Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetne külföldre menekül...

Hogy lehetne külföldre menekülni tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
Itthonról kellene szállást, munkát intéznem és mgszökni valahogy.
2023. nov. 14. 07:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ki nem hisz nekem?

Elmúltam már 18, tudom, hogy nem vitethetnek haza. Nem mertem a tanáraimnak szólni, inkább szépítettem mindig. Nem is szeretnék rendőrségen feljelentést tenni és ilyen hercehurcákba belekeveredni. Az mondjuk esetleg azonnal, akkor lenne értelme. De akkor sem fogják lecsukni vagy hasonlók.


Inkább elköltözöm.

2023. nov. 14. 10:29
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha feltétlen el akarsz költözni, akkor sem kell külföldre menni, föleg, hogy feltehetöen semmi nyelvet nem beszélsz a magyaron kívül.

Az országon belül bárhová mehetsz, rengeteg munkahelyen van szállás is, de ha nincs, akkor is egy szobát bérelni nem annyira nagy összeg.

Egyszerüen eltünsz otthonról a cuccaiddal, nem kell senkinek megmondani, hová akarsz menni, új telefonszámot kérsz és ettöl kezdve csak az érhet el, akinek megengeded.

A szülök elvileg bejelenthetik a rendörségen, hogy eltüntél, a rendörök meg is találhatják, hol élsz, de NEM KÖZÖLHETIK a beleegyezésed nélkül senkivel. Ilyen esetben csak annyi megy vissza, hogy megvagy, élsz, nincs bajod, de nem akarod elárulni a lakhelyedet.

Szóval sokkal értelmesebb országon belül költözni, a külföld elég hülye ötlet minden alap nélkül.

2023. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de nem tudom, miből feltételezed ennyire biztosra, hogy "a magyaron kivül semmilyen nyelvet nem beszélek". Angolul és németül is jól, középfokon minimum beszélek és ha nem lenne itthon olyan a helyzet, akkor is szeretnék kiköltözni. Csak ugye ők ezt meg sem "engednék". Egyébként most már majdnem minden iskolában tanítanak nyelveket, érettségizel belőle, csinálsz nyelvvizsgát, az angol akkor is rád ragad, ha nem akarod. Inkább az lenne a fura, ha valaki nem beszél idegen nyelvet, nyilván van ilyen is, de az idősebb korosztályban főként. És persze, nem a anyanyelvi szinten, meg nyilván van is mit tanulni, szinten is kell tartani, de akkor is na. Kicsit erős volt.
2023. nov. 14. 15:21
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de a legtöbb korodbeli nem beszél (jól)idegen nyelveket, ezért írtam, hogy "feltehetöleg", ezek szerint a te esetedben tévedtem. Tényleg nem akartalak bántani, ez csak általános tapasztalat volt

De az, hogy az iskolákban tanítanak nyelveket, nem jelenti azt, hogy ténylegesen használható nyelvtudást szereznek a gyerekek.


De ettöl eltekintve is okosabb szerintem elöször országon belül gondolkodni, mert nem egyszerü máshol sem értelmes munkát találni, az meg nem hiszem, hogy tényleg célod lenne, hogy mosogató legyél évekig

2023. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Olyan ismerőseim dolgoznak gyárban például Németországban és 2 évente cserélik a drága kocsijaikat, akik úgy mentek ki, hogy egy szót nem tudtak németül és 7 év után sem igazán beszélik. De takarító sem keres rosszul, nyelvtudással meg szerintem egész jó helyeket is ki lehet fogni. A vendéglátás sem degradáló szerintem még fiatal valaki, de az itthoni helyzetnél ez is jobb. Ez is egy tévhit, hogy külföldön csak "mosogatni lehet". Ha elszököm Pestre és minden lénzenet kifizetem kaucióra és szerencsém lesz azonnal akad munka is, akkor marad 30-50-em jobb esetben kajára és mindenre egy hónapban.
2023. nov. 14. 16:06
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
"Nem engednék" - elmúltál 18, minek kell az engedélyük? Fogod a cuccod és mész (titokban).
2023. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#15:

Az egy dolog, hogy az ismerőseid így meg úgy, de valszeg nem hullott minden az ölükbe azonnal odakint, nekik is el kellett kezdeni valahogy alulról, ez alól te se leszel kivétel.


"Ha elszököm Pestre és minden lénzenet kifizetem kaucióra és szerencsém lesz azonnal akad munka is"


Igen. HA szerencséd lesz. De a szerencse sosem biztos dolog.

2023. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, itt Németországban ezelött 10-15 évvel még elfogadták, ha valaki nem tudta a nyelvet, ma nem igazán.

Másrészt hiába cserélgetik a kocsit az ismeröseid, a gyári munka meg a mosogatás itt sem álom, nem könnyü munka és emellett egy értelmes embernek enyhén szólva is kínzás lelkileg.

Harmadszor ma Németországban ezek a munkák sem hevernek az utcán, rengetegen vannak, akik elvállalnák, nem feltétlen oylan valakit alkalmaznak, aki teljesen kezdö.

2023. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Akkor itthon meg mit csináljak? Tönkretesznek, vernek az jobb?? Nem álom, akkor ne tudd neg, mi a rosszabb! Csak azt sem tudom, hogyan lehetne megoldani, se kocsim, se semmi. Miközben az öcsém már a másodikban nagyképűsködik a csajával, mert az elsőt széttörték. Valahol el kéne kezdeni, nem?
2023. nov. 15. 06:32
 20/21 anonim ***** válasza:
50%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Megint beugrottam, kár volt....

Pedig megfogadtam, az ilyen jellegű kérdéseknél megvárom míg a kérdező 'kiadja' magát.


Kedves Kérdező!


Vagy egy orbitális troll vagy /ebben az esetben gratulálok/, vagy csak egy sajnálatos pszichiátriai eset.

Mindenesetre ezentúl igyekszem elkerülni a sorozatos kérdéseidet.

Nekem könnyebb lesz a lelkem és ez a fontos. :)

2023. nov. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!