Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kecskeméten mostanság milyen...

Kecskeméten mostanság milyen élni, szerintetek érdemes lehet költözni 2024-ben?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok. Szegeden élek, itt is születtem. Nekem Szeged már unalmas, már úgy értve, hogy a legtöbb részét ismerem, már nem tölt fel különösebben látványilag, nem ad impulzusokat 1600 alkalommal lemenni a Tisza-partra. Én kicsit furcsán lehetek bekötve, szeretem az új dolgokat, de pl szórakozásra nincs igényem


Nagyjából egyetemista korom óta nem járok bulizni, és nem is hiányzik.

Általában havonta 1x elmegyek kajálni egy jót étterembe, vagy moziba és itt kimerült a szórakozás. Szeretek biciklizni viszont elég unalmas már itt.


Budapesten éltem 3 évet, oda is félig azért mentem fel, mert már nem akartam Szegeden lakni és munka szempontból az tűnt a legjobb döntésnek, végül a magas albérlet ár miatt hazajöttem (sajnos Budapesten esélytelen lakást vegyek, nincs elég keret rá)


Kecskemétre jártunk rokonlátogatóba 10 eve sűrűn, akkor tetszett a belvárosi élet, a nagy pláza, meg sétáltunk sokat a belvárosban.


Amiket olvastam Kecskeméttel:


Sok ember szerint unalmas, de mint írtam, én nem is vagyok ilyen szórakozni vágyó ember. Azt, hogy néha elmegyek egy jót kajálni, vagy moziba azt Kecskemét kielégitené. Viszont teljesen új impulzus volna, és ha egy 25 év után unnám meg úgy, mint Szegedet, akkor egy jó 50 éves koromig nem lennék bajban :))


Azt látom, hogy több a munka, mint Szegeden. Ami inkább Szegeden egyre rosszabb helyzetű, nekem ez is egy húzóerő, hogy mindenképp legyen munkalehetőség.


Közel van Budapest de közel van Szeged is (rokonok látogatasa miatt ez fontos marad), Siófok is 3 óra.


Kérdések:

Milyen a tömegközlekedes?

Vannak kerékpárutak?

Kórház milyen? Jó ellátás van? (Pl Sürgősségi)

30 millió forintig mely városrészeken volna érdemes lakást nézni? Fontos volna a kerékpár közlekedés vagy a buszos, mert nincs autóm.

Strand vagy közelben valami jó nyári strand helyszín?

Közelben kirándulási lehetőség vagy látnivaló?

Kecskeméti panellakások lakóközössége milyen, lehet jót kifogni?


Személyes véleményeitek?


Minden infó jöhetne


Köszönöm szépen!


2023. okt. 2. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Éltem pár hónapot Kecskeméten, amióta bevezették a helyi tömegközlekedést, jelentősen fejődött a város infrastruktúrája, sok dolgot nem tudok róla írni nem "őslakos"ként, ezért csak a saját tapasztalataimat. A Műkertváros részén laktam az szép, rendezett környék igényes házakkal, jól kiépített közlekedéssel. Azt viszont megemlíteném, hogy sokszor járkáltam a városban és nagyon ritkán "unatkoztam", és sajnos nem mindig pozitív értelemben. Valamelyik évben a 3. legveszélyesebb volt a megyeszékhelyek között ami azért erősen meglátszik szerintem. Összességében egy fejlődő nagyobb város, rendezett utcákkal, ahol egyre kevesebb a "gettó", kimondottan no-go zóna városrészek már nincsenek de akadnak olyan utcák amik a pesti méltán hírhedt nyóckert lekörözik.. Ha a város biztonságos részeinek egyike között döntesz nagy valószínűséggel nem fogsz konfliktusba keveredni, illetve a nappali városnézés közben sem. Van strand, több is, én a "Kecskeméti fürdő" nevűt ajánlom, klasszisokkal nyugodtabb és rendezettebb mint sok pesti uszoda, strand. Kórházakat nem tudom, szerencsére nem voltam.
2023. okt. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Valóban unalmas, nem csak a szórakozóhelyek hiánya miatt. Iparváros, gyári munka van dögivel, rengeteg ember, autó az utakon. Zajos és büdös is.

A tömegközlekedés változó, kerékpárút akad. Strand van, de jónak nem mondanám. A panel rémálom. Biztos vannak jobb környékek, a Széchenyivárost nem ajánlom. Az Arborétum és a Domb szabadidőpark egyszeri program. A közelben nincs semmi jó lehetőség, Pest viszont 1 órányira van, vonattal is.

2023. okt. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
A kórházat senki sem ajánlja, iszonyú a fejetlenség, sok a bunkó dolgozó. Az orvosok hiába szakképzettek, a szervezetlenség miatt időpontot sem lehet kapni belátható időn belül. Ez vonatkozik fogászatra is.
2023. okt. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha szeged nem ad már impulzusokat, akkor kecskemét pláne nem fog. Az ipara fejlődik, de más nem nagyon, és nem is kifejezetten hangulatos, nincsenek sétálóutcák, és nem kimondottan szép a belvárost leszámítva. Viszont elég nagy területen fekszik, úgymondva szétszórva minden. Van egy strand, és uszoda egyben, nemrég épült de nem nagy szám. Ott van a vízműdomb és csónakázó tó a szabadidőparkban, de az kezd lepukkanni. Kórháza a Szegedihez képest elég elmaradott gondolom, bár volt némi felújítás egyes részeken. Nem tudom milyen munkahelyed lenne, de érdemes lenne mem túl távol keresni lakást hozzá. Az ingatlanárakat a merci, és az azt kiszolgáló gyárak hajtották fel. Nem az, hogy olyan csodaszép lenne a környék. Vannak nagyon lepukkant kisebbség által lakott környékek ahová nem érdemes költözni. Széchenyi város meg viszonylag messze van a központtól, és főleg panellakásokból áll. Én a városközpontot ajánlanám mindenképp, mint minden városban, csak ne az erzsébetváros felé legyen. 30 millióért már talán vannak 35-50 nm-es lakások közepes,elvétve jó állapotban. Szerintem szeged után Kecskemét egy putrinak fog tűnni, de az igaz hogy jó helyen van, szinte az ország közepén, félúton szeged és budapest között.
2023. okt. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem sokat találtam, de talán ez? [link]

Ha ház kellene, vagy házrész: [link]

2023. okt. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szegedi vagyok és nekem is csak benyomásaim, rövid tapasztalatom van Kecskemétről, de egyáltalán nem tűnik putrinak, sőt. A belvárosa kimondottan szép, hangulatos, tele olyan épülettel vagy akár városnegyedekkel amilyenek Szegeden már régen nincsenek meg. A paneles részek meg itt és ott is lehangolóak. "Szórakozóhely" alatt ha disco jellegű helyeket értünk akkor passz, de ránézésre kiülős-beülős, akár evős helyekből legalabb annyi, ha nem több van, vannak jó koncerthelyszínek is, egyértelműen kevesebb viszont a Szegedre oly' jellemző kutyaházas, fabódés, behányós "fesztivál" (na nekem ez itt az igazi balkáni putri fíling), emiatt talán a szűk belváros is lakhatóbb, elhetőbb hely. Ha a Tisza partjára csak kiülni szokott a kérdező és nem művel vízisportokat akkor az se fog hiányozni neki, de ha mégis, akkor egy órán belül elérhető Kecskemétről. Az Alföldön is vannak érdekes túrahelyek, ebben azért szerintem sincs nagy különbség a két város között, csak kicsit más, itt inkább a Tisza, ott inkább a homokdűnék miatt érdekes túrázni, bringázni. Utazás szempontjából is be kell látni hogy Kecskemét jobb. Én szívesen utazgatnék Szabadka vagy Arad környékere akár de ezek az ismert okok miatt kiesnek, Szeged sajnos egy zsákutca.
2023. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég friss az élményem, mert tegnap felfedezőúton voltam Kecskeméten. Azért mentem el megnézni a várost, mert Pest megye déli részén vettünk házat és állást keresek a környéken, gondoltam egy város talán több lehetőséget rejt magában és megérné akár ingázni is, egy órára van tőlünk Kecskemét.

Annyi benyomás alapján, amennyi tegnap ért, én azt mondanám, hogy felejtős.


A vasútállomás rettentően lepukkant, a környékén lézengő néhány rossz arc csak ront rajta. Nem tudom, milyen vonatok járnak arra, de amivel én odajutottam (NAPFÉNY elnevezésű) az egy rettenet, 40 évvel ezelőtt korszerűbb vonatok voltak, mint ez.


A belvárosi rész nagyon szép, most is újítják, illetve rengeteg közmunkás dolgozott rajta, hogy a parkok szépüljenek, ezt jó volt látni.

A pláza meglepően nagy ahhoz képest, amire számítottam, bár én nem vagyok plázás típus, de akinek fontos, annak ez jó pont lehet. Az alagsorában van egy nagy Príma is, ami baromi drága, de bőséges kínálata van.


Végig sétáltam jó pár utcát és sajnos azt tapasztaltam, hogy nagyon sok a félbarna, illetve több padon láttam drogosokat önkívületi állapotban. A pontot az i-re az tette fel, hogy egy szintén félbarna anyuka a park közepén tette tisztába a gyerekét, aki nyakig összeszarta magát és a szaros pelenkát bedobta a bokorba, azt hittem, elhányom magam. Én Budapesten nőttem fel, de ez még ott is ritka volt, pedig két évtizeden át ingáztam Pest egyik feléből a másikba.


Ez persze csak az én egyetlen napi benyomásom, de nekem ez bőven elég volt ahhoz, hogy ne vágyjak oda. Nem ismerem Szegedet, soha nem jártam ott, de van egy kedves ismerősöm, aki ott élt negyven évig és amiket mesélt róla, biztos nem Kecskemétre költöznék onnan, mert (ismétlem, az én egyetlen napi tapasztalatom alapján) aláváltanál.

2023. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Napfény az a szegedi "IC". Olyan vonat aminek gyorsvonat aminek vannak IC kocsijai is. Azokban talán megtalálod a vágyott modernitást. Bp-Kecsó távon egyébként nem zavaró, hogy nincs is igazi IC. Szegedig haza zötykölődni ezekkel viszont garantáltan kiégeti az embert. Hát nem tudom, én ma sétáltam egyet a városban (Szeged), ugy kellett sarkonként oldalt váltani hogy ne jöjjön oda hozzám valami lepukkant alak. Ezzel bosszantom őket mert már tele van a tököm velük. A méltán híres Kárász utcán úgy fetrengenek a hajléktalanok mint ha itt tenyésztenék őket. A teraszokon sokszor nem lehet megmaradni, mert nem bírja ki a sok rottyos elmebeteg hogy ne jöjjön oda. Melók ugyanúgy nincsenek mint 10 éve, amikor először leléptem innen. Lehet hogy újra ennek jött el az ideje. Kecskemét ugyebár ennek is a totális ellentéte, gyár gyár hátán.
2023. okt. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Én itt nőttem fel Kecskeméten, itt lakom 2 éves korom óta, immár 26 éve. (Egyetem alatt 5 évig Pesten laktam).

Ha Szeged neked unalmas, Kecskemét még unalmasabb lesz. Nem 25 év, 25 nap alatt megunod majd. Utálok itt élni. Budapestre vágyom, egyetem után terveztem, hogy odaköltözöm, csak szintén nekem is az a bajom, hogy az ingatlanárak miatt itt kell maradnom. A családdal közösen vettünk itt a városban egy lakást, úgyhogy ez helyhez köt sajnos... Ebben a városban semmi sincs. Mivel nem bulizok, barátaim itt nincsenek, így ez az életérzésem hatványozottan igaz. A belvárosban is van sok ronda épület, amit a szocializmusban építettek. Nem egy kimondottan szép város, bár a főtér tényleg szép hangulatos. Ennek ellenére ott is sok a csöves. Az első világháború előtt sokkal szebb volt a város, látni régi képeken. A város déli fele egy no go zóna. Óriási a dugó, rossz a tömegközlekedés. Bicikliutak néhány helyen vannak, de általában kátyúsak. Rossz, hogy nincs folyónk. Ha a szalag mellett akarsz robotolni a gyárban, és neked ez kielégítő, akkor megleszel itt. Ha értelmiségi vagy, rettentően nyomasztani fog, hogy innen a fiatal értelmiségiek - aki csak teheti - elhúz innen. Sok a primitív, tanyáról bejáró, szűk látókörű ember. Egyetlen pozitívuma, hogy közelebb van Budapest és a Balaton Szegedhez képest. Ennyiben ki is merült a város összes pozitív tulajdonsága. Ja, vonat is csak óránként jár a kora reggeli órákat kivéve (akkor is csak Pestre), az út a Nyugatiig 1 óra 20 perc körül van. Távolsági busz sűrűbben megy (olyan is, ami autópályán megy, és nem áll meg a Népligetig), de azok általában mindig tele vannak, nyomorog rajtuk az ember. A Pestre, Szolnokra vagy akár vissza Szegedre ingázás simán megoldható, bár kimerítő, mert nincsenek azért annyira közel ezek a városok. Én 2 és fél évig ingáztam Pestre, elegem volt már az utazásból... Ha esetleg lenne gyorsvasút...

Hát te tudod. Az fix, hogy én nem költöznék ide. Egy igazi porfészek.

2023. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!