Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ausztriában szerintetek van...

Ausztriában szerintetek van esélyem elhelyezkedni a szakmámban az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Alapképzettségem gépészmérnök, mesterszakot másik iskolában végeztem (gépészmérnök szak) mechatronika szakirányon. Ezenkívül van 2 másik gépészethez köthető szakirányú továbbképzésem, szóval 4 diplomám van összességében. Angolul beszélek, németül is, de nem olyan szinten mint amilyen magyarul a szaktudásom. Mivel ugye amiket tanultunk azok leginkább a hétköznapi nyelvet érintik, szóval szaknyelv nincs benne csak ami az idő múlásával rámragadt. Természetesen nem alapvető szakmai nyelvről beszélek (azt megoldom), hanem a komolyabb dolgokról. 5 éve dolgozom egyébként (+3,5 év duális gyakorlat iparban), 28 éves vagyok.

Szerintetek van bármi esély hogy felvegyenek Ausztriában dolgozni a szakmámban, vagy lent kell kezdenem, akár teljesen másik munkával, és felvenni teljesen a nyelvet hogy dolgozhassak benne? Gyorsan tanulok egyébként szóval ezzel gond nem lenne, motivált is vagyok, de ugye az más kérdés hogy lehetőséghez jutok vagy nem. Van egyébként egy szerelő technikusi végzettségem is (2éves), azt csak szórakozásból végeztem el munka és egyetem mellett mert érdekelt a téma, de legrosszabb esetben ha nem találok semmit, talán el tudnék helyezkedni azzal is valahol.

Érdekelne bárki véleménye, aki külföldre ment ki diplomával, mennyire tudott elhelyezkedni stb.


nov. 24. 09:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az egyik szakirányúm elektronika/automatizálás, a másik tervezéshez köthető.
nov. 24. 09:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmüen a szakmádban szabad csak keresni/elhelyezkedni, ha egyszer bejutsz a mosogató szintbe, onnan nek tudsz kijönni többé, mert úgy veszik, neked ez az, ami megfelel.

Másrészt müszaki területen jó angollal simán felvesznek, föleg, ha németül is tudsz valamennyire - jó középfok elég - a szakmai nyelvet meg hamar el tudod sajátítani.

Mindenképpen keress megfelelö helyet, igen nagy esélyed van, hogy sikerül.

De a helyedben megpróbálnék nem csak Ausztriára koncentrálni, hanem Németországban is vannak esélyes helyek, érdemes lenne flexibilisebben keresgélni.

nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából max. úgy mennék el ilyen munkát végezni hogy amíg keresgélek, legalabb legyen bármennyi bevételem, még ha csak a felét is fedezi.. Azt hiszem (azt remélem), ennek a felfogásnak is van egy üzenete kifelé. Mindenképpen körülnézek még, sok tényezőt figyelembe véve helyeztem előtérbe pillanatnyilag Ausztriát (nem Bécset), de mindenképp ilyen nyelvterület jöhet csak szóba a személyiségemet tekintve.
nov. 24. 09:25
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Ezt a személyiség témát nem tudom értelmezni, de igazán nincs különbség Ausztria és Németország között.

Amíg meg keresgélsz, addig is inkább a "diákmunkákban" gondokodj - pincérkedés, vagy kisegítö munkák - ezeket pozitívan veszik, a mosogatás és társait negatívan.

nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Arra gondoltam hogy pl összeegyeztethetetlen a személyiségem egy Angliával, Magyarországgal, stb. Alapvetően a gondolkodásmódból eredően, nem véletlenül nem költözik egy nyugati felfogású ember Török- vagy Oroszországba pl. Ellenben van, akihez pont ezek illenek, nem tartom egyiket sem többnek vagy kevesebbnek. Sokan csak kimennek oda ami éppen először eszükbe jut, semmi egyéb faktort nem tekintve. Ezért van hogy 10/9 embernek Ausztria = Bécs, Anglia = London. Úgy vagyok vele hogy ha már költözés jön szóba, megpróbálom megtalálni a megfelelő helyet, de nem húztam ki Németországot sem.
nov. 24. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!