Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki szereti Pestet,az mit...

Aki szereti Pestet,az mit szeret benne?

Figyelt kérdés
2023. nov. 2. 21:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Életérzés. Általában vagy szeretik vagy nem.
2023. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen ,én is itt élek,de a költötésen gondolkozom ,főleg a ház miatt ,meg a szüleim távolsága miatt! Kertes házban nöttem fel,és hiányzik!
2023. nov. 2. 22:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Budapestről hová?
2023. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a jó hogy van mit csinálni.

- Ha kirándulni akarok akkor kb 40 perc alatt el lehet érni egy olyan helyet ahol tudok túrázni.

- Akár órákat is sétálhatsz a városban, persze vannak BP nek nem túl kellemes helyei, de végig sétálni a Duna parton ha jó idő van vagy este mikor ki van világítva minden az ,még most is egy élmény.

- Mindig vannak koncertek vagy események amikre el tudsz menni bármilyen zenei ízlésed is legyen.

- Kocsmák-beülős helyek nagyon változatosak és simán fedezhettek fel újabb és újabb helyeket vagy találhattok olyat amilyen hangulatotok épp van, legyen az alteresebb vagy épp romantikus.

- Ha szeretsz néha kipróbálni más kultúrák kajáit akkor BPn könnyű dolgod van mert szinte minden nagyobb kultúrának vannak jó helyei.

- Jók a munkalehetőségek, főleg ha magasabban képzett vagy.



Nekem a "kisvárosi" élet nem jött be. Kb ugyanazokat a dolgokat csináltuk heti szinten mert nem igazán volt másra lehetőség, volt 2 bevett helyünk és mindig oda mentünk. Események szinte alig voltak és amiket szerveztek azok is generikusak voltak. Sétálgatni nem nagyon lehetett mert gyorsan kimentél a városból.

Munkalehetőség változó de én pl nem találtam olyat amihez a tudásomat fel tudtam volna igazán használni.

2023. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem, de nem ilyen egyszerű.



A lakásban lakást nem szeretem és a belvárosba kb be nem teszem a lábamat. Néha elgondolkozom azon, hogy bizony sohasem igazán belvárosban dolgoztam és ha állásajánlatot kapnék a belvárosba, elfogadnám-e.

A tömegközlekedést én kifejezetten rossznak tartom és a bicajost is.



De azt szeretem, hogy sokféle rendelési lehetőség van (étel, bevásárlás), jó az ellátottság sok dologgal kapcsolatban, elfogadóbb a mentalitás. Ha az ember ki bír költözni a városhatárhoz, főleg, ha Budán (tudom, tudom, álmodik a nyomor), akkor olyan, mintha falu lenne, de legalább nincs az a mindenki ismer mindenkit és pletykál, és jókat lehet sétálni a Budai-hegyekben.



Na jó, összeszedettséget ne keress a válaszomban, pedig nem ittam.

2023. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Budapestről akár Debrecenbe is gondolkoztam,mivel jókat olvastam Debrecenrol,meg nem olyan nagy város mint Pest. Pesten félnék házban lakni, Debrecenbe lehet,hogy nem félnek! Jaajj a tömegközlekedés ,hogy azon mindig olyan büdös van :/
2023. nov. 2. 22:41
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ketteshaz rengeteg van Budapesten…

2/A kerulet peldaul? Erdo iis van ott es rengeteg hegy. Elitebb kornyek.

Huvosvolgy. Ez is tele van erdovel.

2023. nov. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Van benne élet, remény a változásra, van, ami lepukkadt rész, igen, de jobb az életkörülmény ott, mint pl.: Dél-Pesten.
2023. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy minden van, amire csak szükségem van, mindig.

Egyébként én is vágyom vissza a kertes házba, majd talán egyszer lesz is. Vagy nem, ha így megy tovább

2023. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Kitana. ***** válasza:
19%

A hangulatát szeretem, hogy mindig minden van nyitva, ünnepnapokon is maximum a nagy boltok zárnak be, de ha kell valami gyorsan (üdítő, nasi, cigi, stb), akkor fixen találsz boltot 10 percen belül, azt is szeretem, hogy nem ismer senki senkit, a tömegközlekedés szerintem jó, ha csak azt nézzük, hogy könnyen és gyorsan el lehet jutni bárhova, de ahol én napi szinten közlekedek, ott ritkán vannak random gondok, mint balhé, büdös, stb, lakásban lakni is jobban szeretek, nem vágyok kertre, vagyis az azzal járó feladatokra nem, elég, hogy van egy nagy erkélyem, viszonylag jó kilátással. (Nincs semmi szép előttem😂 de legalább nem egy másik házra nézek, hanem a szomszéd kerületig ellátok, keleti tájolás, napkeltét meg tudtom nézni bármikor otthonról.)

Programot akármikor találok, legyen kedvem bármihez. (Bár én laktam egy külföldi fővárosban, ahhoz képest azért itt is szegényes a programkínálat, de jobb, mint vidéken.) Ha épp természetre vágyom, ahhoz sem kell sokat menni. Laktam egy rövid ideig egy vidéki kisvárosban is, de én pl akkoriban szoktam ide, mert ott egyszerűen semmi nem volt, csak a gép előtt tudtam ülni. Próbálkoztam ott is eljárni egy érdeklődési körömmel kapcsolatos programra, de az is annyira kihalt volt, hogy inkább elvoltam otthon.

2023. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!