Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért költözik olyan kevés...

Miért költözik olyan kevés magyar Franciaországba? Mindenki Anglia, Németország, Spanyolország, Svédország, Ausztria, stb.

Figyelt kérdés

2023. szept. 24. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert a franciak nemigen beszelnek mas nyelven es utaljak a kulfoldieket, foleg ha azok nem beszelnek franciaul. Itthon meg nem sokan tanuljak, inkabb a nemetet Ausztria kozelsege miatt vagy az angolt az univerzalitasa miatt.
2023. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Franciaországban vagyok jelenleg 3 éve, itt dolgozom mint szakmunkás, angolul kommunikálok mindenhol.
2023. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Mert rendesen megtanulni azt a nyelvet sok év, ha meg nem beszélsz a nyelvükön nem vesznek emberszámba. Régen legalábbis így volt. Amúgy Angliában nem kevés francia bevándorló van, ebből gondolom, hogy ott sem lehet rózsás a helyzet. Politikailag főleg.
2023. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos hogy nem tartozom bele a mindenkibe. Mert én is magyar vagyok. De a Norvégiai Øyer-ben élek, már több mint 12 éve.
2023. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én Franciaországban élek és a közhiedelemmel ellentétben mindenki beszél angolul.
2023. szept. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennek oda is elegen.
2023. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk itt, nem is kevesen.

De ha valaki a semmire akar jól élni, ha sem a beilleszkedésre, sem a nyelvtanulásra nem szán erőt, akaratot és munkát, az nem való ide.

Mint ahogy Magyarországra se menjen olyan ember, aki a saját normáit és szokásait akarja ráerőszakolni az ottélőkre, ahelyett, hogy ő idomulna.

De azért, mert valakinek sikerül elfogadtatni magát a franciákkal, az egyéniségét nem kell feladnia.

Ha nekem sikerült, másnak is sikerülhet, és őt sem fogják le- vagy kinézni a franciák.

Elhiheted, nagyon régen vagyok itt, semmi bajom soha nem volt az eredeti állampolgárságommal.

2023. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Fura nepseg, bar en angliaba se mennek
2023. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég költöztem Németországból Franciaországba, és nekem is feltűnt hogy itt sokkal kevesebb magyarral találkozom, mint Németországban. A franciaországi magyarok csoportnak is csak 11 ezer tagja van, míg a németországi magyarok csoportnak több mint 100 ezer.

Azért lehet ez szerintem, mert a magyaroknak a történelem miatt alapból unszimpatikusak a franciák. És a magyar iskolákban is legtöbbször inkább angolt, vagy németet lehet tanulni.

2023. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
79%
Ez badarság a nővérem kint él és multkor beteg lett az unokaőcsém korházba került és ő is összefutott egy magyarral de vásároltunk valami boltban ott is volt de ott a lányka U-1 passz hányas légégiós a Lyonban és magyar de a Lyoni reptéren is vannak magyarok stb…
2023. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!