mert én is megüthetem a bokámat, mert akkor engem is figyelni fognak, hogy igazat mondtam-e, és tényleg nem zajongok.

Ezzel nyíltan a szemembe mondta, hogy nem hiszi el, amit mondok, hogy nem zajongok.

Ekkor kicsit emeltebb hangon elmondtam neki, hogy ne szokja meg a vénphas, hogy nincs gyerekem, mert lehet még (nő vagyok), jogom van hozzá, és az tényleg zajjal fog járni, főleg, ha nem is egy gyerek van. Nem fapapucsban ugrálok, napközben dolgozom is, hétvégén pihenek, de nem lehetek mozdulatlan a saját lakásomban. Mert volt, amikor már azért üvöltött, hogy lehúzom a wc-t.

Erre lekezelően csak egy jól van, jól van-t mondott, tehát én már nem számíthatok erre az emberre, mert megkülönbözteti a lakókat, és nem tudom, hogy miért.


2023. szept. 24. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Ha a közös képviselő sem áll melletted, akkor semmit nem lehet tenni.


A Jóisten oltalma sem kis dolog, de hát egy Közös Képviselő mellett bármi eltörpül...


Úgyhogy patthelyzet van sajnos, itt már semmit sem lehet tenni :(

2023. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Te most miről beszélsz amúgy?

Poénkodni máshova menjél, a kérdésem sajnos komoly.

2023. szept. 24. 13:42
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
A válaszom sem kevésbé komoly, mint a kérdésed, honey.
2023. szept. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, én is hasonlóan jártam amikor költöztem, annyi különbséggel, hogy én nem mentem le a szintjére, így ne mtudott mit kezdeni a helyzettel, azóta teljes a nyugalom. Az azért feltűnik, hogy az ajtó mögött leselkedik néha, amikor jövök-megyek.

Max azt lehet firtatni, hogy mentálisan ép-e még egyáltalán az öreg.

2023. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Honey a drága jó kiskutyád.

Kötözködni jöttél, jelentve.

2023. szept. 24. 13:48
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es: csak van valami hivatalos útja, nem? Nem a közös képviselő az atyaúristen. Őt is csak be lehet panaszolni valahol. Elvileg neki is van felettese.
2023. szept. 24. 13:54
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én is ráhívnám a rendőrséget mikor kiabál. Kiírod az ajtódra hogy kamerával megfigyelt terület és felveszed kamerával.


Ha ő hív rád rendőrt akkor a kijövő rendőrökbél teszel egy feljelentést zaklatásért. Hiszen az hogy te zajongsz azt neki kell bizonyítania.

2023. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A panel az sajnos ilyen. Felső szomszéd csak simán létezik, de én úgy hallom, mintha elefántcsorda bírkózna, miközben 2000 tonnás bútorokat dobál és húzogat oda-vissza. Én pl. már lelkileg teljesen összetörtem, hogy nem lehet nyugalmam otthon. Sokan, akik ezt nem bírják és éles hallással is rendelkeznek, meg még lehet picit autista spektrumosak, de évtizedek óta szegények és nem tudnak kitörni a szegénységből egyszerűen nem tudnak csak továbbállni és elköltözni kertesházba, hát így sajnos megbolondulnak az ilyenek.
2023. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem panel. 3 emeletes téglaház
2023. szept. 24. 14:01
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Társasház = társasház. Ugyanaz, egybevagytok nyomorítva mint a pisztrángok a konzervben, egymás hegyén hátán, hogy semmi személyes privátszférád se legyen. Hallod hogy a szomszéd mint dumál, mikor és hogy szellent, folyamatosan hallod az összes léptét mintha kalapáccsal vernék az agyad. Ki bírja ezt kis ép ésszel? A társasház megnyomorítja az embereket!
2023. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!