Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolcról Dunàntúlra költözés ?

Miskolcról Dunàntúlra költözés ?

Figyelt kérdés
Párommal Győr vagy Sopron környékére költöznénk jövőre. Én most végeztem egyetemen, ő ott akarja elkezdeni levelezőn. Albèrletbe megfogunk tudni élni? Kicsit tartok ettől mert jelenleg mind a ketten otthon lakunk, így nagyon költeni nem kell semmire. Viszont ha már albérletet meg minden mást magunknak kell fizetni az kicsit nehezebb lesz. Normális, hogy bennem van a félelem? Illetve először albérletet keressünk és utána munkát vagy fordítva és innen járjunk fel interjúra ? Elég nehéz az egészet elkezdeni, akinek van benne tapasztalata, ti hogy csináltátok?

nov. 30. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A Monopolyn is Sopron volt az egyik legdrágább
nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de lényegébe, ha minden kötél szakad átjárnánk dolgozni Ausztriába, mind a ketten beszélünk angolul és németül is.
nov. 30. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
LoL
nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Még munkátok sincs, akkor hogy gondoltok albérletbe menni? Mennyi tartalékotok van? Milyen végzettségetek? Mennyi munkatapasztalat? Mióta vagytok együtt (vagyis akkor ezekszerint nem is éltek együtt).


Min. 2 havi kauciót + az első havi lakbért elkérik, közlekedést, rezsit, ételt stb. fizetni kell, és mi van ha nem kaptok munkát 1, 2, 3 hónapig? Miből fogtok élni? A legtöbb cégnél leállítják az interjúztatásokat dec. elejétől/közepétől jan. elejéig/közepéig, vagy legalábbis takarékra teszik, évzárás, mindenki szabin van stb. A bérleti szerződést minimum 1 évre kötitek, abból kiszállni csak úgy lehet ha kötbért fizettek. Munkából bármikor kirúghatnak, próbaidő alatt még csak felmondási idő sincs. Párod a suli miatt valamennyire kötött lesz, hiába levelező, hidd el bőven lesznek oylan kötelezettségek, amiket munkaidőben kell végezni, ezt nem minden munkáltató tolerálja.


A másik, hogy egy napot nem éltetek együtt ha jól értem, mi van ha nem megy?


Ez így nagyon nem fog menni, alaposan gondoljátok ezt át.


Megoldás sokféle lehet, ezeket nektek kell átbeszélni, esetleg a családot is bevonva, mivel/hogyan tudnak segíteni az életkezdésben. Lehet, hogy most mindketten elkezdtek helyben dolgozni, gyűjteni a pénzt, esetleg összeköltözni, akár csak egy szobát bérelni, hogy legalább lássátok, hogy bírjátok minden nap egymással és gyakoroljátok a felnőtt életet (házimunka, bevásárlás, főzés beosztása, munka és szabadidő egyensúlya, pénz kezelése stb.). Közben lehet keresni állást a Dunántúlon vagy Ausztriában, de végzettségedtől függetlenül azt biztosra mondom, hogy tapasztalat nélkül ott sem a top állásokat fogjátok megkapni, az tuti. Most szezonban megpróbálhattok pár hónapra hotelban vagy étteremben idénymunkát csinálni, de az kemény, gatyát fel kell kötni, de valószínűleg tudtok félretenni szépen (szállást és kaját általában a munkaadó adja).


Aztán x idő után meglátjátok, hogy megy az együttélés, mennyi pénzből jöttök ki, mennyire megy a felnőttesdi stb. és lehet a további lépéseket tervezni.

nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ attól, mennyi megtakarítással indultok. 0-val ne induljatok el inkább.

Kaució legyen zsebben, plusz pár hónapnyi tartalék. Minimum egyikőtök kezdjen el munkát keresni költözés előtt.

nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Én Győrből költöztem Miskolcra. Full ugyanaz a két város. Én újvárosi gyerek vagyok, nekem az avas olyan mint Bécs kertvárosra kb.Sőt Győr évről évre rosszabb.
nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!