Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel, felettünk rohangáló,...

Panel, felettünk rohangáló, dübörgő gyerek. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
2-3 éves körüli a gyerek, a kedvenc elfoglaltsága, hogy fel-alá rohangál, dübörög, ágyról ugrál. Hiába szólunk a szülőknek, semmit nem ér, sőt, inkább felbiztatják a kölyköt. Nem hiszem el, hogy nem lehet egy gyerekkel foglalkozni és kizárólag csak ezzel tudja elfoglalni magát. Nem akarom a többi szomszédot zavarni, de hogyan tudnék én is némi kellemetlenséget szerezni nekik?
2023. okt. 17. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Amikor éjjel csönd van, ütemesen kopogtatod a felmenő fűtéscsöveket.

(Vicc volt, még megvernének) :)

2023. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Velünk is ez van, annyi különbséggel, hogy a szembe szomszédban is van egy kisgyerek, csak neki az anyja a lépcsőházban dobálja a játékot, hogy hozza vissza a kisgyerek.


Mit lehet tenni? Semmit. Az anyák érinthetetlennek érzik magukat, a rendőr, közös képviselő, közjegyző azt fogja mondani, hogy törődj bele, így hát beletörődsz.


Én is rühellem az egészet, legszívesebben elköltöznék egy olyan helyre, ahol nincs szomszéd a közelben.

2023. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem tennék, természetes, hogy egy gyerek rohangál és hasonlók.
2023. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

költözz kertes házba...

Az élet hangokkal jár, együtt élni másokkal hangokkal jár, a kisgyerek pedig hangosak.

Ez van. Ezt mondom úgy hogy nincs gyerekem, rühellem a gyerekeket, és nálunk is van vagy 2 kisgyerekes család.

2023. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem igaz, hogy a gyerekek hangosak. A családunkban is van/volt kisgyerek, de velük törődtek a szülők, meséltek nekik, játszottak velük, nem föl-le rohangálás, dübörgés volt a "játék". A fűtéscső ütögetés már megvolt, akkor érdekes módon, csönd lesz. Vagyis tudják, hogy nekik szól és miért. Érdekes nem? A játszótér pedig pont arra van, hogy ott szaladgáljon a gyerek, ne a lakásban. Nem gondolom, hogy nekem kellene elköltöznöm kertes házba, nem én zajongok, nem én zavarok másokat. Ennyi erővel akkor én is élhetném az életemet úgy, ahogy nekem tetszik tekintet nélkül másokra, pl. ha nem tudok éjszaka, hajnalban aludni, akkor nekiállok húst klopfolni, mosni, porszívózni, bekapcsolom a turmixgépet, egyéb hangos háztartási eszközöket. Ha én tudomásul veszem, hogy vannak szomszédaim, akikhez áthallatszanak a zajok és ezért igyekszem úgy élni, hogy minél kevesebbet zajongjak, pl. úgy indítom el a mosógépet, hogy max este 8-ig lejárjon, illetve porszívózni sem állok neki este 8 után, akkor másoktól is elvárható (lenne), hogy alkalmazkodjon. Ezt az "anya vagyok, érinthetetlen vagyok" kártyát meg már jó lenne elfelejteni. Ha a kedves anyuka nem tanítja meg a gyereknek, hogy neki is alkalmazkodni kell, a gyerekből a nagyon divatos "mert megérdemled", "mert jólesik" stb hangzatos, alkalmazkodásra képtelen, önző alak lesz.
2023. okt. 17. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Semmit ne csinálj. Ez panel, vezeti a hangot. Ha nem jó, költözz el.
2023. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Kerdezo, #5 valaszod +1.

Sajnos a legtobb kolyok ugy no fel, hogy neki mindent szabad, neki minden kell, neki viszont semmilyen kotelezettsege sincs. Ha pedig azt mondod a gyerekednek, hogy a 8. emeleten lakunk es ne kosarlabdazzon a szobaban mert zavarja az alattunk lakokat, akkor a gyerek - es mindenki mas is -azt vagja a fejedhez, hogy mekkora rossz-gonosz-mergezo szulo vagy, mert nem engedted, hogy a gyerek kibontakoztassa a tehetseget, korlatoztad a szemelyiseg fejlodeseben, es azzal, hogy raszoltal, sulyosan megsertetted a lelkivilagat. Ez van manapsag.

Sajnos nincs otletem a megoldasra, en hasonlo problemak miatt elkoltoztem egy ketszintes hazba, ahol mi vagyunk felul, alattunk egy frissnyugdijas hazaspar. Nalunk nincs gyerek, naluk az unokak csak hetvegen es csak par orara, de egyebkent is nagyon jofej csalad. Tobb szomszed pedig nincs az epuletben :)

2023. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit csinálni. Ha szólsz , még jobban csinálják.Primitív emberek, az ilyeneknél a kutya folyamatossan ugat, mert nem nevelik. a gyerek ugyanaz ordít ugrál,nincs aki megmondja neki, tekintettel kell lenni másokra is egy közösségben.sajnos én is belefutok ilyenekbe.
2023. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
valakit zavarnak a hangok, valakit nem. Engem nem zavar panelban hogyha felettem üvölt a gyerekük. De ha zavarna akkor sem törném kicsinyes bosszún magam.
2023. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Az ilyen nyomorult emberekkel akik a saját kölykeit nem tudja megnevelni,sőt még adja alá a lovat,egy dolog van megoldás.


Max hangerőre felvenni a hangfalat egy 5percig! Hidd el utána egyből tudják,hogy hol a helyük.

Ha folytatják akkor te neked is folytatnod kell a zene hallgatást.


Vagy pedig a másik,rájuk küldeni a gyermekvédelmet,na őket aztán nagyon,de nagyon nehezen fogják lekaparni. ;)

nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!