Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki Debrecenbe lakik,szeret...

Aki Debrecenbe lakik,szeret ott élni?

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
UTÁLOK
2023. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért?
2023. nov. 1. 22:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek itt lakni, csak még ideköt a munkám. S azért nem szeretem, mert élhetetlen, drága, egyre több a szegény, hajléktalan, de ugyanakkor az újgazdak pökhendi lakosok száma is növekszik. A közlekedés pedig borzalmas, arra szavakat nem lehet találni, tényleg. Egy jó oldala van, hogy viszonylag jó a közbiztonság, de ennyi.
2023. nov. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én Pesten lakom, de rengeteg a hajléktalan ,mindig mindenhol büdös van, unom és utálom! Debrecenbe gondolkozom!
2023. nov. 1. 23:01
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha nyugodtságra vágysz akkor vidék vagy vàros széle

Inkább keress egy nem túl távoli falut vagy kisebb várost(inkább utaz néha többet de annál nyugodtabb nincs mint egy csendes kiegyensúlyozott környék(

2023. nov. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Debrecenre ez nem igaz? Csendes, kiegyensúlyozott?
2023. nov. 1. 23:40
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5 falvakban sok a c-type sajnos...


#6 én debreceni vagyok és egyáltalán nem csendes, 5 percenként szirénázik a tűzoltó vagy a mentő, túráztatja a motort a sok gyökér (főleg éjszaka) mert azt hiszik milyen menők, az alsó szomszédok meg nonstop üvöltöznek, hajnali 2 körül hagyják abba

2023. nov. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ott jártam egyetemre, hát én a halálomat kívántam tőle :D


Kedvencem hogy az összes többi állomáson ahol megfordulok (beleértve a Nyugatit) évek alatt összesen nem találkoztam annyi buszjegyrekénetesóval mint a debreceni állomáson külön külön minden egyes alkalommal.

2023. nov. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenből költöztem Szombathelyre most Salzburgban élek, érdekes ahogy haladtam a "hanyatló nyugat" felé úgy emelkedett az élet színvonalam és a bankszámlámon lévő összeg.
2023. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem, mert nagyon sok visszamaradott gondolkodású, buta, primitív ember lakik itt, nem véletlenül választják meg ezredjére is Kósát és a bandáját, annak ellenére, hogy egyértelműen szétlopnak itt mindent.

A másik gyakori embertípus a kivagyi mások kihasználásából meggazdagodott törtető újgazdag nagyrészt NER közeli vállalkozók hatalmas terepjárókkal, óriási házakkal, akik valójában csak a kapzsiságuknak élnek és az igénytelen környezet sem zavarja őket.


A város környezete, a levegő minősége, nagyon rossz, tiszta beton, térkő minden, és sosincs igazi friss levegő. Nincs semmi a közelben ahova el lehetne menni kirándulni.


A közlekedés elképesztően rossz, iszonyatosan túl van komplikálva lámpákkal a körforgalmak helyett, egyfolytában dugó van, a tömegközlekedés nagyon lassú, rosszul szervezett, és drága, a kerékpárosok pedig még a kerékpárutakon is életveszélyben vannak, hála az agyament tervezésnek.


Még a belváros kirakat helyei is koszosak, és ahogy haladunk kifele egyre lepukkantabb és gondozatlanabb minden. A belváros tele van hajléktalanokkal vagy dakota hordákkal. A nagyállomás, buszállomás szégyen ahogy kinéznek és amilyen népségek ott ténferegnek. Az utak állapota katasztrófális és a mai napig rengeteg aszfaltozatlan utca van a városon belül is.


A munkalehetőségek szerények, választék csak gyári sormunkából van, diplomás vagy speciális tudást igénylő munkahelyekből nincs választék emiatt túljelentkezés van ami lenyomja a fizetéseket is, a fizetések egyébként is jóval elmaradnak a budapestitől, a lakásárak, albérletárak viszont sokkal drágábbak mint amit a helyi fizetések indokolnának.


Hála a MÁV egyre lerohadtabb állapotának, Debrecenből is egyre nagyobb kínlódással érhető el az ország többi része vagy külföld, nemhogy fejlődés lenne ebben, de egyre nőnek a menetidők, egyre több a késés és egyébb problémák. Az autópálya is egyre drágább és egyre több félpályás lezárás van. A helyi reptér egy pozitívum, de túl nagy járatválaszték nincs.

2023. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!